Страхування здоров’я – звичайна для більшості країн практика. Громадяни та іноземці повинні завчасно потурбуватися про майбутні ризики, до яких належать травмування, захворювання, пологи та інші. Якщо застрахований потребуватиме медичної допомоги, йому не доведеться терміново шукати кошти для оплати послуг клініки, адже страховик відшкодовує вартість лікування. Іноземці під час закордонних подорожей є найбільш незахищеними: вони можуть мати обмежену кількість коштів у наявності та не розраховувати на погіршення самопочуття. Вартість надання медичних послуг може суттєво відрізнятися від звичних для своєї країни.
Саме тому страховка для виїзду за кордон в Україні є рекомендованою для всіх, хто планує поїздку. Хоча укладання договору є добровільним, окремі країни вимагають наявності дійсного поліса на весь термін перебування на їхній території. Страховку необхідно додавати до обов’язкового переліку документів на отримання візи – за її відсутності дозвіл на виїзд отримати неможливо.
Які ризики покриває туристичне страхування
Туристичне страхування недарма належить до окремого різновиду. Його специфіка полягає у великій кількості фінансових ризиків та непередбачених обставин, які можуть статися саме під час подорожі. Відшкодування вартості медичного обслуговування є одним із найпоширеніших випадків, у яких здійснюються страхові виплати. Окрім того, компенсації можуть підлягати випадки, що пов’язані з:
– втратою багажу;
– затримкою чи скасуванням рейсу;
– втратою документів;
– необхідністю отримання юридичної консультації.
Страхова компанія оперативно покриває вказані у договорі непередбачувані витрати, що дозволяє почуватися впевненіше. Окрім того, наявність поліса дозволить не розгубитися у складній ситуації. Перебуваючи за кордоном, іноземцю часто важко зорієнтуватися, куди саме звертатися за допомогою для розв’язання свого питання. Страхові фахівці скерують клієнта до відповідних органів та інстанцій.
Як вибрати кращий страховий поліс
Страховка для виїзду за кордон може коштувати по-різному. Проте обирати варіант захисту лише за критерієм скорочення поточних випадків може виявитися не найкращим рішенням. Вартість страхових послуг залежатиме від:
– тривалості подорожі;
– віку страхувальників;
– переліку ризиків та обсягу їх покриття;
– країни та регіону перебування туриста;
– запланованого рівня активності;
– розміру страхового покриття та франшизи, інших факторів.
Якщо ви доволі часто подорожуєте, зекономити допоможе придбання страхового поліса, що діятиме цілий рік. До того ж вам не потрібно буде кожного разу укладати нову угоду.
Туристичне страхування може захистити мандрівника від значно більшого переліку ризиків, ніж тимчасове погіршення здоров’я. Чи варто купувати розширене покриття? Звісно, адже воно дозволяє покрити непередбачувані фінансові збитки. Наприклад, компенсація у випадку затримки чи скасування рейсу дозволить комфортно відпочити під час очікування, не витрачаючи коштів, що призначені для подорожі.
Як можна купити страховий поліс
Якщо запланована подорож організовується туристичною компанією, її співробітники візьмуть на себе оформлення усіх необхідних документів, у тому числі страховки. У випадку самостійного планування поїздки купити поліс можна онлайн, отримавши документ на електронну пошту, або у відділені страхової компанії. Договір про надання страхових послуг діятиме незалежно від способу, в який він був укладений.
Оформлення туристичної страховки не потребує багато часу. Ініціювати процедуру можна навіть заздалегідь, адже у документі зазначається період дії страхового захисту.
Надавати туристичні страхові послуги дозволено лише тим компаніям, які мають відповідну акредитацію – в іншому випадку поліс виявиться недійсним.
Джерело: Тижневик "Номер один"