Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури • Командир гармати з Тернопільщини відтепер повний кавалер ордена «За мужність» • У Тернополі водій спровокував ДТП, в якій постраждало четверо людей
rss

Перший публічний захід прокурора області Андрія Миколайчука: про реформу в прокуратурі, пріоритетні напрямки в роботи та резонансні кримінальні справи


Опубліковано: 4 Грудня 2020р. о 10:20

30 листопада  відбулася пресконференція керівника Тернопільської обласної прокуратури Андрія Миколайчука. На ній прокурор розповів про реформу органів прокуратури, повідомив про хід розслідування резонансних справ. Детальніше читайте у матеріалі наших журналістів.

«Прокурор Теребовлянської місцевої прокуратури – один із кращих знавців законодавства. Він здав тест на максимальні 100 балів за 12 хвилин»

Нагадаємо, що очільника прокуратури було призначено на посаду 2 місяці тому. За час своє професійної діяльності він працював на різних посадах у військових прокуратурах центрального та південного регіонів України, сил антитерористичної операції та об’єднаних сил. Зазначимо, що це був перший брифінг Андрія Миколайчука. Керівник обласної прокуратури пояснив, чому не провів такої зустрічі з представниками ЗМІ раніше.

– Перше, що я почув від керівника пресслужби, коли отримав призначення: «Коли буде перша пресконференція?» З одного боку, я розумію, що захід такий потрібно було провести, і чим раніше, тим краще, але спочатку варто було увійти в курс справ і щось напрацювати, щоби була двостороння розмова, – зазначив Андрій Миколайчук.

Розпочав розмову з журналістами прокурор з того, що дав оцінку реформі, яка спрямована на докорінну зміну стандартів діяльності органів прокуратури.

– Якщо говорити про досягнення, то зараз прокуратура знаходиться у стадії реформування. У Тернопільській області 10%  прокурорів атестацію не пройшли. Якщо порівнювати цей показник по Україні, то він нижчий середнього. Наразі пройшли 2 етапи тестування на знання законодавства і тестування на загальні здібності. Прокурор Теребовлянської місцевої прокуратури Гук Роман – один із кращих знавців законодавства. Він здав тест на максимальні 100 балів за 12 хвилин. Два роки тому закінчив Академію прокуратури, має хист і бажання до роботи. На відміну від деяких регіонів, у нас не бояться і спокійно йдуть на ці тести. На перше тестування не поїхали вісім осіб, з яких семеро перебувають у декретній відпустці та один – прокурор, який проходить військову службу в зоні ОСС й увільнений від виконання обов’язків прокурора. Ці причини неявки виключно поважні. На другий етап не поїхали троє працівників, які на той час мали позитивний тест на COVID-19. Для них заплановано додаткове тестування. Маю надію, що етап співбесід наші працівники також пройдуть достойно, – повідомив Андрій Миколайчук.

У наступному році відбудеться завершальний етап реформи органів прокуратури. Окружні прокуратури запрацюють у новому форматі. Зараз на території області є три райони і працюють чотири окружні прокуратури. Оскільки населення Кременецького району складає 147 тисяч, а Тернопільського – понад 360 тисяч, то керівництво обласної прокуратури дало пропозиції, щоби на території Тернопільського району утворити декілька окружних прокуратур. Детальніше про це обласний прокурор пообіцяв розповісти на наступних пресконференціях.

Резонансні справи, які сколихнули область

Найбільше журналістів цікавила інформація стосовно ходу розслідування різних резонансних справ, які набули розголосу. Говорили про замах на вбивство подружжя Крисоватих, внаслідок якого чоловік втратив кисть руки, а його дружина – частково зір. Нагадаємо, що 4 вересня 2019 року всю Україну облетіла жахлива звістка: ректор Тернопільського національного економічного університету (тепер ЗУНУ, – прим.авт.) Андрій Крисоватий та його дружина постраждали від вибуху на власному подвір’ї. Згодом представники правоохоронних органів знайшли на місці вибуху жахливу записку, в якій було зазначено: «Memento mori», що у перекладі з латинської означає «Пам’ятай про смерть».

Наразі жодній особі не повідомили про підозру. На даний час, враховуючи пророблену роботу, не встановлено особи, яка може бути до цього причетною. Однак ніхто рук не складає і не здається. Робота ведеться, аби встановити цих осіб та притягнути до відповідальності, – повідомив Андрій Миколайчук.

Нещодавно у Тернополі відбулося затримання небезпечних злочинців. Згодом з’ясувалося, що правоохоронці взяли «під ручки» осіб, які нападали та грабували людей. Усі постраждалі займалися валютними операціями.

– У п’ятницю було проведено затримання спільно зі слідчими ГУНП в Тернопільській області та працівниками нашого управління стратегічних розслідувань, під час якого викрито трьох осіб не українців, не місцевих. Наразі ми говоримо про вже доведені три епізоди цих розбійних нападів. По найменшому сума – 60 тисяч гривень, по найбільшому – 420 тисяч гривень. У п’ятницю було проведено затримання, а в суботу всім трьом особам обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, – прокоментував Андрій Миколайчук.

Згадали і про вбивство Ірини Мукоїд. Нагадаємо, тіло неповнолітньої зі слідами насильницької смерті виявлено 26 червня 2017 року на узбіччі траси у смт Вишнівець Збаразького району Тернопільської області. Підозрюваного у вбивстві правоохоронці затримали через тиждень після скоєного злочину. Тоді ж йому було обрано міру запобіжного заходу – тримання під вартою без права внесення застави. Процесуальне керівництво у справі та підтримання обвинувачення у суді здійснюється прокуратурою Тернопільської області. Справа вже 3 роки в суді, і прогнозували, що на початку вересня буде вирок.

– Нещодавно, а саме 19-20 листопада, відбулося останнє судове засідання, на якому стороною обвинувачення надано всі наявні письмові докази. Тепер сторона захисту має право надати письмово свої докази для дослідження в суді. Що стосується прокуратури, то свою функцію щодо доказів, які зібрали і вважали за необхідне дослідити в судовому засіданні у цій справі, ми виконали. Питання, наскільки це швидко зробить сторона захисту, цього я прогнозувати не можу, – повідомив Андрій Миколайчук.
Також на пресконференції мова йшла про заволодіння 3,6 млн. грн., виділених на будівництво медичних амбулаторій на Тернопільщині. Тернопільською місцевою прокуратурою скеровано до суду кримінальне провадження щодо привласнення бюджетних коштів, виділених на будівництво амбулаторій, службовому підробленні.

За версією слідства, директорка товариства у 2018 році уклала договір з Управлінням охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації щодо будівництва амбулаторій первинної допомоги в регіоні. Під час виконання робіт на об’єктах, з метою заволодіння бюджетними коштами, керівник завищила вартість виконаних робіт у 4 амбулаторіях області на 3,6 млн. грн. Достовірно знаючи про відсутність у новозбудованих установах медичного обладнання, передбаченого проєктною документацією, директорка внесла в документи неправдиві відомості щодо наявності устаткування. На підставі підроблених актів товариству були виплачені кошти з бюджету, якими зловмисниця заволоділа.

Також на даний час завершено досудове розслідування щодо одного з керівників заступника Головного управління Нацполіції Тернопільської області. Вже стороні захисту відкрили матеріали для ознайомлення. Очільник обласної прокуратури припускає, що упродовж тижня обвинувальні акти будуть спрямовані до суду.

Ще одна резонансна справа стосувалася історичної будівлі у центрі міста, яку чиновники планували продати за заниженою ціною.  Будівлю вартістю 15 млн. гривень збиралися продати зі знижкою нинішньому орендареві на підставі фіктивного ремонту окремих приміщень. У вересні 2017 року виконавчий комітет міськради дозволив компанії, афілійованій з колишнім місцевим чиновником, провести реконструкцію орендованого майна. Підрядник подав документи про те, що на відновлення будівлі витрачено майже 4 млн. гривень, але, як з’ясували в СБУ, жодних ремонтних робіт тоді не проводили. Щоби не допустити продажу будівлі, на неї наклали арешт. Однак, як виявилося згодом, арешт було знято.

Це була перша справа, в яку я вник. Там через апеляцію скасували арешт. Розумієте, нас не завжди підтримують ті ж самі суди. Ми змінили орган досудового розслідування і повторно наклали арешт. Будівлю згодом плануємо передати в АРМа (Агентство з розшуку та менеджменту активів), аби органи місцевої влади не мали до неї більше відношення. По цій справі двом особам оголошено про підозру, і в скорому часі очікуємо перших обвинувальних актів, – повідомив  Андрій Миколайчук.

Також поцікавились в очільника прокуратури області, чи є якісь напрацювання у справі Віталія Ващенка. Нагадаємо, громадського активіста, члена ГО «Народна рада», депутата Кременецької міської ради Віталія Ващенка 26 травня 2016 року побили кийками, завдавши важких травм, від яких він помер. Сиротами залишилися двоє синів. Виконавців затримали, однак замовника ще досі не знайдено. Прокурор повідомив присутнім, що справу передали в іншу область, аби забезпечити ефективне розслідування і вийти на замовника. Також Андрій Миколайчук повідомив, що група прокурорів у цій справі працює під керівництвом його заступника Олександра Божка і що у правоохоронців уже є певні напрацювання.

Вікторія Ушакова

 


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,

Перегляньте також:





Новини
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше