Найсвіжіше:
• На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури
rss

Сесія Тернопільської міської ради: про скандальну землю, тероборону без приміщення та тисячу для упівців


Опубліковано: 10 Лютого 2022р. о 12:00

В останній робочий день минулого тижня відбулася сесія Тернопільської міської ради. Традиційно вона пройшла у швидкому темпі, хоча й у порядок денний було внесено майже 200 питань. Однак монобільшість у раді їх приймала практично без обговорення, хоча ряд із них були надзвичайно важливими. На деяких із них ми зупинимось детальніше…

Чи знайдуть у Тернополі приміщення для штабу бригади тероборони?

Робота депутатів стартувала з безлічі заяв та звернень. Найцікавіше, на мій погляд, було від депутата Ружени Волянської, котра дорікнула місцевій владі, що та не спромоглася досі знайти приміщення для штабу бригади тероборони.

– Триває 8-й рік війни на території України. Російська Федерація згуртувала за останніми даними близько 130 тисяч своїх військових та чисельну бойову техніку. На сьогодні я як депутат міської ради і представник громади маю занепокоєння щодо нашої підготовки до будь-яких форс-мажорних обставин, які можуть статися на території Тернопільської громади. І саме тому звертаюся до депутатського корпусу підтримати звернення до керівництва області, щоби ті посприяли у виділенні приміщення в Тернополі для базування оперативного штабу бригади територіальної оборони, а також долучилися до співфінансування навчально-оперативних заходів, які будуть проходити на території міста Тернополя, – наголосила Ружена Волянська, котра також повідомили, що сама збирається записатись у резервісти територіальної оборони і закликала всіх приєднатися.  

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року, відповідно до Закону України «Про основи національного спротиву», в державі розгортаються сили тероборони. У районах нашої області вже виділено відповідні площі під батальйони територіальної оборони, невизначеним залишається питання з приміщенням штабу бригади. Міські депутати одноголосно підтримали звернення пані Волянської, залишається лише запитати, чому дана пропозиція направлена лише очільникам області, коли це питання може вирішити і влада Тернополя. Нагадаємо, приміщення для Тернопільського міського батальйону тероборони знайшли не в обласному центрі, а в селі Кип’ячка Великогаївської громади.

У Файному місті очікується ще один будівельний скандал

Тернополяни ще добре пам’ятають скандал, пов’язаний із горе-будівельником З. Щепановським, котрий у багатьох випадках зводив висотки на землях, де не мав офіційних дозволів. Черговий будівельний скандал може вибухнути незабаром. На сесії депутати ухвалили рішення про припинення права користування ТОВ «Коледж» двома земельними ділянками на вулицях Тарнавського (1,8 га) та 15 Квітня – Сахарова (2,7 га), на частині з яких уже зведені будинки, а на інші землі люди вступили у дольову участь під майбутню новобудову.

– Міська рада отримала акт перевірки від Головного управління Держгеокадастру, спеціалісти якого за результатами перевірки встановили ряд порушень у використанні землі. Нам дали припис, у якому рекомендували ухвалити рішення міській раді про припинення користування цими земельними ділянками, що означає за собою передачу їх у комунальну власність, – зазначив міський голова Сергій Надал.

Начальник відділу земельних ресурсів Віктор Кібляр уточнив, що після припинення права користування землею вони перебуватимуть у комунальній власності і будуть внесені до земельних ділянок, ненаданих у користування та непереданих у власність.  

– Землекористувачу не було відомо про те, що проводиться перевірка управлінням Держгеокадастру і, зокрема, про її результати. Нам про це стало відомо лише 3 лютого. Я як представник даного товариства хочу зауважити, що ми у свою чергу звернулися з відповідними запитами до Держгеокадастру і, безумовно, будемо оскаржувати таку перевірку, зокрема її результати. Разом з тим, просив би депутатів виважено підійти до вирішення цього питання, оскільки на цих земельних ділянках уже почалося будівництво багатоквартирних будинків. Припинення права користування на них створить певну соціальну напругу, оскільки вже є дольовики, які інвестували кошти в будівництво квартир у цих будинках, а це жителі нашої громади. Радикальне рішення про припинення права оренди на земельні ділянки вважаю на даний час є недоречним і потребує додаткового вивчення. Розумію, що є акт перевірки, разом з тим просив би міську раду на час вирішення цього питання створити тимчасову комісію, якій ми представимо відповідні документи, які спростовують висновки, викладені посадовими особами Держгеокадастру, – сказав адвокат Павло Варода, який представляє інтерес ТОВ «Тернопільбудконтроль», яке володіло цими ділянками на умовах інвестиційної угоди з ТОВ «Коледж».

Варто зазначити, що навколо цих земель точаться давні спори. Зокрема, земельний наділ на Тарнавського був у користуванні коледжу ТНТУ ім. І. Пулюя і його передачу приватнику не погоджувало Міністерство освіти. За це навіть притягувався до кримінальної відповідальності директор начального закладу Володимир Калушка. Що ж до землі на 15 Квітня – Сахарова, то свого часу майже 3 га було виділено під… трансформаторну будку. Нині на цій ділянці вже збудовано два будинки.

На сесії виникла гостра дискусія, деякі депутати (Наталія Паньків, Ружена Волянська) пропонували не рубати з плеча, а створити тимчасову комісію, щоби детально вивчити це питання. Її власне створили, разом з тим уже й ухвалили рішення щодо цих ділянок. Що буде далі – важко спрогнозувати, але те, що люди, які вклали гроші, мовчати не будуть – однозначно.

Про 850 гривень для 32 живих ветеранів ОУН-УПА

У Тернопільській громаді проживає всього 32 ветерани ОУН-УПА, за два роки їхня кількість зменшилась на шість чоловік, і нескладно здогадатися, що у найближчі роки наших героїв точно більше не стане. А знаєте, якою щомісячною сумою ми (тернополяни – через свою обрану місцеву владу) віддячуємо воякам УПА? Як повідомив на сесії начальник міського управління соціальної політики Володимир Сулима, ця сума на кінець 2021 року складала щомісячних жалюгідних 850 грн.

Під час розгляду питання про звіт соціальної програми «Турбота» за 2019-2021 рр. депутат Іван Сороколіт запропонував дати доручення фінансовому управлінню й управлінню соціальної політики міськради підготувати відповідні зміни до діючих програми “Турбота” і бюджету 2022 року щодо підняття цих виплат хоча б до рівня 3000 грн.

Міський голова Тернополя Сергій Надал же відреагував, м’яко кажучи, дивно і навіть агресивно. Спершу сказав, що це вже зроблено. Але як виявилось, виплати з 1 січня цього року підняли із 850 грн. до «аж» 1000 грн. А далі відмовився давати пропоноване депутатом доручення, супроводжуючи це словами: “Треба було робити це вчасно, коли приймалася програма”.

– Зазначу, зміни до більшості міських програм вносяться по кілька разів на рік. Через пару років не буде кого вже вшанувати! Видавати книжки і ставити пам’ятники ми ще встигнемо! Шанувати таких людей потрібно за життя. Вояки УПА не заслужили останні роки прожити максимально щасливо і в достатку в Україні, за яку вони боролися, ризикуючи усім? Та вони заслужили на значно більше, ніж 3000 чи 5000 грн. на місяць! Тим більше, що для бюджету міста це легко і під силу! – каже Іван Сороколіт.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,

Перегляньте також:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше