Найсвіжіше:
• Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів
rss

У Тернополі побували унікальні автомобілі, які підкорюють гори


Опубліковано: 2 Березня 2021р. о 9:02

Нещодавно через Тернопіль проїздила група підкорювачів бездоріжжя, які називають себе «Оffroadmaniacs». Фанати повнопривідних автомобілів поверталися з зимової експедиції  на засекречений військовий об’єкт на вершині гори Томнатик. У складі групи були й тернополяни. Ми поспілкувалися з учасниками поїздки та дізналися більше про новий для України, але такий, що стрімко набирає популярності вид активного відпочинку.

Офроуд –  це їзда автомобілями по дорогах без покриття або піщаних, гравійних, засніжених, кам’янистих та інших треках із природним покриттям. Він включає в себе як дозвілля на оригінальних, незмінених повнопривідних автомобілях, так і змагання на власноруч удосконалених позашляховиках.

Наші журналісти поспілкувалися з учасником київського клубу «Оffroadmaniacs» Олександром Чипутовичем.

– У цей вид спорту та проведення активного відпочинку я потрапив 8 років тому. Починав із квадроцикла, згодом змінив його на автомобіль. Що мені подобається в офроуді? Це емоції, шалений викид адреналіну та відчуття того, що ти можеш підкорити не одну вершину, – каже Олександр.

Чоловік розповідає, що в Україні чи не в кожному місті є свій клуб любителів офроуду. Найчисельніший – у столиці, там близько 500 учасників. Любителі їзди по бездоріжжю проводять фестивалі та змагання, на яких показують, на що здатні їхні автомобілі.

– Екіпаж складається з водія  та штурмана. Моїм штурманом є дружина. Вона займається навігацією, визначає маршрут, керує моїми діями під час проходження бездоріжжя. Водій повинен володіти хорошими навичками позашляхової та екстремальної їзди. Обов’язковою є техніка безпеки. В автомобілях ми перебуваємо у шоломах і користуємося пасками безпеки. Максимальна кількість людей для комфортного перебування в машині – 4. Якщо ми проводимо екскурсійні експедиції, то учасники  повинні мати страховку, – розповідає чоловік.

Для офроуду використовують повнопривідні автомобілі, однак придбати такий – це половина справи. У подальшому він потребуватиме суттєвих капіталовкладень та тюнінгу для того, щоби долати екстремальні маршрути.

– Для початку можна вкласти близько 3-х тисяч доларів, але мені відомі випадки, коли власники автомобілі удосконалюють  і на 80 тис. доларів. У цій справі взагалі межі удосконаленню немає. Скажу лише одне, що, окрім грошей, ми вкладаємо в автівки й душу (посміхається, -авт.). Тюнінгом позашляховиків займаються як  професійні автомайстерні, так і власники машин, які добре знають будову автомобіля, – каже Олександр.

Найважче рухатися по бездоріжжю зимою, адже автолюбителів подекуди очікують двометрові замети. Тому в машині завжди є набір усього необхідного, аби вибратися зі снігового полону: лопати, лебідка і навіть бензопила, а ще – запас палива, провізії та спеціальні аптечки, які відрізняються від тих, що у стандартних автомобілях. Протипоказань для офроуд-мандрівок немає. У поїздку беруть навіть дітей шкільного віку, щоправда, краще, щоби  вони самі цього хотіли і не боялися. Розхід палива для таких позашляховиків значний, хоча швидкість у них не велика, адже основна їхня мета – долати перешкоди. Для прикладу, автомобіль Олександра Чипутовича здатен перетнути річку глибиною до 1,5 метра.

На фото автомобіль Олександра Чипутовича. Він здатен перетнути річку глибиною до 1,5 метра

Також ми поспілкувалися з тернополянином Романом Сусловим, який разом з «Оffroadmaniacs» штурмував гору Томнатик.

– Для мене це вже не перша така поїздка. Мені дуже подобається офроуд. У цю подорож я вирушив з дружиною та 10-літнім сином. Ви навіть не можете уявити, наскільки це круто, емоцій – маса. Такі поїздки дозволяють побачити Україну у всій красі. Для прикладу, цього разу ми на власні очі бачили діючий вулкан, а ще місця, де в горах видобувають нафту. Спостерігали за сходом сонця на самісінькому кордоні з Румунією. У цю поїздку вирушили 15 автомобілів, однак до вершини добралися 13 із них. Решта автівок довелося залишити, бо їхньої потужності не вистачало. Серед них, до речі, і моє авто. Я також захоплююся офроудом як водій і вже потроху вдосконалюю свою машину. Загалом у мене багато спогадів з цієї поїздки, а ще більше, мабуть, у сина. Власне і займаюся цим, аби мати змогу показати йому природнє багатство нашої держави, – ділиться враженнями Роман Суслов.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше