Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Петро Гадз: «Від ідеї – до реальності»


Опубліковано: 25 Листопада 2018р. о 10:36

Петро Гадз на початках 2000-х років круто змінив свою життєву долю й покликання. Колись успішний музикант закінчив Київський  державний інститут культури, працював директором Бучацької музичної школи. І раптом крутий поворот долі – взяв в оренду 200 гектарів землі разом зі своїми колегами-однодумцями. Лише на Бучаччині облогом лежали до 20 тисяч  гектарів, не оброблялося 70 відсотків родючих чорноземів району, що заростали берізками й чортополохом.

– Я виріс у селі, мій батько працював трактористом, мама – у буряківничій ланці. Любив  і люблю поле, зелене жито літа, жнивну пору, жовтогарячу осінь – пору збирання урожаю і фруктових плодів, снігові ковдри, коли спочиває земля. На все життя у мене цих два нерозривних поєднання – поле і пісня, – розповідає Гадз.

Так розпочалися перші щаблі сходження  нинішнього українського лідера сільгоспвиробництва – ТзОВ «Бучачагрохлібпром», яке обробляє понад 25 тисяч гектарів землі практично майже в усіх селах району та сусідньому Монастириському. Компанія на вітчизняному ринку – виробник і реалізатор високоякісного кондиційного насіннєвого матеріалу вітчизняних та  імпортних селекцій для багатьох регіонів України, сусідніх держав. Сьогодні у польовому арсеналі вирощують та добиваються стабільних високих урожаїв озимої та ярої пшениці, гороху, ячменю, ріпаку, сої, вівса, гречки, соняшнику, кукурудзи на зерно та зелений корм, цукрових буряків. Кажуть, цифри – вперта річ. Наведу дані, як спрацював увесь колектив рослинницького цеху. Урожайність ріпаку склала 4 тонни з га, озимої пшениці – 8 т, ячменю – 7 т, гороху – 5 т, ярого  ячменю – 6,5 т, соняшнику – 3,8 т, сої- 3 т, кукурудзи – 12 т, цукрових буряків у заліковій вазі – 600 ц/га.

– Увесь озимий клин вчасно з дотриманням усіх вимог агротехніки, із внесенням необхідних мінеральних компонентів засіяно, вже врунить  озимина – 2019 року,- каже головний агроном ТзОВ «Бучачагрохлібпром» Володимир Горбатюк. Засіяно 7700 гектарів озимої пшениці вітчизняних сортів та  селекцій, 1500 гектарів озимого ячменю чеської та німецької селекцій, озимого ріпаку – 25000 га. Мають і культивують на щедрих бучацьких ланах ріпак «Бучацький». На багаточисельних дослідних ділянках, демонстраційних полях випробовують вітчизняні й закордонні селекціонери, генетики, біохіміки, провідні науковці  України до ста і більше сортів і гібридів колоскових, бобових, олійних, кормових і технічних культур. У  червні цього року  вкотре з успіхом  відбувся традиційний Всеукраїнський День поля і саду, в якому брало участь понад 800 аграрників, фермерів, агроменеджерів, науковців не лише з усіх областей України, а й з Чехії, Словаччини, Польщі й Молдови. Його відвідав разом з урядовцями, народними депутатами ВР України, Прем’єр- Міністр України Володимир Гройсман. Він високо оцінив хліборобську майстерність трудівників, професіоналізм спеціалістів, самовіддачу майже  двотисячного колективу ТзОВ «Бучачагрохлібпром» для продовольчої безпеки держави.

 Останнім часом компанія взяла курс на розширення тваринництва, збільшення чисельності поголів’я великої рогатої худоби, високопродуктивного дійного стада, виробництва молока екстра-класу. Лише за три останні роки ввели в експлуатацію три доїльних зали на 3 тисячі місць, продають 70-75 тонн молока щоденно, а на меті показник – 100 тонн  екологічно чистої молочної продукції ґатунків, що притаманні в країнах Євросоюзу. Відкрито три потужних комплекси з відгодівлі ВРХ, у тваринництві   тепер працюють 326  місцевих жителів навколишніх сіл, які отримують гідну зарплату, користуються усіма побутовими зручностями, мають гарантований соціальний та юридичний пакет і захист. Молочнотоварний комплекс в Осівцях – найкращий не лише в області, а й на теренах Західної України. Гадзова мрія – щоб у кожному селі  збудувати або реконструювати, відродити ферму, посадити сади та плодоягідники, щоби молодь мала стабільну роботу в рідній стороні, а  не гарувала, гнула спину від важкої праці на сільгоспроботах у Польщі, Росії, Німеччині, будівельних майданчиках Іспанії та Португалії.

Гордістю став фруктовий сад ФГ «Гадз» на 765 гектарах у селі Трибухівці. На крапельному зрошенні, інтенсивній малорослій підщепі тут ростуть  і вже плодоносять  яблука, груші, сливи. У сезон збирання фруктів працюють і мають хороші заробітки до 500 жителів Бучацького, Чортківського районів. На 80 гектарах найбільший розсадник саджанців фруктових дерев, плодоягідних кущів  – понад 45 сортів,  які господарство щорічно реалізує населенню, аграрним формуванням, фермерським господарствам багатьох областей України. Спорудили фруктосховище з холодильними камерами, фасувальні технологічні лінії, забезпечили у садівництві та переробці плодів і ягід постійною роботою 200 осіб, молодих спеціалістів Уманського державного інституту садівництва.

Уміле поєднання новітніх аграрно-промислових технологій, сучасний менеджмент із відповідним рівнем праці, постійне переформатування нових способів підвищення продуктивності якості вітчизняної сільгосппродукції забезпечують постійний поступ уперед.

Треба виробляти українське, їсти українське і давати людям роботу – це не сучасний слоган, а те, чим повсякденно керується на нелегкій хліборобській стезі успішний агробізнесмен, чудовий  організатор і талановитий керівник Петро Гадз.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше