Попри те, що депутати замість мінімальної ставки хочуть «вліпити» «паркувальним» підприємцям грошовий максимум, чиновники мерії поки що на такі умови йти не спішать. Кажуть, на це є об’єктивні причини.
– Вольове рішення змінити ставку паркувального збору, а це можна зробити виключно в частині зміни коефіцієнта, який встановлює сесія міської ради, означатиме одразу підняття вартості послуги паркування. Цей бізнес і так «висить» на межі. Тому ми, знаючи про це, будь-якими шляхами намагаємося стримати підвищення ставки податку, – каже начальник управління транспорту міськради Ігор Мединський.
Щоправда, за словами чиновника, з мерії направили лист до підприємця, який здійснює збір коштів за місця для платного паркування, в якому попросили дати роз’яснення на предмет зміни ставки збору.
– Він відповів, що це за собою, однозначно, потягне підвищення тарифу. По-друге, не виключено, що якщо все ж це відбудеться, підприємецьможе «згорнути» свою діяльність взагалі, адже, окрім того, що коли збирає гроші за паркування транспорту, за власний кошт робить розмітку, прибирає територію, розміщуєзнаки, а це недешеві речі,- каже пан Мединський.
У міськраді «Номер один» повідомили, що за 2016 рік до казни має потрапити близько 600 тис. грн. податку за парко-місця.
– Будучи на депутатській комісії, я сказав, що парковки цього року повинні принести до бюджету орієнтовно 600 тис. грн. прибутку. Це пристойна сума.Я не впевнений, що буде доцільно закрити цей бізнес, бо комусь хочеться дуже багато збирати грошей. Зараз не на часі робити різкі рухи, через які до бюджетуне надходили бці кошти. Це моя позиція, бо дбаю,аби парковки були в належному стані, щоб кошти поступали до бюджету і люди мали робочі місця,- переконує головний транспортник обласного центру.
Натомість у депутатів міськради з цього приводу інша думка. Ті кажуть, що власники парковоку Тернополі сплачують до бюджету «копійки». А підвищення податку – це не примха народних обранців, а справедлива необхідність.
–Оператор паркування у Тернополі Микола Мисенко на комісії сказав, що сплачує 47 тис. грн. за рік податку за 300 паркомісць. – це виходить 166 грн. в місяць за парко-місце, а за день відповідно 5 грн. 20 коп. Це взагалі ненормально, враховуючи, що година за парко-місце вартує людям 4 грн.З цього приводу ясперечався з заступником міського голови Володимиром Дідичем, адже попередньо чиновники обіцяли створити комісію, яка б переглянула розмір податку.Врештіпан Дідич сказав, що обов’язково підніме це питання,- розповів депутат міськради, член транспортної комісії Роман Торожнюк.
Окрім того, нещодавно чиновники міськради визначили ще дві ділянки в Тернополі,на яких облаштують паркомісця. Це, зокрема, поруч «Маяка» та ресторану «Максим». Проте Роман Торожнюк переконаний, що люди таким змінам будуть не раді.
– Я був членом конкурсної комісії по паркомісцях. Що стосується «Маяка», то це буде скандальна парковка. Адже багато людей залишають там свої авто, бо живуть поруч, і їм більше ніде поставити. А тепер їм доведеться платити. Крім того, до самого закладу харчування також приїздять на авто. Як їм тепер діяти? Платити за обід і ще за стоянку?- обурюється депутат.
Та, судячи з настроїв чиновників мерії, наразі вони діятимуть за принципом «від стабільності до добробуту». Змінювати нічого не планують, відповідно і власники парковок Тернополя можуть зітхнути з полегшенням. Поки що…
Джерело: Тижневик "Номер один"