Уже четвертий рік батьки вбитого Віталія Гнатишина ходять по судах. І хоча позаду десятки судових засідань, батьки й далі здригаються й ніби кам’яніють, коли суддя зачитує опис рокових подій тієї фатальної ночі. І саме в пам’ять про сина після того, як Верховний суд залишив у силі вирок вбивцям, своїм наступним кроком родина юнака вирішила змусити жорстоких мучителів сина відчути свою провину якщо не до глибини душі, то хоча би «до глибини кишені» – й подали цивільний позов.
І от рішенням Тернопільського міськрайонного суду кримінальний дует зобов’язано відшкодувати матері й батьку моральну шкоду, завдану смертю сина, та стягнути відповідно: із Сергія Терендеха – по 700 тис. грн. на користь кожного з батьків та з Володимира Біляшевича – по 250 тис. грн. Також засуджені зобов’язані відшкодувати по 5 тис. грн., витрачених батьками на професійну правничу допомогу.
«Ці гроші не зменшать нам болю за сином, але, можливо, хоча би це змусить їх розкаятись у скоєному», – сказала на засіданні в апеляційному суді Галина Гнатишина.
«Можливо, саме суворість покарання змусить кожного зупинитися, перш ніж скоїти непоправне, – додав адвокат родини Гнатишиних Павло Варода. – Адже за всі ці роки засуджені не тільки не розкаялись, а й усіляко намагалися затягнути розгляд справи та уникнути покарання. Тож тепер нехай хоч до кінця життя виплачують моральну шкоду».
Минулого тижня Тернопільський апеляційний суд розглянув скарги представників – адвокатів Терендеха та Біляшевича, і залишив їх без задоволення, повідомили у пресслужбі ТАС.
Нагадаємо про трагедію, що розігралась у ніч на 30 червня 2018 року поблизу нічного клубу «Алюр» у Тернополі. Того дня Віталій Гнатишин у колі друзів зустрічав своє 20-річчя. Веселі й щасливі, хлопці вийшли на вулицю, де на свою біду зустрілися з Терендехом та Біляшевичем. У соцмережах знайомі цього кримінального дуету неодноразово вказували, що обидва займалися спортом, зокрема боксом. Офіційно ніде не працювали, однак полюбляти розгулювати нічними барами і клубами. До оточуючих завжди ставились зверхньо, використовували будь-яку нагоду, аби продемонструвати свою силу, завжди хотіли господарювати, а щоб усі навколо їх слухалися. Чи не тому й вирішили продемонструвати юнакам, хто тут господар? І розпочали бійку. До того ж Біляшевич дістав перероблений пістолет. Хулігани не розраховували, що їхнє «геройство» чітко зафіксує камера відеоспостереження, а били та знущалися, насолоджуючись силою.
Та найбільше дісталося саме Віталію, адже йому було завдано декілька професійних ударів у голову, що відправили студента не в нокдаун, а на смерть. У важкому стані юнака доставили в лікарню, але через вісім днів потому він, так і не прийшовши до тями, помер.
Вироком Тернопільського міськрайонного суду Володимира Біляшевича було засуджено до 7 років позбавлення волі, а жорстокого та цинічного організатора бійки Сергія Терендеха – до 10 років тюрми. Тернопільський апеляційний та Верховний суд цей вирок залишили без змін.
…Наостанок хотілось би вказати на таку деталь. За 4 роки після трагедії засуджені не тільки не сказали жодного слова співчуття батькам юнака, а й не сплатили їм жодної копійки. Та коли було подано цивільний позов, Терендех та Біляшевич сплатили судовий збір і найняли адвокатів захищати їх у судах. Бо чужий біль не болить, а от власний – ятрить душу до нестями.
Марина Криниця
Джерело: Тижневик "Номер один"