Виявляється 27 вересня в Тернополі проходили громадські слухання щодо містобудівної документації мікрорайону нижня Канада (район 23-ї школи). Про це повідомив тернополян Андрій Будзінський.
– Про громадські слухання було оголошено в розділі громадські слухання 20 вересня. Так в період з 20 вересня (день створення оголошення) по 27 вересня (день громадських слухань) міська рада у головному своєму розділі «Новини» розповідала про перерахунок субсидій, демонтаж старих мафів, вітала з днем туризму, але жодного слова не написала про громадські слухання. Вони напевно вважають, що вигляд, план розвитку і забудову мікрорайону це не те чим повинні цікавитися тернополяни. Їм не обов’язково знати, що на місці обіцяного багаторівневого паркінгу, де зараз автостоянка на вул. Чубинського, на який, чомусь, не знайшлося інвестора буде 16-ти поверхівка на яку, вочевидь, інвестор знайшовся. Також не важливо знати, що зі сторони вул. Коновальця буде ще одна 10-ти поверхівка і торгові приміщення під які перспективно виділили ділянки.
Ще цікаво, що невелику ділянку біля стадіону 23-ї школи віднесли до зони Ж-5 (зона існуючої багатоквартирної житлової забудови від 10 до 16 поверхів) хоча там зараз згідно супутникових знімків рясна зелена зона. Я розумію, що ТМР не хоче турбувати нас такими нецікавими новинами, але думаю, це мають вирішувати самі тернополяни. А як сприймати цю ситуацію вирішувати вам, – розмірковує Андрій Будзінський.
Варто зазначити, що на згаданій паном Андрієм земельній ділянці між стадіоном і сусіднім будинком, ще донедавна був дитячий майданчик, який жеківські працівники з роками занедбали, а минулого року звідти демонтували всі дитячі горки, пісочницю та лавочки. Очевидно, не випадково, бо історія з цією ділянкою доволі давня.
«Номер один» більше двох двох років тому вже піднімала тему будівництва висотки на дитячому майданчику і частині прибудинкової території, що на вулиці Євгена Коновальця, 20. Тодішній депутат-мажоритарник із фракції ВО «Свобода» Ігор Костюк обіцяв не допустити цього нахабного будівництва. Однак, схоже, тоді партійна необхідність взяла гору і вся фракція депутата на сесії міської ради 26 червня 2020 року дружньо проголосувала за дану будову.
Зухвала та аморальна земельна «схема» влади Тернополя реалізовувалась починаючи з 2018 року. 10 жовтня 2018-го міський голова Сергій Надал і 23 депутати надають дозвіл на розробку проєкту землеустрою площею 960 кв. м із безкоштовної передачі ділянки для будівництва приватного будинку громадянину Юрію Богдановичу Максим’яку (засновник громадської організації «Центр інноваційних ідей»). Зазначимо, що це є порушенням, так як дана земельна ділянка, згідно з діючим Генеральним планом міста, не призначена для індивідуальної приватної забудови.
6 червня 2019 року міський голова Сергій Надал і 30 депутатів затверджують безкоштовну передачу земельної ділянки площею 960 кв. м громадянину Максим’яку Ю.Б. для будівництва приватного будинку. Далі змінюється власник даної земельної ділянки. Юрій Максим’як продає або дарує безкоштовно отриману ділянку Сергію Дзюбі. З відкритих джерел дізнаємося, що цей добродій є засновником іншої громадської організації – «Інваліди війни та ветерани АТО міста Хмельницького».
А крапку в цій епопеї поставили 26 червня 2020 року. Майже дев’ять місяців, як проєкт рішення був підготовлений, але не виносився на сесію. Очевидно, ніхто не хотів брати на себе відповідальність. І ось цей час настав влітку 2020-го. 32 депутати міської ради голосують за внесене з голосу міським головою Сергієм Надалом рішення (у порядку денному його не було), яким змінюють цільове призначення безкоштовно наданої земельної ділянки: з «будівництва приватного будинку» на «будівництво багатоквартирного будинку». Це рішення дає можливість будувати багатоквартирний будинок на земельній ділянці з зеленими насадженнями поряд зі стадіоном загальноосвітньої школи №23. Хоча й до сьогодні ділянка слугувала дитячим майданчиком та прибудинковою територією.
Дехто із місцевих жителів не усвідомлює, що під їхніми вікнами збираються збудувати висотку, і ще надіється, що хтось вирішити це «непорозуміння», але після останніх таємних громадських слухань, справа здається безнадійна.
Чи хтось сьогодні здатен зупинити будову? Лише реальний супротив громади, яка мала би заставити міського голову та депутатів Тернопільської міської ради вчинити всі необхідні дії (включно з відміною ухвалених рішень, при необхідності звернутися до суду), щоби повернути ділянку у власність громади. І в майбутньому будь-які дії, пов’язані з даною земельною ділянкою, вчиняти виключно після обговорення з місцевими мешканцями… Однак ми живемо у умовах воєнного часу, а тому будь-які протести нині заборонені. Добре, що тернопільській владі дозволено робити, все, що їй заманеться…
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: громадські слухання