Визнати частково незаконним та скасувати наказ про звільнення, поновити на посаді та виплатити заробітну плату за час вимушеного прогулу. Такі вимоги зазначили у своїх позивних заявах до Генпрокуратури скандально звільнені з посад три тернопільські прокурори
Нагадаємо, вищезгадані посадовці фігурують у розслідуванні НАБУ за підозрою в отриманні хабара. Не дочекавшись підсумків по справі, Генпрокурор Юрій Луценко, перебуваючи в Тернополі, повідомив, що звільнив прокурорів за те, що вони грубо порушили вимоги закону України «Про прокуратуру», правила прокурорської етики, вчинили дії, що порочать звання прокурора.
Однак звільнені прокурори не згідні з таким перебігом справ, тому вирішили шукати справедливості у суді. Однак перше слухання по справі закінчилося фактично безрезультатно через те, що Генпрокуратура не надіслала необхідних для засідання документів, які б засвідчували їхні повноваження у суді. Відповідно судове засідання перенесли на 5 та 9 вересня.
Найбільше з цього приводу обурюються громадські активісти.
– Як ми бачимо, по цій справі Національного антикорупційного бюро проходять і прокурори, і заступники начальника міліції, які фактично як одна організована злочинна група вимагали хабар по одній кримінальній справі. Хабар є досить високий, мова йде про 12 тисяч доларів. На сьогоднішній день є відзняті матеріали приватних будинків цих прокурорів, які показують тільки те, чи міг прокурор на свою невеличку зарплату збудувати такі статки, купляти такі машини і тому подібне. Звісно, що не міг. Тому що, коли подивитися їхні декларації, вони є дуже бідними людьми,- зазначив активіст «Самооборони Майдану Тернопільщини» Іван Ковалик.
Активісти бояться, що набуті за час роботи зв’язки та знайомства скандальних прокурорів стануть основою для винесення судом позитивного для прокурорів вироку. Натомість позивачі переконують, що жодних правопорушень не вчиняли і мають повне право відстоювати своє чесне ім’я в суді.
– Мета мого позову одна-єдина – це відновлення справедливості, я вважаю, що закон – один для всіх, у тому числі йі для мене, і для вас, і для всіх інших присутніх. Є закон, є законодавство про працю, я вважаю, що мої права грубо порушені, мене звільнено незаконно. На даний час моя мета – це поновлення на посаді, на роботі, – заявив екс-заступник прокурора Тернопільської області Іван Антюк.
Екс-прокурори кажуть, що хочуть, аби суд встановив те, що їхні позивні вимоги є обґрунтованими і відповідно було внесено зміни в запис у трудовій книжці.
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: прокуратура, тернопіль