Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №30, що знаходиться у мікрорайоні Пронятин, може втратити третій ступінь і перетворитися у навчально-виховний комплекс (НВК). Про це йдеться у проекті рішення сесії міськради, який депутати розглядатимуть у п’ятницю, 28 липня.
– Створити Тернопільський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №30» шляхом перетворення ЗОШ І-ІІІ ступенів №30, – йдеться у документі.
Новий навчальний заклад має стати правонаступником старого і ще поки діючого.
За словами депутати по даному округу Петра Болєщука, він не підтримуватиме такої ініціативи. Народний обранець вважає, що школу потрібно розвивати, а не закривати.
– Я категорично не підтримую ліквідації третього ступеня. Відповідно ініціювати цього не можу і не хочу. Це мої виборці. Тому голосувати за це питання не буду, – прокоментував пан Болєщук.
За інформацією депутата, в минулому році у Пронятині відкрили дошкільну групу на 25 дітей. У майбутньому планують відкрити ще одну. Тому сенс утримувати школу у форматі І-ІІІ ступенів, на думку Болєщука, присутній.
Натомість у міськраді переконують, що такий крок є економічно недоцільним. Згідно з даними, які нам надали в міському управлінні освіти, у 2016 році в Пронятинській школі навчався лише 91 учень. На кожного з них у рік витрачали з бюджету понад 23 тис. грн.
– Ця проблема існує вже понад шість років. Аргументів декілька. По-перше, відсутність учнів. По-друге, оскільки ми відкрили дитсадкові групи, заклад потребує реорганізації. Якщо громада хоче відстояти школу, то вона, як мінімум, мала б своїх дітей віддавати в неї. А вони цього не роблять, – каже заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.
За його словами, в школі немає учнів у десятий клас, у дев’ятому їх теж мінімум. Чиновники пропонували батькам підтримувати свою школу. Зокрема, аби їхні діти вчилися за місцем проживання. Та це не дало жодних результатів. З одного боку – люди ніби хочуть мати повноцінну школу, але дітей у неї не віддають.
– Тому зараз створюємо навчально-виховний комплекс. Відповідно буде дошкільна група та школа І-ІІ ступенів, – каже пан Бицюра. – НВК – це така гнучка форма, яка дозволяє підлаштуватися до реальних потреб та демографічних показників.
До слова, дітям, які мали б продовжити навчання у старших класах, чиновники запропонували з початку нового навчального року перевестися до будь-яких інших шкіл міста.
Між іншим, в міськраді зараз проводять аналіз доцільності відкриття нових дошкільних закладів у Тернополі, оперуючи картою розподілу населення.
Джерело: Тижневик "Номер один"