Найсвіжіше:
• Двічі по 0:3: невдалий день для тернополян «на аматорах» • В Луцьку таксист домагався пасажирку • У Тернополі відкрито меморіальну дошку Герою України • На Тернопільщині водій Mercedes-Benz спробував відкупитися від патрульних (+відео) • На Тернопільщині офіційно стартував футбольний сезон-2025 • Чернівчани заборгували за воду 48 мільйонів гривень • Мер Бережан обурений словами Трінчер, яка принизила жителів міста • Житель Монастирищини торгував зброєю • 14 об’єктів нерухомості: декларація керівника поліцейських Бучаччини • Термінали Ощадбанку дають збій – що потрібно знати • Хтось має збирати врожай – що не так із бронюванням аграріїв • Квартира у Львові та понад мільйон заробітної плати: що у декларації голови Козівського суду • У Тернополі оперативники встановили зловмисника, який викрав понад 20 000 гривень • У Кременецькому лісовому господарстві вирубали дерев на понад ₴3 мільйони • На Тернопільщині засудили на 9,5 років молодика, який займався збутом психотропів • У Тернополі майже на місяць змістять зупинку громадського транспорту • Сьогодні стартує 1/4 фіналу Зимової першості Тернопільщини з футболу • Працівники Тернопільського спортивного диспансеру понад три місяці не отримують зарплату • На Буковині відкрили центр духовної реабілітації за участі собак • Як виглядає найдорожча квартира, яку продають у Тернополі (фото) • «Медобори» із Гусятинщини – останній чвертьфіналіст Зимової першості Тернопільщини з футболу • На Хмельниччині скасовано оренду землі біля річки під будівництво гольф-клубу • Як виглядає авто за 6 мільйонів, яке продають у Тернополі (фото) • МФК «Тернопіль» пробився до фіналу другої ліги чемпіонату України • Перестало битися серце заступника голови громади на Тернопільщині
rss

Шість опорних лікарень на Тернопільщині можуть залишитися без нових відділень


Опубліковано: 22 Січня 2021р. о 9:16

Під час пандемії коронавірусу в минулому році держава прийняла надзвичайно правильне рішення: виділити кошти на будівництво і реконструкцію сучасних приймально-діагностичних відділень у шести опорних лікарнях в Тернопільській області. На ці цілі рішенням Кабміну було виділено 48 мільйонів гривень. Але жоден із цих об’єктів у 2020 році не завершений і не зданий в експлуатацію. А все через безгосподарність обласних політиків і чиновників.

На реконструкцію Бережанської лікарні із 6,8 мільйона було освоєно 1,6 мільйона, а решта забрали до держбюджету. І тепер постає питання, звідки взяти ресурс на добудову

Для дослідження ситуації до Бережанської центральної районної лікарні навідалися народний депутат Іван Чайківський та перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук. На будівництво приймально-діагностичного відділення лікарні у Бережанах торік держава виділила 6,8 мільйона гривень, з яких було освоєно трішки більше півтора мільйона.  

– Це наслідок безгосподарності та бездіяльності влади, коли обласна рада й ОДА не знаходили в минулому році взаєморозуміння (йшла боротьба за гроші й тендери, – авт.), і це є наслідком, що в кінці року об’єкт, який почали фінансувати в листопаді, ще досі не завершений. Із 6,8 мільйона було освоєно 1,6 мільйона, а решта забрали до державного бюджету. І тепер постає питання, звідки взяти ресурс на добудову цього об’єкта? – каже народний депутат-мажоритарник Іван Чайківський, в округ якого входять і Бережани.

У Бережанах гості з Тернополя із зацікавленими сторонами вирішували, як виходити з ситуації та шукати фінансування. 

– Під час зустрічі обговорили питання співфінансування проєкту з бюджетів різних рівнів, і обласна рада готова підтримати таку ініціативу, адже медичні заклади зараз потребують допомоги. Ми перед собою ставимо завдання, що має бути господарський підхід до будь-яких справ. Ми приїхали шукати можливість обговорювати питання співфінансування з боку місцевої влади, обласної, а також звертатимемось до Верховної Ради, щоби ті кошти, які минулого року не були використані, повернути нам на добудову цього приймального відділення, – каже Володимир Болєщук.

Важливість добудови об’єкта підкреслює і завідувачка неврологічного відділення медзакладу Наталія Онишків.

– Тут передбачається будівництво приймально-діагностичного відділення, яке буде включати в себе комп’ютерну діагностику, надання першої медичної допомоги, розподіл пацієнтів згідно з наданням послуг, яких вони потребуватимуть. Тому це дуже важливий проєкт і я радію як депутатка і як лікарка, що з зацікавленими сторонами ми зможемо пришвидшити цей процес та завершити будівництво до кінця року, – наголосила Наталія Онишків.

Голова Бережанської громади Ростислав Бортник запевнив, що й міська влада готова долучитися до співфінансування будівництва: «Такі проєкти слід підтримувати, і зі своєї сторони ми готові долучитися фінансово».

Будівельні роботи у Бережанах, як і ще на трьох об’єктах закладів охорони здоров’я Тернопільщини, проводить будівельна компанія «Валк», яка заснована у 2016 році. До 2017-го це була київська структура з назвою «Агентство комплексної безпеки Грифон», яка займалася приватною охороною і базувалася в Оболонському районі. У тому ж році назву фірми, прописку і вид діяльності було змінено. Компанія вже з назвою «Валк» стала тернопільською і займалася будівництвом житлових і нежитлових приміщень. Вона зареєстрована в Тернополі на «Новому Світі», має 1 мільйон гривень статутного капіталу і кінцевого бенефіціанта Юрія Табалюка.

Зауважимо, що схожі, а то й ще гірші ситуації, ніж у Бережанах мають місце і в інших п’яти опорних лікарнях Тернопільщини. Скажімо, реконструкцію приміщень Кременецької районної комунальної лікарні з влаштуванням приймального відділення проведено лише на 1,5 млн. грн., у той час як за кошторисною документацією вартість робіт мала скласти 6 млн. грн. На реконструкцію приймально-діагностичного відділення Чортківської центральної районної клінічної лікарні кошторисною вартістю майже 8,2 млн. грн. використано близько… 125 тис. грн.. Роботи на двох тернопільських міських лікарнях (швидкої допомоги і №2) проведено на трішки більше, ніж 2 млн. грн., у той час як на перший мед заклад було виділено 6,46 млн. грн., другий – 11,085 млн. грн. І насамкінець жодної гривні не використано на реконструкцію приймального відділення в терапевтичному корпусі №4 з добудовою діагностичного блоку Тернопільської університетської лікарні (вартість робіт згідно з виграним тендером становить 11,043 млн. грн.).

На сьогодні з боку обласної ради направлено звернення до народних депутатів, на територіях яких знаходяться опорні лікарні, щоби ті посприяли у виділенні коштів з державного бюджету для завершення соціально значущих об’єктів для Тернопільської області та недопущення їхнього перетворення в довгобуди.

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,




Новини
6 Квітня
5 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше