Міністерство охорони здоров’я України заявило, що до кінця 2019 року всі регіони країни отримають єдину оперативно-диспетчерську службу екстреної медицини.
Однією зі складових частин пілотного проєкту є закупівлі автомобілів, обладнання та програмного забезпечення для диспетчерських і оснащення центрів підготовки співробітників екстреної медицини.
На пілотний проєкт на 2019 рік у державному бюджеті було закладено майже мільярд гривень. Кошти, виділені для поліпшення матеріально-технічного стану і навчання фахівців, розподілені між регіонами для проведення закупівель на місцях.
Введення єдиної диспетчерської служби на регіон значить, що кожен українець зможе зателефонувати на номер 103 і бути впевненим, що за необхідності до нього буде направлено найближчу бригаду екстреної медичної допомоги – навіть якщо вона буде з іншого району чи області. Крім того, створення сучасних диспетчерських служб дозволяє: зменшити час обробки виклику від 3-5 хвилин до 1 хвилини в 90% випадків; поліпшити норматив проїзду на екстрені випадки – до 10 хвилин у містах та до 20 хвилин в сільській місцевості; в середньому на 20% зменшити пробіг автомобілів екстреної медичної допомоги; зібрати актуальну і достовірну статистику, яку можна аналізувати для покращення надання екстреної допомоги.
Джерело: Тижневик "Номер один"