Щоправда, під цілодобовий домашній арешт і зобов’язали постійно носити електронний браслет. Це допоможе правоохоронцям постійно відслідковувати та фіксувати місцезнаходження Богдана К. та Василя С.
Таке рішення за результатами розгляду поданих адвокатом скарг виніс Тернопільський апеляційний суд. Варто пояснити хронологію подій. На початку грудня слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду залишив цих двох підозрюваних під вартою до 8 січня 2022 року. Однак їм аж ніяк не хотілося зустрічати Новий рік і Різдво за ґратами. Відтак їхній адвокат це рішення оскаржив у апеляційному суді, принагідно вказавши, що обидва його клієнти під час першого затримання та звільнення під заставу, обрання запобіжного заходу судами першої та апеляційної інстанції не намагалися уникнути брати участь у судових засіданнях і за викликом слідчого з’являлися для участі в процесуальних діях. Крім того, навіть перебуваючи під вартою в СІЗО, підозрювані не чинили жодних перешкод слідству.
Наостанок, як найвагоміший аргумент, захисник зазначив, що ще в суді першої інстанції він надав позитивні характеристики, видані Богдану К. релігійними організаціями та громадами, а також із попередніх місць його навчання і роботи. Також адвокат наголосив, що підозрюваний Богдан К. до затримання навчався в аспірантурі медичного університету, раніше не судимий, має постійне місце проживання, що свідчить про його міцні соціальні зв’язки.
Аналогічні відомості сторона захисту надала стосовно підозрюваного Василя С., який позитивно характеризувався як до затримання, так і після нього, має постійне місце проживання, одружений та виховує маленьку дитину.
Зваживши на всі обставини, а також врахувавши, що досудове розслідування триває вже довший час, відтак зменшився ступінь ризику того, що підозрювані можуть знищити, сховати чи спотворити речі або документи, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, апеляційний суд пом’якшив двом основним підозрюваним міру запобіжного заходу.
Тим паче, що третьому підозрюваному – Василеві Л. – ще раніше було обрано запобіжний захід у вигляді застави, який, згідно зі ст. 176 КПК України, вважається значно м’якшим, ніж домашній арешт, пояснили у пресслужбі Тернопільського апеляційного суду.
Принагідно нагадаємо, що досудове слідство підозрює Богдана К., Василя С. і Василя Л. у вимаганні в місцевого бізнесмена Олега Ю. 250 тис. доларів США (відповідно до курсу НБУ – 6 млн. 881 тис. 500 грн.). Потерпілий повинен був перерахувати кошти електронною платіжною системою “Bitcoin”. У разі невиконання вимог погрожували пошкодженням майна та застосуванням насильства щодо його близьких родичів. А щоби підприємець усе зрозумів, підпалили одну з його крамниць. Таким чином, їм інкримінують ч.2 ст.189 (вимагання передати чуже майно, з погрозою насильства відносно близьких родичів потерпілого, з пошкодженням майна, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст 28 ч. 2 ст. 194 КК України (умисне пошкодження чужого майна, вчинене шляхом підпалу, за попередньою змовою групою осіб). Тобто тяжкі злочини, за які передбачено позбавлення волі відповідно від 3-х до 7 років та від 3-х до 10 років.
Олекса Чиж
Джерело: Тижневик "Номер один"