Найсвіжіше:
• Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото) • Водій з Бережанщини на пішохідному переході збив молоду тернополянку  • У Тернополі шахрай ошукав пенсіонера на 110 000 гривень • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла • На Тернопільщині поховали уродженця Києва, котрий загинув у Курській області • Передчасно пішла із життя депутатка Гусятинськоі селищної ради • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 21 листопада • Церебральна кома: у лікарні на Вінничині помер 53-річний воїн з Тернопільщини • Найвідоміше підприємство Тернопільщини змінило голову правління • Вісім місяців надій та сподівань: війна забрала життя водія саперного взводу з Тернопільщини • На Тернопільщині втратили бронювання робітники аграрного сектору • Ще один син Підгаєччини віддав своє життя за Батьківщину • Бандити вимагали неіснуючий борг у підприємця з Тернопільщини • Дітей та дорослих залякують: з’явилися нові деталі про скандальну спецшколу на Тернопільщині • Професійне виготовлення бірок для одягу: від ідеї до реалізації • Тернопільську міськраду cуд зобов’язав укласти охоронний договір щодо пам’ятки архітектури • Командир гармати з Тернопільщини відтепер повний кавалер ордена «За мужність» • У Тернополі водій спровокував ДТП, в якій постраждало четверо людей • По 2,28 млн гривень на рік на одного депутата: Рада затвердила кошторис на 2025 рік • Колишній голова Бережанської РДА отримав розвідувальні дрони для своєї бригади • На Тернопільщині на сьогодні відмінили графік погодинних вимкнень світла
rss

Теребовля має шанс стати одним із семи чудес України (+фоторепортаж)


Опубліковано: 13 Жовтня 2016р. о 11:28

14492580_1327306037281057_6616458609808946279_n

Близько трьох місяців тому спеціалісту відділу гуманітарних питань Теребовлянської міськради Степану Зелінському прийшла ідея висунути рідне місто на Всеукраїнський конкурс «7 чудес України: історичні міста та містечка». Пан Степан розробив проект і подав заявку. Невдовзі з Києва прийшла втішна відповідь, що перлину Галицького Поділля – місто Теребовлю зарахували до 21 міста України, які братимуть участь у фінальному етапі конкурсу.

«У Вашій Теребовлі хотіла б зустріти старість»

Зараз проходить уже п’ятий етап конкурсу. З 1 березня до 1 червня оргкомітет приймав та розглядав заявки на участь. З 1 червня члени оргкомітету оголосили 21 фіналіста акції, за яких можна проголосувати до 7 листопада включно. За цей час відбудуться презентації фіналістів, прес-тури й анкетування експертів. За підсумками опитування експертів та інтернет-голосування (50/50) буде визначено переможців конкурсу, яких оголосять 9 листопада, в День української писемності та мови.

І ось 6 жовтня прийшла черга Теребовлі (на Тернопільщині вона єдина бере в проекті участь) для відвідин представників вищевказаного проекту зі столиці. До нього увійшли, найперше, український громадсько-політичний діяч, організатор конкурсу, засновник фонду «Рідна країна» Микола Томенко, представники ряду центральних телеканалів України, а також інших всеукраїнських та місцевих ЗМІ. Ця група, що фактично являється немов би журі конкурсу, побувала у тих  містах та містечках України, робила відео- і фотосюжети. А потім за результатами інтернет-голосування та висновками даної групи буде обрано 7 міст в Україні, які будуть вважатися сімома чудесами нашої країни. За словами представників конкурсної групи, Теребовля має вагомий шанс потрапити у ту сімку, це підтвердив і сам Микола Томенко, котрий, зокрема, сказав: «Раніше я багато чув про Ваше місто, потім неодноразово був проїздом через нього, знайомився з ним за допомогою інтернету, а тепер ось і побував, побачив на власні очі це старовинне прекрасне містечко. Перед тим наша група вже відвідала ряд інших населених пунктів України, громади яких висунули їх на номінацію «7 чудес України». Вважаю, що у Вашому містечку дуже добре, можна сказати, найкраще збережено минулу історію, історичні пам’ятки давнини. Роблячи висновок із почутого і побаченого, скажу, що Теребовля стала форпостом у боротьбі з мусульманами за християнську віру в різні пройдені віки, особливо під час монголо-татарської навали. За час свого існування Ваше місто неодноразово руйнувалося різними нападниками та знову й знову відроджувалося з руїн, як та птаха Фенікс із попелу. І це завдяки людям, які надзвичайно любили, люблять і, думаю, завжди будуть любити свій рідний край, куди б їх доля не завела».

А ще пан Микола повідомив, що після завершення конкурсу про ті 7 міст чи містечок України буде знято відеоролики, які демонструватимуть на телеканалах України, виділятимуться кошти з його Фонду (зрозуміло – не дуже значні) на сувенірну продукцію, наприклад, книги, довідники, мапи, туристичні путівники тощо.

Представники Теребовлянської міськради, її гуманітарного відділу разом із представниками молодіжної міськради та головою міста Сергієм Поперечним розробили програми зустрічі делегації з Києва, екскурсій та підготували подарунки-сувеніри гостям.

Більшість учасників проекту дуже привітно висловлювались про проведених півдня у Теребовлі. Журналістка з каналу «1+1» Валентина Доброта сказала: «Теребовля – це одне з найкращих містечок, де довелося мені побувати за все своє життя!» А репортер із ICTV Оксана Ткачова взагалі викликала ледь не сльози втіхи у теребовлянців, промовивши: «Я б хотіла у Вашій Теребовлі зустріти свою старість, придбати тут чепурний будиночок посеред садка і там жити…».

Гостям у Теребовлі показали сім визначних місць

Теребовлянці показали гостям саме місто та околиці, його історичні пам’ятники та пам’ятки, розповіли історію з часів заснування. І так мимоволі вийшло, що тих визначних місць також було 7. Нині немає потреби детально їх описувати, але коротко анонсувати необхідно. Отож…

Оборонна церква Святого Миколая. Миколаївська церква зведена наприкінці XVI століття і належить до найстаріших будівель міста. Під час численних воєн вона неодноразово руйнувалася, а потім відновлювалась та завжди служила не лише духовним, а й фізичним захистом.

Монастир кармелітів – пам’ятка архітектури національного значення, споруджена 1635 року на місці дерев’яного монастиря.

Теребовлянська ратуша – приміщення магістрату Теребовлі на вул. Шевченка. Споруда двоповерхова, прямокутна у плані. Збудована в XIX ст. у класичному стилі. Будівлю вінчає башта з механічним годинником-курантами, котрі відбивають кожну годину, а також кожні 15 хвилин. Ратуша донині використовується за прямим призначенням: у ній міститься Теребовлянська міська рада.

Теребовлянський замок розташований понад містом на Замковій горі. Саме кам’яне укріплення, залишки якого можна побачити тепер, збудували у 1630-х рр. за сприяння тодішнього місцевого старости Олександра Балабана.

Залізничний віадук знаходиться неподалік від села Плебанівка, що за 2 км від Теребовлі. Його будівництво було завершено у 1896 році. Автором-архітектором його був італієць, який фактично скопіював міст з ідентичного на своїй батьківщині. Залізничний віадук має 9 арок, зроблених з натурального каменю сірого відтінку.

Святопреображенський Василіянський монастир у краєзнавчій літературі найбільш відомий як Підгорянський – церковні, оборонні споруди і територія, що належали отцям Василіянам. Розташований біля села Підгора неподалік Теребовлі.

Костел святих Петра і Павла – зменшена копія римської базиліки «Святого Павла за мурами». Тут усе, як у римській базиліці, тільки зменшене вдвічі: довжина, висота, ширина, товщина колон. І справді, витриманий зовні у коричневому та білому тонах, храм не подібний на інші костели Галичини: не увінчують його високі шпилі, немає звичного віяння готики… Натомість подвір’я перед святинею оточує колонада. Костел святих Петра і Павла збудували в Теребовлі у 1924-28 роках з ініціативи священика Єловіцького.

Проте в Теребовлі та її околицях є значно більше чудових місць – не те що чудес України, а й цілого світу. Наприклад, чого тільки вартують на навколишніх пагорбах ще невивчені давні кургани-стражі чи 4 прадавні дороги, вік яких сягає ледь не на початок нинішньої ери, а ще – залишки гідроспоруд ХІ ст. поблизу ялинкової фабрики в с. Семенів чи та ж Замкова гора, яка ще не до кінця розвідана в археологічному плані. До речі, позаминулого року тут під час розкопок були знайдені артефакти віком до 2000 років. А під час будівництва у приватних обійстях кожного року люди знаходять, за визначенням вчених, черепки посуду ще трипільської культури. Всього не можливо перерахувати. Коли Теребовля стане одним із семи чудес України, тоді буде більше приділятись уваги краєзнавству, історії рідного краю, це дасть поштовх до розвитку туризму, збагатить знання та наповнить гордістю душі теребовлянців, хоч вони й так надзвичайно люблять своє місто і називають його не інакше, як «Теребовле, кохана моя…». А нині головним для теребовлянців буде зайняти якомога вище місце у тій «чудовій сімці» завдяки дружньому голосуванню.

Віктор Аверкієв

14484589_1327305347281126_3123437998689058545_n 14516421_1327306383947689_1072215636111134135_n 14520404_1327305167281144_6410171536089845353_n 14570320_1327305960614398_2794206307192571835_n 14572795_1327305183947809_7484523339471905714_n 14581445_1327305713947756_6125190638483884183_n


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: ,





Новини
21 Листопада
20 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше