Найсвіжіше:
• Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації
rss

Сім’ї, в яких будуть борги за «комуналку», переведуть на грошову безготівкову форму виплати субсидій


Опубліковано: 9 Травня 2019р. о 9:37

У 2019 році в Україні паралельно працюватимуть два механізми монетизації субсидій – безготівковий та готівковий. Перший, як і очікувалось, запрацював 1 січня. Він передбачає, що АТ «Ощадбанк» здійснює за субсидіантів переказ коштів на рахунки обслуговуючих організацій. Якщо після завершення опалювального сезону на рахунку залишаться кошти, їх можна буде використати на власний розсуд. Другий передбачає, що люди, яким субсидія була призначена із жовтня, з березня зможуть отримати гроші “на руки”. Враховуючи, що в країні близько 4 мільйонів отримувачів субсидій, щомісяця українці отримуватимуть 6 мільярдів готівки. Хто має право отримувати субсидії, чи зручно це для громадян, на які нововведення ще чекати? Про це та багато іншого ми дізнавалися у директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Вадима Боярського.

Вадим Боярський

– Вадиме Андрійовичу, що змінилося з наданням субсидій?

– Процедура отримання субсидій не змінилася. Змінився підхід її надання. Як і раніше, люди, котрі бажають отримати державну підтримку, спочатку мають  ідентифікувати себе як особу, котра потребує соціальної допомоги. Вона подає той самий пакет документів – заяву і декларацію. Може подавати додаткові документи, які доводять, що окремі члени сім’ї зареєстровані у квартирі, але там не проживають. Далі все згідно з законом, комісія на основі поданих документів  вирішує, надавати субсидію людині чи ні. Розрахунок надання субсидії залишився тим самим, що й у 2018 році. Процедура «гроші на руки» вступила в силу з 1 лютого 2019 року. Якщо раніше місцеві управління захисту надавали кошти обслуговуючим організаціям напряму, без громадян, і сім’ї сплачували певну обов’язкову плату, то тепер людині надається сума згідно з її доходами «на руки» для погашення комунальних послуг.

– Скільки на Тернопільщині вже проведено виплат та чи були труднощі з отриманням коштів?

– Труднощів не виникало, були побоювання стосовно коштів, котрі люди отримують «на руки». Ми намагалися стежити за тим, чи не зросте заборгованість по комунальних платежах. Але хочу зазначити, що Тернопіль і область показали дуже хороші результати по оплаті за житлово-комунальні послуги. На даний час громадяни совісніше оплачують комунальні платежі, ніж за  «обов’язкової плати».  Стосовно статистики, то за березень у квітні 105 тисяч домогосподарств отримали 196 млн. гривень. Із них 75 942 особи, які є пенсіонерами, і 29 тисяч громадян, яким нарахована субсидія, вже отримали свої кошти через «Ощадбанк».

– Яку суму отримували люди та що робити, якщо кошти залишалися?

– Точну суму назвати важко, оскільки вона залежить від доходів родини, кількості членів сім’ї, а також від характеристики житла. Приблизно по Тернопільській області в опалювальний період люди отримували 1 700 грн. Нещодавно я особисто пояснював у телефонній розмові жіночці, котра наполегливо хотіла повернути 200 грн. Наголошую всім: кошти які вам надає держава для оплати комунальних платежів, є особисто вашими. До прикладу, ви отримали 2000 грн., із них повністю оплата комунплатежів сягає 1700 грн. У вас залишається 300 гривень на особисті потреби, контролюється лише оплата комунальних.

– Як реагували тернополяни на останні нововведення?

– 12 березня, коли громадяни почали отримувати кошти через «Ощадбанк», були невдоволення та дзвінки з обуренням. Причиною цього стало «підвисання» комп’ютерної програми, але до кінця дня ситуація була виправлена і більше подібних проблем практично не виникало.

– На які нововведення варто ще чекати? Чи будуть зміни стосовно отримання субсидій?

– На сьогоднішній день маємо саме таку систему отримання субсидій, про яку я розповів вище, і поки що по ній змін не очікуємо. Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Повторно з документами – заявою та декларацією про доходи – у травні в управління соціального захисту населення необхідно звернутися таким категоріям громадян: орендарям житла, внутрішньо переміщеним особам, тим сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких відсутні доходи або вони менші мінімальної заробітної плати, сім’ям, у  складі яких відбулися зміни протягом останнього року.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у III-IV кварталах 2018 року. Допомогу на опалювальний сезон 2019-20 років – на основі доходів I-II кварталів 2019 року. Пенсіонери отримуватимуть субсидію готівкою через Пенсійний фонд та «Укрпошту», ті, хто ще не на пенсії, – через «Ощадбанк». Також додам, що готівкову субсидію буде призначено тим сім’ям, у яких станом на час призначення субсидії не буде заборгованості за комунальні послуги. Ті сім’ї, у яких будуть борги за «комуналку», переведуть на грошову безготівкову форму виплати субсидій.

Якщо сума призначеної субсидії сягатиме понад 5 тисяч гривень на місяць, її виплата здійснюватиметься також у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк». За бажанням одержувача субсидій, якому вона надається у грошовій готівковій формі, виплата субсидій із наступного місяця здійснюватиметься у грошовій безготівковій формі на підставі відповідної заяви, поданої до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

– А кому не буде призначатися субсидія?

– Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо підрозділом із питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність простроченої понад місяць заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень) на день звернення за призначенням житлової субсидії. Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід три прожиткових мінімуми – 5 286 грн. Таким чином субсидія нарахована не буде. Тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік у центрі зайнятості. А також якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Вадиме Андрійовичу, яке Ваше ставлення до таких змін?

– Дані зміни дають можливість реально економити споживання житлово-комунальних послуг, а надлишок коштів субсидії використовувати на власний розсуд.

Соломія Вершигора

 

На Тернопільщині борг за «комуналку» перевищив 1 мільярд

Загальний борг за «комуналку» мешканців краю перевищив 1 млрд гривень. Про це повідомили в обласному управлінні статистики.

Найбільше заборгували мешканці краю за спожитий газ, на кінець березня заборгованість зі сплати за постачання природного газу становила 819,7 млн. гривень. У свою чергу за централізоване опалення та постачання гарячої води борг склав 147,7 млн. гривень, за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій – 42,9 млн. гривень, за централізоване постачання холодної води та водовідведення – 16,9 млн. гривень, за вивезення побутових відходів – 8,6 млн. гривень, за постачання електричної енергії – 97,9 млн. гривень.

Загалом мешканці Тернопільщини заборгували за «комуналку» 1 133,7 млн. гривень.

Соломія Вершигора


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше