Для транспортування будівельних матеріалів, сільськогосподарської продукції, перевезення сировини гірничодобувних підприємств, а також використання в комунальному господарстві, дорожніх службах призначені самоскиди. Така техніка є вантажним автомобілем, обладнаним причепом, напівпричепом або кузовом бункерного типу, що саморозвантажується.
Вибрати та вигідно придбати самоскиди, що відповідають необхідним критеріям та потребам, можна за посиланням https://autoline.ua/-/samoskidi–c36 на сайті спеціалізованого маркетплейса Autoline у розділі з оголошеннями.
Autoline.ua – це міжнародний портал, на якому представлені легкові та вантажні транспортні засоби світових виробників. Тут можна обрати та купити або розмістити оголошення та продати техніку вигідно та швидко.
Конструктивні особливості та характеристики самоскидів
Класичний варіант самоскида включає такі основні компоненти:
- шасі з кабіною;
- бортову платформу;
- механізм перекидання;
- надрамник.
Однією з відмінних ознак самоскидних автомобілів є спосіб вивантаження — похила (за рахунок власної ваги вантажу, шляхом підняття кузова) або примусова (виштовхування вантажу з використанням спеціального механізму).
Розвантаження платформи самоскида має кілька напрямків:
- Заднє. Використовується в техніці, що має можливість перевезення великого обсягу вантажу.
- Двостороннє або бічне (розвантаження на 2 бічні сторони). Такі машини переважно потрібні у будівництві.
- Тристороннє (універсальне розвантаження). Найчастіше застосовують у сільськогосподарській галузі.
Залежно від призначення, до основних параметрів самоскидів відносять такі:
- вантажопідіймальність;
- вага;
- повна і споряджена маса;
- параметри двигуна;
- показники колісної бази.
За вантажопідіймальністю техніка класифікується на такі моделі:
- Малотоннажні (перевезення вантажів до 10 тонн). Наприклад, моделі: Nissan Atleon (0,78 т), Mercedes-Benz Unimog U 145 (1,22 т).
- Середньотоннажні (10-20 т). Наприклад, Scania P360 (11.0 т), Mercedes-Benz Actros 3341 (13.0 т), Volvo FM 420 (14.0 т).
- Великої вантажопідіймальності (понад 20 т). Представники техніки: BMC 3540 (22,0 т), MAN TGS 41.540 (30,0 т), Renault (44,0 т).
Різновиди та критерії вибору самоскидів
За призначенням самоскиди бувають декількох типів. Найбільш популярна модель – дорожні самоскиди. Призначені для перевезення вантажів дорогами загального користування. Мають місткість до 40 тонн. Недоліки: низька прохідність по пересіченій місцевості та бездоріжжю. Техніка має попит у будівництві, сільськогосподарській, видобувній, переробній галузях, а також у комунальному господарстві.
Позашляхові або кар’єрні машини мають підвищену вантажопідіймальність і потужність, здатні за 1 рейс перевезти до 450 тонн вантажу. Техніка характеризується низькою маневреністю і має обмеження швидкості руху.
Зчленовані самоскиди (землевози). Відмінні якості: відмінна маневреність та висока прохідність. Вантажопідіймальність машин складає 10-50 тонн. Швидкість не знижується навіть у складних дорожніх ділянках. Також є машини для підземних робіт. Конструктивно є тягачем з причепом. Тоннажність коливається від 1 до 40 тонн.
Щоб не помилитися у виборі техніки, необхідно враховувати завдання, що мають бути виконаними. До основних експлуатаційних характеристик, що впливають на вибір моделі самоскида, належать: напрямок вивантаження та тип розвантаження, вантажопідіймальність, колісна формула, витрата палива та потужність двигуна. Правильний вибір механізму дозволить заощадити кошти підприємства та збільшити його доходи.
Джерело: Тижневик "Номер один"