Найсвіжіше:
• Понад пів року вважався безвісти зниклим: на Донеччині загинув стрілець-санітар з Тернопільщини • На Тернопільщині від отруєння грибами перестало битися серце ще однієї дитини • Команда «Ветерани Тернопільщини 40+» нагороджена за перше місце у ветеранському чемпіонаті (+фото) • Довга дорога додому: офіційно підтверджено загибель на Донеччині воїна з Тернопільщини • Тернопільський плавець здобув бронзу на чемпіонаті України (+фото) • Релокований із Сум виробник метупаковки відкриє завод у Тернопільській області • Студенти в Тернополі вийшли на пікет проти зміни орендаря будівлі мистецького коледжу • “Потяг до життя” представили в Тернополі • Тернопільська футзальна ліга: покер Новачинського, хет-трик Білика та лідерство “Гермеса-7” • Завод харчових напівфабрикатів збудують у Тернопільській області • Ще один депутат з Тернопільщини склав свої повноваження • У військовому госпіталі помер солдат резерву з Тернопільщини • У центрі Тернополя змінили схему організації дорожнього руху • 38-річний житель Тернополя здійснив серію крадіжок з автівок та підвалів багатоповерхівок (+відео) • У Шумську лікар-стоматолог жорстоко побив 12-річного хлопця • У Тернополі відбулася звітна конференція Асоціації футболу Тернопільщини • Футбольні матчі Ліги чемпіонів та Ліги Тернопільщини переносяться через негоду  • На Прикарпатті затримали тернополянку за вербування жінок для проституції у Польщі • На Тернопільщині відійшла у вічність відома банкірка • Депутати селищної ради на Тернопільщині звернулися з позовом до суду на… биків • У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини
rss

«Робота медичних закладів під час пандемії стала лакмусовим папірцем, який оголив проблеми в реформуванні галузі охорони здоров’я»


Опубліковано: 22 Липня 2020р. о 11:00

На цьому наголосив голова Тернопільської обласної ради, віцепрезидент Української асоціації районних та обласних рад Віктор Овчарук під час розширеного засідання двох комісій УАРОР –  з соціальної політики і з питань охорони здоров’я та комісії з питань державного будівництва й місцевого самоврядування.

На засіданні асоціації спільно з представниками МОЗ обговорювались важливі та гострі питання реформування системи охорони здоров’я та перспективи фінансування галузі на субрегіональному та регіональному рівнях.

«Питань, які потребують негайного та системного вирішення, у галузі медицини є чимало, – зазначив Віктор Овчарук під час засідання. – Одним із найбільш проблемних є те, що попередньо обрахована НСЗУ вартість медичних послуг не враховує повної собівартості їхнього надання: у повному обсязі заробітну плату як лікарів, так середнього і молодшого медичного персоналу, харчування хворого, вартість медикаментів та комунальних послуг тощо. Така ситуація може призвести до необхідності зменшення заробітної плати висококваліфікованим лікарям, звільнення середнього та молодшого медичного персоналу, що неминуче призведе до закриття лікувальних закладів, зниження доступності та якості надання медичних послуг, відтоку фахівців за кордон чи необхідності їх перекваліфікації.

Друга, не менш гостра проблема: незважаючи на численні звернення провідних фахівців психіатричної та фтизіатричної галузей, до переліку оплачуваних НСЗУ пакетів лікарських послуг не включені випадки лікування важких хронічних хворих, які не можуть за медичними показниками перебувати у соціумі чи установах соціального захисту і потребують посиленої уваги з боку держави для недопущення поширення небезпечних інфекцій чи загрози життю і здоров’ю інших людей.

На жаль, поза межами уваги НСЗУ залишилися медичні послуги, що надаються дитячими санаторними закладами, насамперед фтизіатричними. До чого це призведе? Враховуючи вкрай обмежений фінансовий ресурс місцевих бюджетів, який не збільшився у зв’язку з проведенням медичної реформи та передачею з держави повноважень з утримання закладів освіти, ані громади, ані район чи область не зможуть утримувати такі санаторні заклади, що призведе до вимушеного їх закриття і зниження якості профілактичних та оздоровчих послуг населенню, насамперед дитячому».

Соціально важливою, на думку очільника обласної ради, є необхідність невідкладно вирішити питання щодо фінансування госпіталів ветеранів війни та диспансерів радіаційного захисту населення не НСЗУ за пакетом медичних послуг, а з державного бюджету, що дозволить гарантувати ветеранам війни, учасникам АТО (ООС) та ліквідаторам аварії на ЧАЕС надання визначених законами пільг щодо медичного обстеження, лікування та реабілітації у спеціалізованих закладах на належному рівні. На сьогодні в рамках проведення реформування також проблемними є питання фінансування навчання інтернів, післядипломної освіти лікарів, пільгових пенсій медичних працівників, медичних обстежень призовників, обов’язкових профілактичних оглядів, придбання дороговартісних ліків для окремих категорій хворих (інсулін тощо).

«Актуальним питанням залишається стан забезпечення медичних закладів медичною апаратурою та обладнанням. На сьогодні він є недостатнім, а сучасна медична техніка  вкрай дорога і її придбання виходить за межі реальних можливостей місцевих бюджетів, – додав Віктор Овчарук. – І ще одне, надзвичайно важливе. Майже в кожному напрямку надання медичної допомоги у Національному переліку відсутні необхідні сучасні лікарські засоби, що входять до стандартів та протоколів лікування.  Вимога щодо необхідності 100% забезпечення пацієнтів лікарськими засобами, які включені до Національного переліку, а лише після цього – придбання ліків поза цим переліком в умовах обмеженого бюджетного фінансування унеможливлює вірогідність придбання закладами сучасних ліків.

Невирішеним є питання прийняття державних програм з боротьби із туберкульозом, онкологією, серцево-судинними хворобами тощо. Існують проблеми з функціонуванням закладів з паліативним, реабілітаційним та хоспісним видами послуг, відсутні  контракти з НСЗУ для протитуберкульозних санаторіїв… І це далеко не всі важливі та проблемні питання».

Відтак, підкреслив Віктор Овчарук, обласні ради, які є членами Асоціації, занепокоєні станом дотримання конституційних прав громадян у частині отримання якісної медичної послуги та можливим згортанням реформи медичної галузі загалом: «Стан фінансування медичної галузі цьогоріч є недостатнім, значно нижчим від рівня медичної субвенції 2019 року. Звісно, що саме звідси випливають і всі проблеми, що ставлять реформу галузі охорони здоров’я під загрозу».

Під час засідання президент Української асоціації районних та обласних рад Сергій Чернов запропонував створити спільну робочу групу профільної Комісії УАРОР та МОЗу з проблемних питань у сфері охорони здоров’я. За його словами,  така необхідність існує, оскільки досі нема чіткої комунікації між Міністерством охорони здоров’я та місцевим самоврядуванням. Робоча група напрацює рішення, що у подальшому будуть надані на розгляд як Міністерства, так і інших зацікавлених органів, особливо у контексті реформи. Представники Міністерства підтримали таку пропозицію.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Рубрика:
Мітки: ,





Новини
24 Листопада
23 Листопада
22 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше