Найсвіжіше:
• Жорстока війна забрала життя ще одного воїна з Тернопільщини: Герою було всього 29-ть • Пільги, про які не говорять, що пенсіонери можуть отримати безкоштовно • У Зборові відбулися масштабні відкриті уроки футболу (+фото) • На Тернопільщині розшукали водійку, яка спричинила смертельну аварію в Скалаті і втекла з місця ДТП • У Гусятині під колеса авто потрапив пішохід з Хмельниччини • Небесне воїнство поповнив військовослужбовець з Тернопільщини: загинув на Донеччині • Відома тернополянка, яка виступала на європейських сценах, організовує свій перший концерт в рідному місті • На Донеччині загинув 54-річний воїн з Тернопільської області • Брав у доларах і гривнях – на Тернопільщині затримали організатора ухилянтів • Енергетики повідомили, чи застосовуватимуть графіки вимкнень світла на Тернопільщині 21 вересня • У Скалаті водій збив чоловіка на смерть і втік з місця аварії • На Тернопільщині ділок за 5000 доларів обіцяв «повирішувати всі питання» з ТЦК • Житель Зборівщини до напівсмерті побив жінку • В Тернополі до військкомату забрали чоловіків, які співали російський шансон у центрі міста • 9000 доларів за безперешкодний перетин кордону: на Тернопільщині затримали організатора незаконного бізнесу • Бойовий медик після лікування поїхав не до місця призначення на Тернопільщину, а до Києва • Декомунізація торкнулася двох сіл Тернопільщини • Тернопільський артилерист призначений на стратегічну посаду в Міноборони • Жорстока війна забрала життя військовослужбовця з Тернопільщини • Тернопільська міськрада накупила нагрудних знаків мера на 45 тисяч • На Бережанщині поки не можуть знайти зниклого 65-річного пенсіонера • П’яний як чіп: у Тернополі затримали водія, ступінь сп’яніння якого перевищував норму понад 12(!) разів • У громаді біля Тернополя збудують ще одну церкву • Винуватець аварії з двома загиблими в Тернополі помер, не приходячи до тями • У Тернополі чоловік, який заманив дитину до дому та зґвалтував, намагався уникнути покарання
rss

bdr

Сергій Колесник: «Важливо вміти абстрагуватися від навколишнього шуму, криків зі сторони, а мати ціль, у даному випадку це противник, і працювати на перемогу!»


Опубліковано: 17 Травня 2019р. о 10:13

Станіслав Ваховський – єдиний тернопільський кікбоксер, який став переможцем Всеукраїнського турніру в Тернополі у ваговій категорії до 40 кг

11 травня у тернопільському Палаці спорту відбулися всеукраїнські змагання з кікбоксингу. Цьогоріч їх вирішили провести саме у Файному місті, адже безліч учасників, які брали участь, вже знають, що наше місто є ідеальне для проведення такого роду змагань. Деталі про «Файні змагання» дізнавалися у головного рефері Сергія Колесника.

«Чим краще фінансування, тим вищий рівень змагань»

– Сергію Євгеновичу, розкажіть про цьогорічні змагання.

– У Тернополі проходили змагання з кікбоксингу за версією «ІSKA». Це дуже серйозна версія в Україні, вона охоплює юніорів, дітей та дорослих. Вирішили провести їх у Тернополі, оскільки для всіх учасників, котрі приїхали до нас, це місто є найкращим у розташуванні. Зручно та швидко без жодних проблем усі, хто бере участь, добралися до місця призначення. Цей турнір був майстрівським і затверджений у календарі Міністерства спорту України.

– Скільки учасників змагалися і якою була вікова категорія?

– Учасників було 96, серед них і дівчата. Були гості зі Львова, Рівного, Хмельницького, Івано-Франківська, Чорткова, Борщева, Козової, Кременця. Серед них уже є майстри спорту та навіть чемпіони світу.  Вікова категорія – від 6 років. Пари формуються за віковою категорією: діти 2014 року народження і за зростаючою таблицею, 10-11 років, 12-13 років. Також при формуванні пар звертаємо увагу на вагу. До 30 кг змагаються одні учасники, від 35 кг – інші, навіть якщо вони одного року народження.

– У яких видах змагалися спортсмени?

Було декілька видів кікбоксингу. Це лоу-кік, який охоплює удари ногами. Його ще називають низькі удари, це бойові прийоми, які дозволяють бити нижче таза.  Фул-контакт – це контакт бійців, де заборонено удари по колінних суглобах. І насамкінець лайт-контакт, він популярний серед найменших учасників, тому що в цьому стилі є істотні обмеження щодо завдавання ударів. Всі види є травмонебезпечними, сильними, вони вимагають цілковитої зосередженості, максимальної віддачі, щоб учасник був уважним, не відключав голову, вмів прорахувати свої наступні дії, а не просто махати кулаками. На рингу все відбувається надзвичайно швидко. Тому важливо вміти абстрагуватися від навколишнього шуму, криків зі сторони, а мати ціль, у даному випадку це противник, і працювати на перемогу, тим самим не дозволяти атаки на себе.

Дівчата, які займаються кікбоксингом, на голову вищі від тих, хто сидить вдома і каже, що це небезпечно і не жіноча справа

Хто займається фінансуванням даних змагань?

– Наші друзі – Федерація кікбоксингу України старається надавати допомогу, спортивний клуб «Тернопіль». Суттєво допомагає голова федерації аматорського  боксу та кікбоксингу в Тернопільській області Євген Степанов, який також є і президентом Тернопільської обласної організації федерації боксу України. Звичайно, чим краще фінансування, тим вищий рівень змагань. Ми хочемо, щоби наших учасників знав світ, щоби гроші виділялися на дійсно потрібні речі, які збагачують і нашу культуру, і представляють країну зокрема.

– Ви – головний суддя, а хто ще відповідає за достовірність результатів?

– Суддівська команда складається з 15-ти чоловік. Усі вони судді міжнародного класу, майстри спорту з боксу з кікбоксингу, добилися високих успіхів у спорті. Правила знають досконало, спостерігають, судять, виносять вирок справедливо. У нас не було випадків, скарг на суддів, тому що передусім усі вони люди і були на місці учасників енну кількість раз. А ще судді підтримують, підказують, надають допомогу. Фаворитів у нас немає, ми за кожного спортсмена переживаємо і вболіваємо, всі є нашими дітьми, в яких віримо, вкладаємо силу та виводимо на вищий рівень.

– Бачимо дівчат серед учасників, Ваше ставлення до такого їхнього вибору?

– Прекрасне! Із Кременця у нас була дівчина, котра є чемпіоном світу з карате. Знаю, що кікбоксинг впливає на характер та волю. Дівчата, які займаються цим видом спорту, на голову вищі від тих, хто сидить вдома і каже, що це небезпечно, що це не жіноча справа.

– Чи мають місце порушення правил учасниками змагань?

– Я і моя суддівська команда цього не дозволяємо. Всі учасники, які виходять на ринг, дотримуються правил. Перед змаганнями проходять семінари, де нагадують основи бою. Тому без знань правил виходити  на ринг – це марна трата часу.

«Противник того, коли особисті конфлікти виносяться на ринг»

– Особисті відносини між учасниками заставляють Вас хвилюватися за бій?

– У цьому плані абсолютно спокійний. Своїх дітей вчу і тут усім кажу, що ви суперники лише на рингу, за канатами ви кращі друзі, які підтримують, поважають одне одного. В кікбоксингу  головне не лише отримати перемогу, а бути справедливим і знати, що перемога здобута чесно. Противник того, коли особисті конфлікти виносяться на ринг. Тоді голова працює не на перемогу, а на помсту. Це не здорово і не правильно.

– Сила поза рингом чи були випадки, коли ваші вихованці застосовували вміння не на учасниках змагань?

– Ми цього боїмося, напевне, як і кожен тренер, який викладає будь-яке бойове мистецтво. Скажу так: якщо є правильний підхід, правильно показані і пояснені прийоми правила, то бої за межами рингу – виключені. Ми не знаємо, що роблять наші учні, йдучи додому. Але чітко скажу, що не вчимо їх «прибивати» або «калічити» слабших, як думають інші. Ще раз повторюся, повинна бути повага, мої діти не будуть на слабшому відриватися, це я точно знаю. Нехай прийде на ринг і покаже всю свою силу в суперечці з суперником. Бійці – це не машини для вбивства, вони чітко знають, що удар, нанесений під неправильним кутом, із нерозрахованою силою, може закінчитися для всіх плачевно. Наші вихованці достатньо поінформовані. Але є й такі випадки, коли наших бійців провокують. Зараз світ дуже жорстокий, і вміти себе захищати – це одне з головних правил. Я всіх прошу і закликаю, не варто випробовувати терпіння спортсменів, вони такі самі люди, як і всі. Не треба їх дразнити, у них також є людські фактори. Шпана, яка сидить під під’їздом і курить, думає, що свого колегу, який займається кікбоксингом «порве», бо їм не можна застосовувати навичків бою на вулиці. Так і трапляються вуличні непорозуміння, а винен хто? Боєць. Тому якщо хочете комусь довести, що ви сильніші, навчіться захищати себе, приходьте до нас у «Ринг» і ми швидко побачимо, що ви можете, а чим лише вихваляєтеся.

– Які перспективи відкриваються для учасників подібного роду змагань?

– За перші місця наші вихованці отримують звання майстра спорту, за нижчі – є звання кандидатів у майстри. Всі, хто виступав на тернопільському рингу, отримали великий досвід, бо це всеукраїнські змагання. Окрім того, кожен учасник має ще й солодкі призи.

– Зі скількох років можна приводити дитину в СК «Тернопіль»?

– Із 5-6 років. До кожної дитини стараємося знайти свій підхід. Кікбоксинг є важчим видом спорту, ніж бокс, оскільки задіяні ноги, амуніція кожного учасника є досить важкою, до її ваги важко звикати, без неї на ринг виходити не дозволено.

Підсумовуючи, скажу, що кікбоксинг гартує волю, робить з юнака справжнього чоловіка. А ще бойові мистецтва виховують почуття справедливості та командності.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Автор: Рубрика:
Мітки: , , ,





Новини
21 Вересня
20 Вересня
19 Вересня
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше