Збільшити штатний розпис із 12 до 19 працівників у комунальній установі Тернопільської обласної ради «Тернопільський обласний молодіжний методичний центр» лобіює директор однойменного КП, депутат облради Богдан Бутковський. Він вважає, що таким чином підприємство зможе підсилитись та створити окремий відділ, який би опікувався територіальною обороною краю. Натомість у деяких депутатів виникли застереження щодо партійного підґрунтя таких задумів.
Шикують усю область
Про питання штатного розпису дискутували днями під час засідання постійної комісії облради з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту. Перш ніж перейти до кадрових питань, Богдан Бутковський прозвітував перед комісією про роботу, яку вдалося зробити КП упродовж 2017 року.
– У 2017 році ми провели близько ста лекцій на тему військово-патріотичного виховання молоді. Чому акцент на цьому? Думаю, всі розуміють, що в країні війна і це необхідно. Наголошу, що патріотичне виховання – це не тільки зброю в руках тримати, а перш за все – розвивати себе, не бути пасивними, боротися зі шкідливими звичками, займати активну позицію. Такі лекції ми проводили у ста навчальних закладах області, окрім Підгаєцького району. Туди просто не доїхали. Та думаю, що доїдемо. Також провели двісті вишколів по всій області, знову ж таки окрім Підгаєцького району. Багато було проведено культурних заходів. Ми долучаємось до організації конкурсу «СтудМіс» тощо. Та найбільший акцент робимо на патріотичному вихованні, – розповів Богдан Бутковський.
За його словами, комунальне підприємство також планує знімати цикл роликів під назвою «Легенди Тернопілля».
– На жаль, ситуація у школах кричуща. Дуже часто діти навіть не знають, хто такий Роман Шухевич. Тому працювати важко. Враховуючи вищесказане, нам потрібно створити окремий відділ на базі КП. Ось (сидів поруч, – авт.) Володимир Грицина. Він займається територіальною обороною вже зараз. Ми ж хочемо спільно опікуватись цим напрямком. Плануємо взяти на роботу учасників бойових дій. Таким чином це стане соціальною реабілітацією для них і ми отримаємо фахівців, – продовжує директор КП.
КП для партійних інтересів?
Бутковський додав, що планує призначити Володимира Грицину своїм заступником, а розширення штату потрібно, аби нові люди опікувались виключно територіальною обороною. Натомість у присутніх обласних депутатів виникли запитання щодо доцільності такого рішення.
– У нашому управлінні молоді працюють, якщо не помиляюся, 8 чоловік . У Вас (до Бутковського, – авт.) ми бачимо штатний розпис на 12 чоловік. Чи є потреба для методичного центру ще в семи працівниках? При всій повазі до учасників АТО, але у нас в області їх є кілька тисяч. Тоді нам потрібно зробити окрему установу для них. Вас (до Бутковського, – авт.) є 12, просите ще 7. Це 72 тисячі гривень на місяць із бюджету, тобто майже мільйон у рік, – зауважив заступник голови облради Любомир Крупа.
Натомість голова освітянської комісії Ігор Леськів вважає, що розширення штату не відіб’ється критично на бюджеті.
– Я – пацифіст, але скажу, що таких, як ви, треба. Якби не було «бандерівців», то невідомо, як би далі розвивалася Західна Україна, – сказав Ігор Леськів.
Свої «п’ять копійок» докинув і депутат облради Олександр Башта, який хоч і не є членом цієї комісії, проте наполягав на позитивному голосуванні серед своїх колег.
– Не виховуєш ти молодь, її виховає ворог. Тут економити недоцільно, – вважає Олександр Башта.
Позиція Башти цілком зрозуміла, адже Богдан Бутковський, який очолює комунальне підприємство, є його однопартійцем-«свободівцем».
– Так виглядає, що я один виступаю проти. Ні. Володю Грицину я знаю давно. Прикро, що його використовують. Ми всі бачили, які події відбувалися під міською радою і те, що сталося з Ігорем Турським. Ми знаємо, під якими прапорами працює КП зараз. Мені прикро, що керівники, які не мали би брати в цьому участі, під прапорами «Сокола», який є молодіжним крилом партії «Свобода», протистояли проти чинних депутатів міськради. Тому в даному випадку я маю застереження. Територіальна оборона обов’язково потрібна. Та я буду дуже предметно слідкувати за молодіжним центром. Використання дітей, молоді під партійними прапорами «Сокола», «Свободи», «Самопомочі», білих, зелених бути не може! – сказав Любомир Крупа.
Після репліки Крупи засідання перетворилося на обмін «люб’язностями». «Свободівці» перейшли в атаку, апелюючи, що КП не має стосунку до політики. Хоча, якщо бути відвертими, згаданий Крупою «Сокіл», яким теж керує Богдан Бутковський, систематично блокував вхід у мерію. Неодноразово долучався до цього і сам Бутковський у робочий час.
– Я теж вважаю, що організацію не можна використовувати в партійних інтересах. Має йтися про національну ідею. Партії – різні, вони змінюються. Володимир Левкович мав на увазі, що молодіжний центр не можна використовувати як бойову силу для партії. Та є ідея, яка повинна бути понад усе. З цієї ситуації є простий вихід: звернутися до заступника голови облради або створити комісію для того, щоби час від часу вивчати роботу КП та доповідати, чи в правильному напрямку йде його діяльність, – запропонував голова комісії Ігор Леськів.
Після тривалої дискусії Леськів поставив на голосування питання про розширення штату для молодіжного центру. Однак до позитивного рішення бракнуло одного голосу: чотири із п’яти присутніх були «за». Та, мабуть, це лише питання часу…
Джерело: Тижневик "Номер один"