3 грудня відбулося друге засідання сесії Тернопільської обласної ради. На початку засідання депутатам провели тренінг із користування системою «Віче», пультом для голосування та карткою депутата. Також народні обранці затвердили перелік постійних комісій, їхній склад та голів. Детальніше про перебіг сесії читайте у матеріалі наших журналістів.
Найперше депутати визначили керівників постійних комісій. Їх в облраді буде десять. Головами стали представники усіх фракцій. По дві керівні посади отримали фракції «Європейська солідарність», «Свобода», «За майбутнє» і «Довіра» і по одній – «Слуга народу» та «Батьківщина».
Комісію з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, запобігання корупції та здійснення демократичного цивільного контролю за сектором безпеки, оборони та правоохоронними органами очолив Олег Сиротюк (фракція «Свобода»). Керуватиме комісією з питань бюджету Олег Щиголь («Довіра»). Головою комісії з питань духовності, культури, свободи слова, інформації та розвитку громадянського суспільства обрали Любомира Білика («Європейська солідарність»). Комісію з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства, дитинства очолив Володимир Семерез («Слуга народу»). Василь Вислоцький (ЄС) відповідатиме за діяльність комісії з питань земельних відносин, агропромислового комплексу та розвитку села. Комісію з питань охорони навколишнього природного середовища та природокористування довірили Петру Гадзу («Довіра»). Комісію з питань освіти, науки, молодіжної політики, фізичної культури і спорту очолить Володимир Мисик («Свобода»). Головою комісії з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, енергетики, зв’язку, туризму, курортно-рекреаційної та зовнішньоекономічної діяльності став Василь Хомінець («За майбутнє»). Комісію з питань розвитку місцевого самоврядування, архітектури, будівництва, транспорту, енергетики, дорожнього та житлово-комунального господарства очолив Святослав Лебонтов («За майбутнє»). А за діяльність комісії з питань соціального захисту населення та учасників АТО/ООС і членів їхніх сімей відповідатиме Наталія Марків («Батьківщина»).
Партії визначилися з головами фракцій
Також у Тернопільській обласній раді працюватимуть шість фракцій. Інформацію про їхнє утворення зачитав голова обласної ради Михайло Головко. Зокрема це: фракції “Свобода”, уповноважений представник – Марія Чашка; “За майбутнє” – Олег Боберський; “Слуга народу” – Ярослав Захарків; “Довіра” – Ігор Гайдук; «Батьківщина» – Василь Деревляний; “Європейська солідарність” – Степан Барна.
Також сесія затвердила склад президії обласної ради, до якої увійшли голова обласної ради, заступники голови облради, голови постійних комісій, уповноважені представники депутатських груп та фракцій.
Стратегія – понад усе
На сесії було підтримано і затверджено стратегію розвитку Тернопільської області на 2021-2027 роки та план заходів з її реалізації у 2021-23 роках. З даного питання доповідала Галина Воляник, директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Тернопільської ОДА.
– Цей документ – доволі об’ємний. Він потрібен для забезпечення сталого економічного розвитку Тернопільської області й визначення її пріоритетних напрямів, а також для проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів, – розповіла Галина Воляник.
– Стратегія включає комплексний підхід: це розвиток села, підтримка села, будівництво доріг на селі, підтримка освіти, медицини, в тому числі й відновлення аеропорту. В стратегії є все, – доповнив Михайло Головко.
Перший заступник голови ради Володимир Болєщук переконаний, що створення такої стратегії – це хороша ідея. Адже завдяки обдуманому плану дій на Тернопільщині поступово відновлюватимуться занедбані сфери.
– Сьогодні ми дали сигнал бізнесу, органам місцевого самоврядування, громадам і людям про те, що будемо розвивати й думати про економічні інтереси області. Тому що стратегія – це той документ, який передбачає вектор руху. Звичайно, він не досконалий, там потрібно багато моментів допрацьовувати, але прийняття її – це реальний сигнал усім, що ми будемо займатися господаркою. Фракція «За майбутнє» прийшла в обласну раду з чіткою програмою розвитку. У тих сучасних складних умовах і пандемії, й економічної кризи дуже важливо мати стратегію,- сказав Володимир Болєщук.
Однак одразу голосувати депутати не стали. У них було багато запитань, які стосувалися цього документа. Частина політиків вимагали відкоригувати програму відповідно до реалій нинішнього дня і сучасних загроз. Оскільки документ новий, він ще буде доопрацьовуватись відповідно до реалій.
– Не побачив жодного конкретного аналізу щодо найбільшої проблеми XXI століття – коронавірусу, не прораховано наслідків впливу на економіку. Як представник бізнес-середовища, я не побачив конкретних шляхів із залучення інвестицій у наш край, немає конкретних речей зі стимулювання і покращення бізнес-клімату. Але є багато позитивних моментів: передбачено великі кошти на розвиток інфраструктури, будівництво технопарків, доріг. Це – позитивно, – зазначив Святослав Лебонтов.
– У нас зараз закінчується діюча стратегія. А відсутність нової не дасть можливості використовувати кошти з державних фондів чи гроші, які можна залучити з-за кордону. Тому наша фракція закликає всіх депутатів підтримати прийняття запропонованої cтратегії,- звернувся до депутатів їхній колега і заступник голови Тернопільської ОДА Ігор Гайдук.
Врешті-решт депутати проголосували «за». Після цього прийняли і зміни до обласного бюджету на 2020 рік. Доповідав із цього питання директор обласного департаменту фінансів Степан Скибиляк. Він отримав 54 «за», адже підтримали це рішення у фракції «Європейська солідарність». Мовляв, якщо йдеться про розподіл грошей, необхідних для порятунку людей із коронавірусом, то вони готові поводитись конструктивно.
Про результати засідання розповів голова облради Михайло Головко.
– Сьогодні робота була організаційною. Ми сформували президію, комісії, обрали їхніх голів. На погоджувальній раді підтримали позицію, щоби рівномірно було розподілено між усіма фракціями: великі фракції – по дві комісії, малі – по одній. Таким чином ми розподілили підхід очолення комісій в облраді. Сьогодні також ухвалили стратегію розвитку Тернопільської області на 2021-2027 роки. Вона є дуже важливою для подальшого ухвалення вагомих для області рішень. Цей документ дозволить взяти участь у розподілі коштів ДФРР для фінансування будівництва шкіл, дитячих садочків та інших інфраструктурних об’єктів. Стратегія може доопрацьовуватись, можна вносити корективи, – зазначив Михайло Головко.
Очікується, що на наступному засіданні обласної ради депутати обговорюватимуть бюджет області на 2021 рік.
Іванка Біла
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", Михайло Головко, новини Тернополя, облрада, тернопільська обласна рада