Тернополян з 1 квітня 2021 року чекає ряд змін. Зокрема, декому підвищать пенсії, зміниться також вік виходу на пенсію. Крім того, будуть певні зміни для водіїв-початківців, а також виростуть ціни на пологи і медичну допомогу вагітним та породіллям.
Пенсії
В Україні з 1 квітня повинні перерахувати виплати для 2 мільйонів пенсіонерів. Торкнеться це працюючих пенсіонерів. Виплати повинні збільшити для 2 мільйонів українців, яким призначили пенсію два роки тому – до 1 квітня 2019 року. При цьому перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати, з якої розрахована пенсія. Збільшення виплат для кожного пенсіонера розраховується індивідуально.
Пенсійний вік
З 1 квітня 2021 підвищиться пенсійний вік для жінок 1961 року народження і українці будуть йти на пенсію у віці 60 років. Згідно з текстом закону, з 2011 року щороку пенсійний вік для жінок збільшувався на півроку (з 55 до 60). І в 2021 році відбудеться останній етап цього підвищення. Тепер право на отримання пенсії у віці 59 років 6 місяців мають жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 по 31 березня 1961 року. У 60 років на пенсію будуть виходити жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року.
Тарифи на пологи
З 1 квітня також зростуть тарифи на пологи і медичну допомогу. Ціна стане вище на 2000 грн і складе 10382 грн. Також зросте тариф на надання перинатальної допомоги. Тариф на медичні послуги з надання медичної допомоги новонародженим у складних неонатальних випадках визначається як ставка на пролікований випадок та становитиме 113 725 гривень (замість 98,5 тис грн.) за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла до 1 500 грамів та 25 115 гривень за надання медичної допомоги новонародженим з масою тіла 1500 грамів і більше.
Заборона на вилов риби
З 1 квітня стартує нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це офіційно повідомило Державне агентство рибного господарства. Наголосили, що це необхідна міра сучасності для охорони та збереження у належному стані середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів в рибогосподарських водоймах. Так, на період масового ходу і нересту риби забороняється:
- використання плавзасобів (човнів) у місцях нересту (крім суден спеціально уповноважених органів);
- промислове рибальство;
- здійснення підводного полювання;
- проведення змагань зі спортивного рибальства;
- днопоглиблювальних, вибухових або інших робіт;
- добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту риби.
Нові тести на права
Українські водії для отримання прав з квітня будуть здавати нові тести. Нові екзаменаційні квитки на теоретичному іспиті введуть з 6 квітня. У МВС повідомили, що оновлена теоретична частина іспиту буде мати ряд нових і цікавих дорожніх ситуацій, з якими часто стикаються водії. Це повинно допомогти новачкам оперативно приймати правильні рішення за кермом. Всі квитки оновлять відповідно до чинного законодавства, а застарілі – зникнуть.
Напрямки залишилися ті ж: правила дорожнього руху, будова й експлуатація транспортних засобів; основи безпечного водіння; основи права в області дорожнього руху; надання першої медичної допомоги.
Ціни на залізничні квитки
Міністерство інфраструктури готується підвищити тарифи на перевезення пасажирів і багажу залізничним транспортом з 1 квітня. До вартості проїзду пасажирів у загальних, плацкартних, купейних вагонах з 4-місцевими купе і м’яких вагонах з 2-місцевими купе щомісяця буде застосовуватися коефіцієнт індексації 1,02.
Також планується індексація на 22% тарифів на перевезення багажу, вантажобагажу та перевезення вагонів у порожньому стані.
Індексація тарифів пов’язана, як пояснили у Мінінфраструктури, з необхідністю поступового зменшення субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних.
Пробне тестування ЗНО
Також в квітні відбудеться пробне тестування ЗНО. Пройде воно згідно з графіком – 10 квітня, а основна сесія стартує 21 травня. Учасники можуть вибрати тільки один предмет для проходження пробного ЗНО. Результати пробного тестування будуть доступні на інформаційних сторінках учасників 16 квітня. Також учасники зможуть завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді в форми на спеціальному сервісі для визначення результатів.
Джерело: Тижневик "Номер один"