У 2021 році президентом України Володимиром Зеленським був запущений процес деолігархізації. Один з тих, кого торкнувся цей процес став опальний олігарх, уродженець села Синьків, колишнього Заліщицького, а нині Чортківського району тернопільської області Дмитро Фірташ, який перебуває під санкціями.
За інфракцією економіста та фінансового аналітика Олексія Куща, яку він оприлюднив «Укрінформу», Дмитро Фірташ за останній час позбувся контролю над державними Іршанським і Вільногірським гірничо-збарачувальними комбінатами (ГЗК), його менеджмент прибрали з “Одеського припортового заводу”, а плановане банкрутство “Сумихімпрому” держава зупинила. Титанові ГЗК цього року відновили роботу. “Група Нафтогаз” продовжує поступово забирати один за одним так звані «облгази Фірташа» (їх пов’язують із олігархом). Лише в листопаді-грудні 2023 року «Нафтогаз» отримав додатково в управління “Тернопільгаз”, “Рівнегаз”, “Запоріжгаз” і “Чернівцігаз”. А ще раніше до “Нафтогазу” увійшли АТ “Волиньгаз”, АТ “Вінницягаз”, АТ “Дніпрогаз”, АТ “Дніпропетровськгаз”, АТ “Донецькоблгаз”, АТ “Івано-Франківськгаз”, АТ “Житомиргаз”, АТ “Запоріжгаз”, АТ “Київоблгаз”, АТ “Криворіжгаз”, АТ “Кіровоградгаз”, АТ “Львівгаз”, АТ “Миколаївгаз”, АТ “Рівнегаз”, АТ “Сумигаз”, АТ “Харківміськгаз”, АТ “Харківгаз”, АТ “Хмельницькгаз”, АТ “Черкасигаз”.
Нагадаємо, 18 червня 2021 року РНБО ввела санкції проти Дмитра Фірташа та Павла Фукса. За словами тодішнього секретаря РНБО Олексія Данилова, українською зовнішньою розвідкою доведено факти постачання сировини, яка вироблялась на підприємствах «титанового бізнесу» Фірташа на військові підприємства Росії.
Більше 10 років Фірташ мешкає в Австрії. Його заарештували у Відні на прохання США в березні 2014 року. Згодом Фірташа звільнили під заставу у 136 мільйонів доларів.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн
Мітки: бізнес, Дмитро Фірташ