Духовні храми представляють собою не лише пам’ятки архітектури та історії, а й національну цінність держави, являються центром духовності, розуму, віри й краси.
Протягом останніх років ми спостерігаємо в нашій державі появу великої кількості реконструйованих та новозбудованих культових споруд різних релігійних конфесій. Разом з тим, статистика свідчить про різке збільшення кількості пожеж на цих об’єктах, що супроводжується нанесенням великих матеріальних та духовних збитків. Лише протягом 2014-2016 років виникло 8 пожеж у церквах Тернопільської області.
Наближається одне з найбільших релігійних свят – Великдень. У ці святкові дні храми відвідає велика кількість людей. Тому для забезпечення безпеки прихожан необхідно дотримуватись основних вимог пожежної безпеки:
- евакуаційні виходи повинні утримуватись вільними, нічим не захаращуватись і у разі виникнення пожежі забезпечувати безпечну евакуацію людей. Двері евакуаційних виходів у культових спорудах повинні відчинятися в напрямку виходу віруючих та відвідувачів із споруди та не мають замикатися на запори, які відчиняються лише за допомогою ключів;
– підсвічники та інші пристрої, у яких використовується відкритий вогонь, необхідно встановлювати на негорючу поверхню, яка виступає за їх габарити (проекція габаритів на підлогу, стіни) не менше, ніж на 0,5 м. Конструкції підсвічників, лампад, світильників повинні виключати можливість само випадання свічок;- горючі рідини (для лампад, світильників тощо) та кадильне вугілля необхідно зберігати в металевих шафах. В одній шафі повинно зберігатися не більше 5 л горючої рідини. Забороняється розташовувати зазначені шафи на шляхах евакуації у приміщеннях з масовим перебуванням людей (у молитовних залах, підвальних приміщеннях тощо);- відповідальною за дотримання протипожежного режиму повинна бути призначена особа з числа служителів культової споруди. Перед початком служіння вона зобов’язана ретельно оглянути приміщення і переконатись у повній готовності останніх у протипожежному відношенні, у т.ч. в забезпеченні первинними засобами пожежогасіння, справності засобів зв’язку, пожежної сигналізації;- після проведення богослужінь відповідальна особа за дотримання протипожежного режиму в культовій споруді або призначена нею інша особа з числа служителів культової споруди повинна перевірити, щоб усі свічки та пристрої культового призначення, в яких використовується відкритий вогонь, були погашені.
Працівниками Тернопільського міського відділу проведено комплекс заходів щодо запобігання виникненню пожеж у святкові дні, а саме – організовано інструктажі з представниками духовенства міста, розроблено пам’ятки про забезпечення пожежної безпеки культових споруд, розміщено відповідні застереження і правила в засобах масової інформації.
Тернопільський міський відділ з відчуттям глибокої радості і від щирого серця вітає Всіх з Воскресінням Христовим та Пасхою Христовою! Нехай царюють у Ваших серцях радість та душевний спокій, до Ваших осель прийдуть здоров’я, щастя, добробут, а серця наповнюються любов’ю. Всіх Вам земних благ і безпечного святкування!
Тернопільський міський відділ Управління ДСНС України у Тернопільській області
м. Тернопіль, вул. Котляревського, 22а, тел. 52-59-47
Джерело: Тижневик "Номер один"