Одне із найважливіших українських свят року, а саме Святий вечір — не може обійтись без куті. Ця традиційна страва готується не одним поколінням українців. Хтось дотримується старовинних рецептів, які передали їм бабусі. А хтось щороку експериментує із новими поєднаннями.
Секрет №1:
Аби страва вдалась, потрібно попередньо замочити на ніч пшеницю. А значить — починати приготування страви ще 5 січня. Тоді ж можна і приготувати узвар для заправки.
Секрет №2:
Робіть узвар більш концентрованим, ніж зазвичай. Густо насипте сухофруктів і яблук, а води додайте лише аби покрити компоненти. Хай напій теж настоюється до ранку.
Секрет №3:
Щоб страва стала ще більш ароматною — перед додаванням горіхів, смажте хвилинку на сухій сковорідці із дрібкою солі.
Секрет №4:
Для покращення смаку, підсмажувати слід не лише подрібнені горіхи, а й кунжут і соняшникове насіння.
Додайте у крупу мед з маком, родзинки, горіхи й насіння та дайте настоятись страві в холодильнику.
Якщо ви готуєте кутю з ячменю, то візьміть до уваги, що для неї нам треба: 6 склянок води та пів склянки самого ячменю. Будь-які заморожені ягоди 250 г, пів склянки родзинок. Меду 4 ст.л та склянка вишень із компоту або просто зацукрованих. Можна й інші ягоди замість вишень. Ячмінь замочіть у холодній воді на ніч. Воду не зливайте і на ранок варіть у ній же на слабкому вогні близько години. Додайте всі ягоди, мед і варіть ще 15 хвилин. Перед подачею охолодіть.
Вдосконалити цей рецепт можна, якщо правильно приготувати вишні та додати спеції. Коли варитиметься ячмінь — в окремій каструльці змішайте усі ягоди і мед. Не дайте закипіти суміші та постійно помішуйте її. Ягоди пустять сік — він має трохи загустіти. Додайте дрібку солі, мускатного горіха та кориці, вимішайте і лиш тоді додавайте ягоди у ячмінь.
Джерело: Тижневик "Номер один"