Днями у Чортківському районному суді прозвучав вирок для 32-річної помічниці виховательки дитячого садочка «Ромашка»: 2 роки позбавлення волі. Та зважаючи на те, що жінка повністю компенсувала потерпілим вартість вкраденого, Феміда дала злодійці шанс: встановила 1 рік іспитового строку.
Ця кримінальна історія почалася цьогоріч у травні, коли батьки малюків однієї із груп дитячого садочка помітили, що у дітей почали зникати золоті прикраси. Спочатку маленька Оксанка повернулася додому без однієї сережки. Як її не розпитували тато з мамою, але дівчинка не могла пригадати, де і коли загубила кульчики. Наступного ранку засмучена мама попросила няньку подивитися, може, десь у групі знайдеться прикраса, адже сережки були дорогі, майже 2 тис. грн. На жаль…
Тільки у «Ромашці» почали забувати цю негарну історію, як у хлопчика з тієї ж групи зникнув золотий хрестик. Батьки пожалілися завідуючій. Адміністраторка розгубилась і замислилась: невже у групі завівся злодій? Чи таки випадковий збіг обставин?
Усе стало зрозумілим через декілька днів, коли в обідню пору 32-річна помічниця вихователя згаданої групи, а простіше няня, під час тихої години зняла у сплячої дівчинки золоту сережку з діамантом та спробувала той камінчик із виробу витягнути. На щастя, у цей час дитина прокинулась і почала плакати. А коли до неї підійшла вихователька, маленька пожалілася, що няня забрала її сережку. Варто визнати, смак у дитячої крадійки був чудовий, оскільки вона вибирала лише дорогі ювелірні прикраси.
Однак того разу Фортуна відвернулася від злодійки і її спіймали на «гарячому». Викликали поліцію, за фактами крадіжок було порушено кримінальну справу (ч. 1 та 2 ст. 185 КК України). І от горе-помічниця виховательки постала перед судом. Жінка зізналася, що крадені прикраси здавала в ювелірну крамницю, розташовану неподалік садочка. Спритна молодиця не вельми переймалася моральною стороною справи, та як же вона була здивована, коли взнала, що її саму надурили в ювелірці, – платили менше половини справжньої вартості золотих виробів. Не дарма у народі кажуть, що й залізо ржа роз’їдає і на мудрому дідько катається.
Тим часом упродовж року жінці доведеться періодично реєструватись у відповідних органах із питань пробації, інформувати про зміну місця проживання та роботи. Звичайно, якщо хтось наважиться її працевлаштувати.
Олена Густенко
Джерело: Тижневик "Номер один"