Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото)
rss

Таємні власники шматка колії доводять до закриття ціле підприємство


Опубліковано: 9 Лютого 2017р. о 13:51

budindystrija

Через 400 метрів “приватної” залізниці 120 людей втратять роботу

Березовицький комбінат «Будіндустрія», який відомий своєю продукцією не лише в Тернопільській області, а й далеко за її межами, нині перебуває на межі виживання. А все через незрозумілу, а подекуди дику позицію сумнівної організації ПрАТ «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту», яка, маючи монопольне право на 393 метри залізничної колії, ставить тернопільський бізнес на коліна. 

393 метри колії – у приватній власності

Березовицький комбінат «Будіндустрія» виготовляє весь спектр залізобетонних конструкцій, призначених для цивільного будівництва. Сорок років комбінат подавав залізничним шляхом вантажі, що забезпечують виробничу діяльність підприємства, зі станції «Березовиця – Острів» на виробничу територію комбінату власним тепловозом.

З 2012 року, як розповів директор «Будіндустрії» Михайло Шевчук, підприємство почало укладати щорічні договори на спільне користування та експлуатацію частини колії (довжиною 393 метри, взятої на баланс ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» незрозумілими для нас методами на початку 2000-х років) і сплачуючи відповідні щомісячні платежі власнику вказаної частини колії, яким являється приватне акціонерне товариство «Київ-Дніпровське МППЗТ» в особі його Тернопільської філії. Так тривало до кінця 2016 року.

– Ця колія є єдиною гілкою, через яку забезпечується доставка сировини для виробничої діяльності нашого підприємства. Але по закінченню договірних відносин вищезгаданий власник колії відмовив нам у переукладанні договору, аналогічного тому, який ми укладали з ним щороку, чим фактично поставив під загрозу всю виробничу діяльність нашого комбінату, – зазначив пан Шевчук.

Кабальний договір від ПрАТ

До останнього часу між «Будіндустрією» і ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» діяв договір на експлуатацію 393 м залізничної колії, за яку комбінат щомісяця сплачував 4500 грн. Березовицьке підприємство і далі готове було працювати на таких умовах, більше того, згідне було збільшити орендну плату до економічно обґрунтованої, але колієвласник, маючи монопольне право на невелику частину колії, пропонує березовицькому підприємству кабальні умови співпраці.

– Тернопільська філія ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» нав’язує нам укладання з нею зовсім іншого за своєю правовою природою договору. Предметом його є не надання нам у користування частини колії для періодичного проїзду нашим потягом, а надання нам послуги з подавання наших вагонів його власним тепловозом, і при цьому виставляючи нам непомірно високі ціни за надання цієї так званої «послуги». Безглуздість даної пропозиції полягає в тому, що в нас є власний тепловоз, а тому немає потреби у такій послузі, а лише у користуванні вказаною частиною колії для періодичного проїзду по ній нашого тепловоза з вагонами, – розповів заступник директора «Будіндустрії» Петро Гуменюк.

Виконувач обов’язків директора Тернопільської філії ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» Едуард Бондаренко свою позицію щодо експлуатації колії пояснив банально: «Нам економічно недоцільно надавати під’їзну залізничну колію №21 у користування ТДВ «Березовицький комбінат «Будіндустрія».

– З 4 січня 2017 року керівництвом Тернопільської філії ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ»  була видана заборона на проїзд нашого тепловоза з вагонами їхнім відрізком колії та здійснювалось фактичне блокування проїзду потяга з вагонами на залізничну станцію, таким чином створюючи тиск на керівництво нашого підприємства з метою укладання невигідного нам і кабального за своїм змістом та економічними наслідками договору, – зауважив Петро Степанович.  

Для повноти розуміння всієї ситуації приводимо наступні розрахунки: наше підприємство найбільше поставок одержує від ТзОВ «Будматеріали І» (станція відправлення – ст. Генрихівка, станція одержання – ст. Березовиця – Острів). На кінець 2016 р. вартість перевезення вантажу в одному вагоні зі ст. Генрихівка до ст. Березовиця – Острів при відстані в 420 км становила 7000 грн., подача вагона зі ст. Березовиця-Острів на комбінат власним тепловозом при відстані 2 км (причому тільки 393 метри обслуговується Тернопільською філією приватного акціонерного товариства «Київ-Дніпровське МППЗТ») становила 450 грн., а запропонована вартість подачі вагона тепловозом Тернопільської філії ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» на ту ж саму відстань (2 км) – 1800 грн., що є в чотири рази дорожче. Для довідки: вартість одного вагона щебеню при купівлі його у кар’єрі становить 5000 грн., а тому таке збільшення вартості перевезення наших вантажів завдасть непоправних збитків комбінату (при кількості 1700 вагонів у рік) в розмірі 2 мільйони 295 тис. грн., що зробить нашу продукцію неконкурентною на ринку.

119 працівників можуть втратити роботу

Від слів Едуард Бондаренко перейшов до справ, давши команду забити «костилі» на перевідній стрілці №202, чим повністю заблокував рух вагонів до «Будіндустрії». Але зважаючи на те, що, згідно з технічним паспортом під’їзної колії, стрілковий перевід знаходиться у власності комбінату, рух було розблоковано. Тим не менше, конфліктної ситуації досі не вирішили. Пан Бондаренко лякає власників комбінату зверненням до органів прокуратури, мовляв, дії працівників комбінату «загрожують безпеці державного підприємства».

Насправді державним ПрАТ «Київ-Дніпровське МППЗТ» важко назвати, абревіатура ПрАТ (приватне акціонерне товариство), говорить саме за себе.

На сьогодні керівництво «Будіндустрії» з приводу надзвичайної ситуації звернулося за  допомогою до керівництва області, району, дирекції залізничних перевезень, адже не може бути такого, щоб один суб’єкт господарювання своїми непомірними апетитами та монопольним становищем перешкоджав підприємницькій діяльності іншому, тим самим поставив усю Тернопільщину на межу втрати одного з бюджетонаповнюючих підприємств.   

А все через те, що за наслідками нав’язування безглуздої «послуги» може постати питання звільнення усіх 119 працівників Березовицького комбінату «Будіндустрія» у зв’язку з припиненням діяльності, що призведе до соціальної напруги. А з боку держави – до недоотримання в держбюджет у рік понад 8,5 млн. грн. різноманітних податків. Окрім цього, ДП «Укрзалізниця» теж втратить клієнта та платежі за вантажоперевезення на суму 11 мільйонів 900 тис. грн.

Не може в сучасній Україні державан (приватна) структура блокувати роботу підприємства з сорокарічною історією виробничої діяльності. Геть руки від комбінату!

Віталій Попович


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше