Останні два роки для Тернопільщини були вирішальними з точки зору реалізації різних проектів. Адже загальна сума вкладених коштів майже 2 млрд. грн. – це достатньо серйозний показник, котрий дозволяє оцінити спільну роботу керівництва області з урядом та народними депутатами України. На цьому наголосив голова Тернопільської ОДА Степан Барна під час виїзного засідання комітету ВРУ з питань бюджету.
За його словами, предметом особливої уваги є політика децентралізації і створення Дорожнього фонду. Бо завдяки цьому в 2018 році на поточний і капітальний ремонт місцевих доріг Тернопільщини є можливість спрямувати в межах 300 млн. грн. Також Степан Барна відзначив державну політику, спрямовану на підтримку і розвиток територіальних громад.
«Це дозволило в нашій області створити 40 об’єднаних територіальних громад, що складає приблизно 40% території краю, і спрямувати на їхній регіональний розвиток, на формування інфраструктури ОТГ та соціально-економічний розвиток близько 400 млн. грн. капітальних вкладень. Це є свідченням того, що ми сьогодні змінюємо обличчя нашого села!» – підкреслив очільник Тернопільщини.
2018 рік у напрямку розвитку дорожньої інфраструктури краю, як зауважив Степан Барна, є особливо важливий, бо Тернопільщина потрапляє в реалізацію проекту Go Highway – дорога Гданськ – Одеса, що дозволяє спрямувати на ремонт магістральних доріг 1,5 млрд. грн.
«Ми розраховуємо не лише на бюджетні кошти, а й працюємо активно над збільшенням власних доходів. Якщо говоримо про 2015 рік, то йдеться про цифру 1,5 млрд. грн., у 2017 році – це рекордний результат 3,2 млрд. грн., і маємо також втішні результати на 2018 рік. Ці цифри є яскравим результатом роботи Президента України, Верховної Ради та Кабінету Міністрів, які займають принципову позицію в тому напрямі, що кошти мають піти до людей. Саме тому для нас пріоритетними є галузі, які дозволять наповнювати бюджети. Наразі виокремлюємо розвиток спиртової галузі. Адже 10 спиртозаводів, котрі формували приблизно 30% власних доходів Тернопільської області, лише частково зайняті роботою. Тому будемо працювати над переорієнтуванням їхньої роботи на виробництво біоетанолу», – поінформував Степан Барна.
Джерело: Тижневик "Номер один"