Ситуація навколо цукрового заводу у Ланівцях стала предметом дискусії між нардепом Михайлом Головком та головою Тернопільської ОДА Степаном Барною. У кожного своє бачення подальшого розвитку підприємства, але є одна спільна мета – зберегти робочі місця. Сьогодні питання діяльності заводу вивчає тимчасова комісія облради.
Питання діяльності цукрового зводу у Ланівцях обговорили під час останньої сесії облради.
Епопея навколо нього розпочалася ще на початку 2017 року. Люди помітили активність на території заводу, розуміли, що з нього вивозять обладнання, тож влаштували акції протесту. Вони були обурені планами підприємців доукомплектовувати обладнанням із Лановецького заводу більш перспективні та прибуткові підприємства. Такий крок, на думку ланівчан, призведе до остаточного закриття заводу.
– Потужності підприємства йдуть на продаж у роздріб, район втрачає понад 150 робочих місць та перспективу хоч колись відновити виробництво. Податків за землю ніхто не платить і платити не збирається. Громада Ланівців неодноразово виступала проти цього безчинства, але влада ігнорує цю проблему, – заявив нардеп від ВО «Свобода» Михайло Головко.
Як повідомив депутат, одна компанія силоміць закупила шість цукрових заводів в області. Має намір три з них ліквідувати. Цей процес уже розпочався.
– У лютому представники підприємства зустрілися з людьми. Було досягнуто домовленостей, але власники їх порушили,- заявив Михайло Головко.
28 квітня відбулася ще одна зустріч. На ній був присутній депутат. Попри опір сумнівної охорони, люди зайшли на територію заводу, де виявили, що вже вивезено центрифуги, готуються на вивіз мотори.
– Колись цукрова галузь України складалася із 180 заводів. Зараз залишилося менше 40. І далі продовжують їх знищувати. Натомість ми чуємо красиві гасла про те, як у державі будуть піднімати промисловість, створювати робочі місця, залучати інвестиції, – каже Михайло Головко.
Нардеп вимагає заслухати керівників, щоб почути їхню позицію щодо діяльності заводу. Зауважив, що сьогодні є багато підприємств, готових інвестувати в нашу область і розвивати цю галузь, а не займатися мародерством.
Своє бачення щодо подій у Ланівцях має голова Тернопільської ОДА.
– Прикро констатувати, та, на жаль, проблематика цукрових заводів до останнього часу мало кого хвилювала. Більше того, деякі депутати були задіяні в цих проблемах, – каже Степан Барна. – Станом на сьогоднішній день запрацювали три цукрові заводи – збаразький, хоростківський та чортківський. Та планується запуск четвертого – лановецького. Це проблема дуже серйозна, тому що це приватний бізнес. Ми працюємо в цьому напрямку. В мене є пропозиція створити робочу групу і запросити представників підприємства, щоб спільно визначитись у питаннях розвитку цукрової галузі області. Але ще раз кажу, що жоден цукровий завод не працюватиме, якщо тут не будуть сіяти буряка. А з цим є проблема. Її посіяли попередні власники. Якщо аграрії не будуть мати чіткого бачення співпраці з цими підприємствами, їх ніхто не заставить сіяти цукрового буряка. Бо їх, перепрошую, уже не раз «кидали». Цього року цукрову галузь вдалося вивести на певний формат, збільшити кількість посівів цукрового буряка. Інше питання – моє бачення щодо ситуації в Ланівцях. Підприємство має пропозицію створити альтернативні робочі місця – фасувальну лінію з переробки цукру. Найбільше мене цікавить, щоб робочі місця були збережені.
Джерело: Тижневик "Номер один"