Цю страву робила вперше. Вийшло смачно. Тісто пористе, із хрумкою скоринкою.
Для тіста: 750 г борошна, 17 г солі морської (крупної), 10 г сухих дріжджів (беру звичайні сухі, тому активую їх водою. Швидкодіючі або миттєві (дивіться на упаковку), які додаються відразу в борошно, я не дуже люблю використовувати). Якщо берете свіжі – тоді збільшуйте кількість удвічі), 500 мл теплої води, 1 ч. л. з гіркою цукру (для дріжджів), 40 г оливкової олії, ще трохи оливкової олії, кукурудзяного борошна або манки, сіль – для змащування і посипки дека.
Для начинки: 125-170 г оливок, 125-170 г в’ялених томатів (я ще дала в’ялені баклажани), 4-5 гілочок чебрецю (я давала італійські трави, сіль і мелений перець – за смаком, оливкова олія.
Варіанти начинок: тертий сир, карамелізована цибуля, печений болгарський перець, печериці, консервований тунець, розмарин, майоран, оре гано.
Спосіб приготування
У теплій воді (250г) розчиняємо цукор, висипаємо дріжджі, добре перемішуємо і залишаємо на 10 хвилин (або за інструкцією на пачці). Дріжджі повинні активізуватися.
Борошно ретельно змішуємо із сіллю, робимо всередині поглиблення, виливаємо туди розчин + решта 250 г теплої води.
Замішуємо тісто до гладкого однорідного стану. Процес займе десь 10 хв. Поміщаємо в глибоку миску, накриваємо вологим рушником або харчовою плівкою і кладемо в тепле місце на 30-40 хвилин. Після цього тісто потрібно ще трохи підмішати руками і залишити ще на 30 хвилин у теплому місці, накривши рушником або плівкою.
Випікати фокачу можна як на деку, так і у формі. Я випікала в деку 29х36. Змащуємо дно форми або деко оливковою олією, присипаємо манкою або кукурудзяним борошном і сіллю (крупною). Викладаємо тісто і пальцями формуємо з нього фокачу – круглої або прямокутної форми, як більше подобається. Розподіливши тісто, накрийте його і дайте відпочити 5-10 хвилин, а поки підготуйте інгредієнти для начинки.
Пальцями робимо в тісті часті заглиблення, щедро скроплюємо оливковою олією, рівномірно розподіляючи її по поверхні. Викладаємо порізані оливки, злегка занурюючи їх у тісто. Томати розподіляємо також рівномірно, щоби дісталося кожному шматочку. Посипаємо свіжими листочками чебрецю, сіллю і меленим перцем або будь-якими сушеними травами, які у вас є. Накриваємо рушником і залишаємо на 20-30 хвилин, тісто має трохи відпочити і злегка піднятися.
Випікаємо фокачу 25-30 хвилин у духовці, яка попередньо розігріта до 220°C, без конвекції, на 2-му рівні.
Готову фокачу помастила ще домашнім песто.
Смачного!
Джерело: Тижневик "Номер один"