З 2 квітня в Україні стартувала кампанія з підписання декларацій про вибір лікарів з надання первинної медичної допомоги «Лікар для кожної сім’ї». З цієї нагоди голова Тернопільської ОДА Степан Барна зустрівся із журналістами й поінформував про основні меседжі медичної реформи та розповів покроково, як обрати сімейного лікаря та підписати з ним декларацію.
В області первинну медичну допомогу надають 547 лікарів
За словами очільника краю, на сьогодні наявна мережа первинної ланки медицини області нараховує 22 центри первинної медико-санітарної допомоги, 215 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини та 734 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів. В області сплановано оптимальну мережу закладів охорони здоров’я, що забезпечують медичне обслуговування населення у сільській місцевості. До цієї мережі, як зазначив Степан Барна, ввійшло 17 районних центрів первинної допомоги; 178 амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, в тому числі: 76 амбулаторій групової практики та 102 амбулаторії монопрактики.
«В області первинну медичну допомогу надають 547 лікарів (сімейні лікарі, терапевти, педіатри). Обрати свого лікаря — означає підписати декларацію з сімейним лікарем або терапевтом чи педіатром. Декларація — це форма заяви. Ви повідомляєте, що обрали саме цього лікаря і цей заклад. Тоді з липня гроші з ваших податків підуть до лікаря, якому ви довірили своє здоров’я. Обирати лікаря можна у будь-якому закладі незалежно від місця прописки», – наголосив Степан Барна.
Головна мета підписної кампанії – обирати лікаря, якому довіряєш
Заклад, де можна підписати декларацію, впізнаєте за наліпкою «Тут можна обрати свого лікаря», яка розміщена на вхідних дверях. У системі «Електронне здоров’я» зареєстровано близько 30 медичних закладів Тернопільської області (ЦПМСД, поліклінік, лікарень), 161 лікар та підписано майже 5 тисяч декларацій із лікарем, що надає первинну медичну допомогу.
«Усі попереджені про відповідальність і контроль буде жорстким. Це питання не лише політичної відповідальності, а й відповідальності перед людьми. Саботажу медичної реформи в Тернопільській області я не допущу! Для мене як для представника органу державної влади дуже важливо змінити обличчя медичної системи та змінити ставлення лікаря до пацієнта. І сьогодні завдяки медичній реформі, яка стартувала з початку року, сімейний лікар вмотивований надавати якісні медичні послуги, адже тільки тоді він матиме фінансування, коли у нього будуть пацієнти. Фінансування ж буде надходити до лікарів з Національної служби охорони здоров’я», – зауважив голова ОДА.
Кошти йтимуть за пацієнтом
На його переконання, медична реформа покликана концептуально змінити підхід до системи охорони здоров’я. Саме тому варто акцентувати увагу людей на змінах, які відбуваються у цій галузі, та розповідати про переваги підписання декларацій із сімейними лікарями.
«Кампанія «Лікар для кожної сім’ї» не завершується і буде тривати щонайменше до липня поточного року. Також у пацієнта є можливість змінювати свого лікаря та підписувати декларацію з іншим лікарем. З липня кошти йдуть за пацієнтом. З нового року не буде такого фінансування, як тепер, тобто кошти з державного бюджету не розподілятимуться пропорційно до кількості населення в розрізі районів, а чітко будуть передбачені на кожного пацієнта та виділятимуться з Національної служби охорони здоров’я. Відповідно якщо пацієнт підписав декларацію із сімейним лікарем, то кошти надійдуть, якщо ж не визначився – змушений буде платити за кожен прийом до спеціаліста», – поінформував Степан Барна.
З точки зору розвитку області на даному етапі йдеться про формування певної «родзинки», яка дозволить у перспективі говорити про отримання якісних послуг. «Хочемо, щоби Тернопільська область стала центром надання якісних медичних послуг і це повинно стати одним із пріоритетних напрямів розвитку не тільки галузі, а й нашого краю», – підсумував голова ОДА.
Джерело: Тижневик "Номер один"