Тернопільська влада при підтримці держави та місцевого населення системно працює над зміцненням обороноздатності країни та не залишається осторонь подій, які останніми днями сталися в Авдіївці
Протягом короткого часу майже 20 тонн допомоги зібрала Тернопільщина для постраждалих жителів Авдіївки. Це продукти харчування (крупи, консервовані вироби, цукор тощо), засоби гігієни, теплий одяг, медикаменти і багато іншого.
Як розповів заступник начальника Управління ДСНС в Тернопільській області, полковник Юрій Берестецький, до збору допомоги долучилася вся область, усі районні державні адміністрації, рятувальники, Червоний Хрест, аграрії.
Влада області запевняє: ми допомагали, допомагаємо і будемо допомагати жителям Донецької та Луганської областей, які зазнають агресії з боку окупантів.
– Зараз важливо не тільки морально підтримувати постраждалих, а й матеріально. До нас звернулося управління цивільного захисту населення Донецької військово-цивільної адміністрації з проханням про допомогу. Вони склали список найнеобхіднішого для жителів Авдіївки, яка за останніх кілька днів стала найгарячішою точкою війни на Донбасі. Це теплі речі, продукти харчування, буржуйки – все тут є. Дуже важливо, що до цього процесу долучилися всі без винятку органи місцевого самоврядування, виконавчої влади. Це є свідченням спільної позиції і підтримки, – зазначив голова Тернопільської ОДА Степан Барна.
Максимальне зміцнення обороноздатності України залишається пріоритетом для Тернопільської області. Очільник краю Степан Барна, обласна та районні адміністрації предметно дбають про забезпечення наших захисників усім необхідним на передовій, а віднедавна взялися і до відновлення колишніх військових містечок у тилу.
– Відновлення тих військових частин, які на сьогодні є недіючими, – один із важливих пріоритетів роботи Тернопільської ОДА і держави, – зазначив Степан Барна.
Таких локацій на території нашої області, як відомо, є чотири – в Теребовлі, Чорткові, Бережанах та Кременці, і всі вони у найближчій перспективі можуть знадобитися. Першою на теренах області почали відбудовувати військову частину в Теребовлі.
Зокрема, спільними зусиллями Міністерства оборони України, районної та обласної влади, органів місцевого самоврядування у Теребовлі активно проводяться роботи з відновлення військового містечка. Серед найбільш видимих капітальних робіт є загородження частини по периметру, встановлення та підключення нових котлів і комунікацій котельні, під’єднання до нових мереж каналізації, встановлення септиків, заміна вікон та даху казарми. Тривають ремонтні роботи з нуля під ключ у житлових та службових приміщеннях. У планах проведення капремонту ще чотирьох об’єктів на території військової частини (штабу, казарми, котельні та їдальні).
За словами командира Тернопільської окремої артилерійської бригади, полковника Сергія Баранова, є надія, що незабаром у Теребовлі знову оживе повноцінна військова частина з усіма потрібними спорудами, а повернувшись зі сходу України, в Теребовлі матимуть змогу розміститись до півтисячі військовослужбовці, де будуть хороші умови для проживання в казармі та повноцінного несення служби в оновлених приміщеннях.
Ряд робіт уже виконано і в Чорткові та Бережанах. За попередніми розрахунками, в Чортківській військовій частині планується розмістити близько 600 військовослужбовців, а в реконструйованих приміщеннях Бережанської колонії – орієнтовно півтисячі.
На повноцінне відновлення військових містечок на Тернопільщині потрібні значні фінансові ресурси. Тому обласна державна адміністрація клопотатиме перед Міністерством оборони України про виділення додаткових коштів. Водночас ресурс шукають і в межах області.
– На цю важливу загальнодержавну справу залучатимемо також кошти з місцевого бюджету та спонсорську допомогу. Люди мають відчувати відповідальність за кожного солдата і за умови, в яких сьогодні служать наші захисники. Спільними зусиллями ми подолаємо ворога! – резюмував Степан Барна.
Джерело: Тижневик "Номер один"