Уряд прийняв рішення щодо підвищення рівня оплати праці педагогічних працівників, в тому числі вчителів загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідно їхня зарплатня уже найближчим часом зросте приблизно на 30%. Про це повідомив Голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна під час скайп-наради з головами РДА області.
«Підвищення посадових окладів – це важливий крок держави назустріч людям. Ми давно ведемо мову про те, що престижність праці освітян потрібно повернути – тепер же маємо слова, підкріплені дією», – зазначив Степан Барна.
Так, за наданою інформацією, з 1 січня 2017 року посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів підвищили на 2 тарифні розряди. Наприклад, посадовий оклад вчителя без категорії, який з 01 грудня 2016 визначався за 8 тар. розрядом ЄТС і становив 2.189 гривень, з 01 січня 2017 буде визначатись за 10 тар. розрядом ЄТС і становитиме 2.912 гривень – таким чином зростання відбудеться на 33% або на 723 гривні.
Аналогічно, якщо посадовий оклад вчителя вищої категорії з 01 грудня 2016 визначався за 12 тар. розрядом ЄТС і становив 2.830 гривень, то з 01 січня 2017 визначатиметься за 14 тар. розрядом ЄТС і становитиме 3.872 гривні – зростання на 38% або на 1.042 гривні.
Як відомо, збільшення посадових окладів педагогічних працівників всіх інших закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, відбуватиметься з 1 вересня 2017 року. Водночас, Голова Тернопільської ОДА зауважив, що органи місцевого самоврядування мають право приймати власне рішення про зростання тарифних розрядів педагогічних працівників закладів та установ освіти, які фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, ще до 1 вересня 2017 року.
Степан Барна доручив керівникам районних державних адміністрацій та виконавчих комітетів міст обласного значення взяти під особистий контроль питання забезпечення підвищення мінімальної заробітної плати, особливу увагу звернути на недопущення «зрівнялівки» в розмірах заробітної плати, скорочення працівників та переведення їх на неповний робочий час.
«Будь-яка реформа або зміна разом із позитивом, несе і ряд загроз. Тому наша задача в області їх попередити і не допустити. Важливо, щоб ефект від зростання мінімальної зарплати був відчутним. Ми зробимо все можливе, щоб на Тернопільщині це відбулося якомога швидше», – зауважив Степан Барна.
Джерело: Тижневик "Номер один"