Саме таку назву має виставка, яка відкрилася в Бережанському краєзнавчому музеї 9 березня. Це спільний проект музейників та Центру дитячої і юнацької творчості Бережанської міської ради. Виставка є продовженням проекту «200 кроків до Тараса Шевченка», який було реалізовано в 2014 році. Саме тоді в рамках відзначення 200-ліття Тараса Шевченка у Бережанах з 8 по 16 березня працювала колективна радіостанція UR4BYU станції юних техніків. Позивний сигнал радіостанції – EM200BT.
За словами керівника колективної радіостанції, члена громадського комітету з реалізації проекту «200 кроків до Тараса Шевченка» Ігоря Грицишина, їх організація була тоді єдиною серед таких радіостанцій області, задіяною у Всеукраїнській акції до 200-річчя славного Кобзаря. Бережанські радіоаматори встановили 4320 радіозв’язків з кореспондентами України і 51 країни світу і таким чином донесли Шевченкове слово до людей різних країн. Були надруковані й розіслані спеціальні QSL-картки з відповідним текстом на тему Шевченкіани.
Упродовж трьох років у Бережани надходять картки-квитанції від партнерів проекту. На виставці представлено 345 карток з 33 країн: Австралії, Англії, Ісландії, Іспанії, Намібії, Німеччини, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, США, Японії…
Окрім того, на виставці представлено 160 карток радіозв’язку 1947-1953 років з 8 країн, які свого часу отримав від друзів піонер бережанських радіоаматорів Любомир Штокалко. Також представлено цікаві експонати з фондів музею: портрет Тараса Шевченка авторства Антона Манастирського, «Кобзарі» різних видань, пристрої для передавання азбукою Морзе. Особливої уваги заслуговує копія журналу «Шевченковець» (ч.1, 1947 р.), знайденого 9 березня 2014 року в лісі між Жуковом та Куропатниками в бідоні серед документів УПА. Центр дитячої та юнацької творчості надав на виставку картки радіозв’язку та пристрій для вивчення азбуки Морзе, на якому кожен бажаючий може спробувати себе в ролі радіоаматора.
Микола Проців
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: прилад, радіостанція, Шевченко