Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури • Командир гармати з Тернопільщини відтепер повний кавалер ордена «За мужність» • У Тернополі водій спровокував ДТП, в якій постраждало четверо людей
rss

Що коїться з ринком нерухомості в Тернополі?


Опубліковано: 31 Серпня 2021р. о 22:00

Світ прожив півтора року в умовах глобальної пандемії. Чи вплинула вона на ринок нерухомості України і Тернополя зокрема? На ці запитання нам відповів  експерт у галузі нерухомості, директор агенції нерухомості «Яворина» Анатолій Венгринович.

Анатолій Венгринович

«Несподіваним ефектом пандемії став повільно, але зростаючий попит на житло»

Пане Анатолію, питання нерухомості в будь-який час є актуальним. Але минулий рік приніс багато змін у життя кожної людини. Що нового на ринку нерухомості на даний час, чи є зміни?

– Давайте повернемося до весни 2020 року. Запровадження жорсткого карантину, два місяці майже нульової активності на ринку нерухомості, два місяці в «підвішеному» стані – період, коли прогнозувати було щось справді важко, адже в умовах пандемії сучасне суспільство жило і працювало фактично вперше. Ситуація була неординарна. Але, як виявилось, пандемія на ринок нерухомості не вплинула кардинально, тобто можна сказати, що після весняної паузи ринок запрацював, продовжувались у звичному режимі відбуватися купівля, продаж, оренда нерухомості. Якщо оцінювати ситуацію вже сьогодні, то несподіваним ефектом пандемії COVID-19 став повільно, але зростаючий попит на житло. Замість страху за непевність у майбутньому маємо збільшення активності та ціни на нерухомість загалом по країні.

– У якому саме сегменті спостерігається збільшення попиту на нерухомість?

– Особливістю 2020 року в Україні було те, що найбільший попит був на заміську нерухомість (дорогі і бюджетні будинки, особливо в Тернополі), дачні будиночки, земельні ділянки.

– А які, на Ваш погляд, причини підвищення інтересу до купівлі житла?

– На це є ряд причин. Перша – це інвестиційна привабливість українського ринку нерухомості, адже 70% інвестиційного портфелю в Україні займає нерухомість. Цей показник є одним з найвищих у світі, тому нерухомість є одним із видів інвестицій. В Україну можна вкладати і потрібно, чи це стосується комерційної чи житлової нерухомості, не важливо. Не можемо приховувати факт, що на ринок нерухомості суттєво впливають кошти українських заробітчан, це свого роду створює попит, особливо на житлову нерухомість, яка розглядається ними найпершою у виборі вкладення та є одним із безпечних засобів збереження коштів в Україні.

Далі можна говорити й про відкладений попит, який, нарешті, реалізовується через купівлю тієї чи іншої нерухомості після зняття жорстких карантинних обмежень.

Коли є попит, то відповідно зростає і ціна на нерухомість. Якщо говорити про первинний ринок нерухомості, то сьогодні спостерігаємо також підвищення ціни за квадратний метр через збільшення вартості будівельних матеріалів, особливо це стосується металу. Вторинний ринок напряму пов’язаний із первинним, тому зростання цін на «первинці» приведе й до активності та зростання цін на вторинному ринку.

Ще хочу відмітити такий факт, що у ВР в першому читанні прийнято законопроєкт №5600. Прийняття його у другому читанні в існуючій редакції може привести до різкого зростання ціни на нерухомість. У законопроєкті йдеться про оподаткування доходів фізичних осіб від продажу третього та наступних об’єктів нерухомості за ставкою 18% (збільшення в 3,6 раза) та звільнення від оподаткування на додану вартість операцій з нерухомістю на вторинному ринку житла – зростання податкового навантаження на 16,67%.  Враховуючи цю ситуацію, бажаючих купити квартири без додаткових податкових навантажень дедалі більше зараз, у період літнього відпочинкового періоду. А деякі забудовники в Тернополі вже підняли ціни на нерухомість у серпні.

«Пропозицій багато – від бюджетних і неякісних до пристойних і цікавих»

– Яке на даний час житло до душі містянам?

Найбільш популярним є бюджетне житло. Тобто 1- та 2-кімнатні квартири є найбільш затребувані, вони користуються суттєвим попитом та найбільш ліквідні. Останні роки дуже затребуваною є заміська нерухомість –будинки, котеджі, таунхауси. Пропозицій багато – від бюджетних і неякісних до пристойних і цікавих за функціональністю. Забудовники всіляко прагнуть реалізовувати проєкти безпечніші з точки зору інвестицій та швидші за термінами будівництва. Але тут треба добре вибирати, адже транспортна, комерційна та соціальна інфраструктури бажають бути кращими. Тернополяни багато купують і на первинному ринку. Адже серед вигод: розтермінування у часі вартості житла, можливість оформити житло на свій розсуд за своїм неповторним дизайном, не потрібно витрачати безліч грошей на заміну старих комунікацій. Та й, зрештою, житло в новому будинку переважно ліквідне і його легко продати з часом за більшою вартістю. Якщо говорити про площі, які користуються попитом і які добре продаються, то це однокімнатні квартири площею 35-45 кв. м, двокімнатні до 70 кв. м, трикімнатні – 65-85 кв. м.

«Житлова нерухомість у Тернополі за рік часу зросла від 3-х до 7%»

– Стосовно цін, на скільки вони зросли на первинне та вторинне житло?

– Якщо ми зараз розглядаємо ціни на житло, то на вторинному ринку середня ціна за один квадратний метр однокімнатної квартири станом на 1 липня 2020 року становила 702 долари, а станом на 1 липня 2021 року – $751. За рік ціна підросла майже на 7%. Враховуючи, що був карантинний рік, можу сказати, що це серйозний показник. Тепер про 2-кімнатні квартири. Середня ціна одного квадратного метра становила 1 липня 2020 року 687 доларів, сьогодні –$708 (+3,05% за рік). Трикімнатні квартири – 646 доларів і $676 відповідно (+4,64% за рік). Якщо говорити про первинний ринок, то станом на 1 липня 2020 року середня ціна за 1 кв. м по місту становила 16 773 гривні (600$) та на 1 липня 2021 року – 17 440 гривень (641$), тобто зростання за рік відбулося на 6,83%. У загальному житлова нерухомість у Тернополі за рік часу зросла від 3-х до 7%.

– Що очікує ринок нерухомості у ближчому майбутньому?

– Я фахівець із продажу, не консультант і не посередник, і тим більше не аналітик. Прогнозувати щось, на жаль, не можу. Але на ринку нерухомості завжди відбуваються операції менше-більше – це залежить від багатьох чинників, у тому числі й від сезонності. Так от, зараз ми на порозі чергового осіннього, переважно активного сезону на ринку нерухомості. А як є активність, значить, присутній більший попит, а якщо є попит, то відповідно зростає і ціна на нерухомість. І беручи до уваги всі вищеперелічені в інтерв’ю фактори, читачі самі можуть зробити висновок.

– «Яворина» є однією з найвідоміших  ріелторських фірм. Ви довго на ринку, поділіться своїми напрацюваннями.

– Наступного року буде 30 років, як ми на ринку нерухомості. Попри те, що більшість агентів ще працюють по-старому, бігаючи за покупцем, умовляючи його заплатити за те, що покажуть йому об’єкт нерухомості, «здадуть адресу», продадуть інформацію, ми вже повним ходом будуємо справжню MLS-систему в Тернополі. Це унікальний інструмент, який допомагає ріелторам швидше і легше розв’язувати проблеми своїх клієнтів із пошуком і підбором об’єктів нерухомості, а також пошуком покупця на них. Цей інструмент дозволяє ріелторам отримати унікальну конкурентну перевагу, а це є великим плюсом для їхніх клієнтів.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше