У Тернополі вже декілька років процвітає шахрайська схема: «діди (бабці) відкуповують онуків». Це коли злодії вигадують усілякі біди-нещастя з молоддю, натомість чималі кошти віддають жалісливі старенькі.
От і нещодавно у Тернопільському міськрайонному суді прозвучав вирок для двох рецидивістів. Яким лихим вітром занесло із Центральної України на Галичину цей злочинний дует, відомо лише їм. Найімовірніше вдома їх настільки добре знали правоохоронці, що неодноразово судимі за крадіжки і не тільки «втомилися» від такої «уваги». Хоча, зрештою, давно відомо, що дурисвіти не працюють там, де живуть самі чи їхні родини.
Така деталь: за даними слідства, у групі було щонайменше троє осіб, проте ватажка правоохоронці так і не змогло встановити та заарештувати, на лаву підсудних потрапили саме виконавці. Щоправда, правоохоронці підозрювали, що невловимий шахрай керував злочинною групою, перебуваючи… за ґратами. Відтак напрошується запитання: звідки ж у нього домашні адреси ти номери стаціонарних телефонів тернопільських пенсіонерів?!
Діяла трійця за давно відомою схемою. Спритний ватажок телефонував самотній старенькій людині і, представившись прокурором чи слідчим, повідомляв, що їхній онук тільки що на власному автомобілі збив перехожого. Потерпілий у лікарні, тож винуватця ще можна «відкупити». Наприклад, заплатити єдиному свідку чи тому ж слідчому, аби «закрив» справу. При цьому дурисвіт-«розводіла» не давав переляканому пенсіонеру отямитись, покласти трубку і зателефонувати онуку – «винуватцю трагедії», аби розпитати, що насправді трапилось.
Розмова завершувалась лише тоді, коли спільник шахрая дзвонив у двері збитої з пантелику бабці чи дідуся і, представившись працівником правоохоронних органів, коротко повторював розповідь про скоєну онуком жахливу аварію.
Нещасна старенька ладна була віддати останнє, аби допомогти своїй «крихітці». По-перше, злодії чудово використовують ефект несподіванки, по-друге, досить часто телефонують пізньої години. Як це було у першому випадку, що стався наприкінці жовтня минулого року. Перелякана потерпіла віддала зекономлені з пенсії 6 тис. 800 грн. та 300 доларів США (загалом це становило майже 15 тис. грн.).
А вже наступного дня, опівдні, рецидивісти обдурили іншого пенсіонера: переймаючись долею онука, дідусь віддав за його порятунок 12 тис. грн.
На щастя, обох безпосередніх виконавців затримали. Ще до суду вони повернули потерпілим усе до копійки. Не дивно, що в суді жертви попросили суворо не карати своїх кривдників. Відтак неодноразово судимі за крадіжки та інші злочини рецидивісти відбулися невеликим штрафом (по 1 тис.700 грн. кожний) та були звільнені у залі суду.
Цікаво, яку нову шахрайську схему вигадають звільнені наступного разу?
Олена Густенко
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: газета "Номер один", кримінальні новини, новини Тернопільщини