Сьогодні День Святого Валентина – одне зі світлих, сповнених любові свят. Для молоді – це День закоханих. Однак, незважаючи на вік, майже всі чоловіки дарують своїм обраницям або супутницям життя квіти й подарунки. А ті, у свою чергу, віддячують їм власними презентами. Це чудове свято надійшло до нас відносно недавно із Заходу, але настільки прижилося в українському суспільстві, що наче й побутувало у ньому завжди. А все тому, що базується на любові, коханні і сім’ї.
За легендою, християнський священик Валентин жив за часів імператора Клавдія II Готського (III ст. від народження Ісуса Христа) і поруч з основним покликанням займався природничими науками та медициною.
Войовничий імператор Клавдій вважав, що сім’я заважає солдатам воювати за імперію, і видав едикт, яким забороняв воїнам одружуватися. Валентин попри цей указ продовжував таємно вінчати всіх охочих. Його охороняв офіцер, прийомна донька якого була сліпою. Священик оздоровив її, а опісля навернув до християнства батька й цілу родину. Довідавшись про це, імператор наказав відтяти йому голову, що й сталося 14 лютого.
Є подібні легенди, які стосуються цієї ж дати, ще з язичницької доби і навіть періоду нашої прадержави – Київської Русі. Як не дивно, їхній зміст також зводиться до тих же любові, кохання і сім’ї.
Ці речі в усі епохи правили світом, а нехтування ними призводило до негативних наслідків для конкретних людей, суспільств і навіть держав. І саме завдяки любові, коханню і сім’ї вдавалося долати труднощі, ставати з колін на ноги і творити прогрес. А чи мали б ми літературу, культуру і мистецтво, наукові винаходи, спортивні досягнення, якби не було цих речей? Звісно, що ні! Отже, і людства не було би без них.
Тож у цей, навіяний романтизмом любові й кохання день, дорослі дядьки і тітки, подивіться на свої половинки так, як колись на першому побаченні. Незважаючи на шлейф років і важкий тягар сьогодення, наповніть свої душі та серця любов’ю. Пригорніться один до одного, бо ближчих, аніж ви, у світі немає. З цим же почуттям притуліться до своїх чад, які через вашу зайнятість не так часто бачать маму й тата. Витвори вашого кохання потребують любові, а не постійних докорів і повчань. Може, тоді й ваші вказівки сприйматимуть доброзичливіше. І робитимуть все, щоби не засмучувати батьків, а своїми успіхами та добрими вчинками даруватимуть вам радість.
Молодь День Святого Валентина по праву вважає своїм святом. Але річ у тому, що рано чи пізно кожен юнак чи юнка подорослішає. І часто від того, кого ти покохав і з ким пов’язав майбутнє, вже залежить не лише твоє і твоєї половинки життя, а й цілої сім’ї. Тож за гарненькими подарунками у формі сердечок проглядаються майбутні реальні, схожі на вас «валентинчики». Ними ви не лише любуватиметесь, а й виховуватимете й ставитимете їх на ноги. У цьому ваше земне призначення.
У легенді про Святого Валентина закладено істину щодо ролі сім’ї в житті кожної людини та держави. Саме тому ті, хто нам бажав зла і досі це роблять, нищили сім’ї. Цим вони відбирали в людей любов, яка надихає кожного на життя і творіння прогресу.
Тож кохаймо один одного, любімо життя і бережімо власні сім’ї!
Олег Миколайчук
Джерело: Тижневик "Номер один"