Всеукраїнський День поля і саду зібрав у Бучачі сотні аграріїв. Представники великих і малих господарств України та Польщі приїхали, щоб перейняти досвід успішного підприємства «Бучачагрохлібпром» та фермерського господарства «Гадз».
У Гадза збирають за сезон 15 тисяч тонн яблук
Після короткого знайомства з потужностями компанії гості мали змогу побачити організоване виробництво. Оглянули гості Дня поля і сади підприємства.
Фермерське господарство «Гадз» – один з найпотужніших виробників фруктів на території України. Воно реструктуризоване на три частини – це садівниче господарство, розсадницький комплекс, логістичний центр із сортувальною лінією.
– Загальна площа саду – близько 600 гектарів, видовими культурами є яблуня, груша і слива. Перші посадки були у 2012 році, тому урожайність є досить різною – від 20 до 60 тонн з гектара. По розсаднику – це 40 гектарів площі, де вирощуються яблука, груші, сливи, абрикоси. Матеріал весь якісний, безвірусний. Те саме щодо яблук, ведемо тісні перемовини з ОАЕ, Катаром, відправляємо яблука в Туреччину, Ірак, Швецію, Норвегію, до нас приїжджають, нас люблять, – каже технологічний директор фермерського господарства «Гадз» Тарас Мельник.
Торік зібрали близько 15 тисяч тонн яблук. Господарство подбало і про якісне збереження фруктів. Минулого року відкрили фруктосховище, де може зберігатися 10 тисяч тонн врожаю у регульованому газовому середовищі, що дає можливість підприємству бути присутнім на ринку весь рік і продавати яблука хорошої якості. Також працює сортувальна лінія, яка дозволяє сортувати і калібрувати яблука. А восени 2017 року планується запуск найбільшої в Україні сушильної лінії з виробництва сухофруктів та яблучних чіпсів. А також введення в експлуатацію потужної лінії заморозки, яка дасть змогу заготовляти від 4 до 5 тисяч тонн продукту на годину. Навіть у європейських країнах компанії, які одночасно виготовляють і переробляють високоякісний продукт, – велика рідкість.
На демонстраційних ділянках учасники Дня поля і саду оглянули також сорти пшениці, ячменю, сої, ріпаку та інших сільськогосподарських культур вітчизняної селекції, зокрема і насіннєвого заводу ТзОВ «Бучачагрохлібпром». А також виставку сільськогосподарської техніки. Адже добре підібрана техніка суттєво покращує якість обробітку землі.
– З самого початку своєї діяльності підприємство «Бучачагрохлібпром» використовує високопродуктивну техніку, яку ми представляємо в тому числі і сьогодні. Тут є 11 «Лексіонів» – зернозбиральні комбайни, які випускає німецький виробник «Claas». Вони надійні, продуктивні, забезпечують збирання врожаю якісно і вчасно. Сьогодні на спільному засіданні я Петру Івановичу нагадав, що в тих заслугах, які він сьогодні має, є частка і нашої праці, – каже виконавчий директор ТОВ «Компанія ЛАН» Ігор Рудник.
Серед гостей Дня поля та саду були народні депутати України Микола Люшняк та Богдан Дубневич. А також представники обласної ради та ОДА, районної ради.
– Найперше тут ми бачимо великий потенціал, підприємство розвивається, створює робочі місця, організовує кооперативний рух, що дає великий стимулюючий ефект для розвитку місцевих громад. Такі заходи, як нинішній День поля і саду, дуже потрібні, адже люди діляться напрацюваннями за рік, обмінюються досвідом і стають кращими, – зазначив народний депутат України Микола Люшняк.
А голова Тернопільської ради додав, що такі потужні комплекси не лише допомагають області прогресивно розвиватися, а й створюють позитивний імідж регіону і України за кордоном.
– Хочу сьогодні привітати господаря, який організував День поля і саду. Такі люди, як Петро Гадз, створюють робочі місця, наповнюють бюджет, це саме ті речі, які сьогодні потрібні для області, – підсумував Віктор Овчарук.
Тернопільщина отримала ще один сучасний елеватор
У рамках святкування Всеукраїнського Дня поля та саду у ТОВ «Бучачагрохлібпром» відбулося відкриття нового елеваторного комплексу, який спроектували та будували українські компанії.
Ємність нової черги зерносховища – 30 тисяч тонн. Встановлене обладнання – це силоси «Symaga», зернова сушарка «Bonfanti» та транспортні системи ТОВ «ЗЕО». За всі роботи відповідає система дистанційного автоматизованого контролю, відповідно мінімізується вплив людського фактора.
Елеватор ТзОВ «Бучачагрохлібпром» – це сучасний високотехнологічний комплекс із власною атестованою лабораторією. Об’єкт надає повний спектр послуг із приймання, очищення, сушіння, зберігання та відвантаження зерна і олійних культур, що відповідають затвердженим стандартам та нормативно-правовим актам. Сучасне обладнання та наявність кількох ліній надають можливість одночасно приймати зернові не тільки різних культур, а й різної якості та вологості. Для відвантаження продукції передбачено автомобільний та залізничний транспортні вузли загальною потужністю до 4 тис. тонн на добу.
На елеваторі встановлено двоступеневу очистку зерна, сучасну систему аспірації, високотехнологічні сушильні установки фірми. Це надає можливість створити належні умови для тривалого зберігання та експорту зерна з забезпеченням його якісних показників.
Загальна потужність елеватора становить 95 тисяч тонн зерна в зерносховищах силосного та наземного типу, що повністю забезпечує власні потреби та дозволяє надавати послуги іншим фермерським господарствам.
– Елеватор дасть можливість відвантажувати 50 вагонів за добу, переробляти якісно своє зерно і надати послуги фермерам для того, щоб вони відвантажили, експортували, продавали за форвардними контрактами за валюту і разом з тим дорожче свій продукт. Вони матимуть більше доходу і зможуть більше інвестувати у свій розвиток, – розповів голова спостережної ради ТзОВ «Бучачагрохлібпром», герой України Петро Гадз.
Іван Білий
ДОВІДКА
ТзОВ «Бучачагрохлібпром» – це 137 тис. тонн зернових на рік, 9379 одиниць тварин, 25 тисяч гектарів землі в обробітку. За 13 років своєї історії підприємство стало одним з найпотужніших господарств України та започаткувало традицію відзначення Дня поля і саду.
Джерело: Тижневик "Номер один"