Найсвіжіше:
• Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу • На Тернопільщині розшукують жителя Бучаччини за вчинення тяжкого злочину (+фото)
rss

Тернопіль замело: влада показала свою безхребетність у боротьбі зі стихією


Опубліковано: 17 Листопада 2016р. о 14:00

20161114084051

Тернопіль потонув у снігові! Незважаючи на своєчасне повідомлення про штормове попередження та запевнення комунальників у готовності до зими, зустріти гідно листопадову хурделицю влада обласного центру так і не змогла.

Знайшли крайнього

Подекуди без електропостачання, із заблокованим громадським та приватним транспортом зустріли тернополяни неділю, 13 листопада. Снігопад, що розпочався ще зночі, не вщухав упродовж дня. Як і не вщухали репліки обурення від тернополяну бік влади, яка повністю здала позицію у боротьбі зі стихією. Побачити комунальні служби в першій половині доби було практично нереально. Люди з лопатами самостійно виходили на вулиці міста, щоб бодай прокласти шлях до найближчого магазину чи аптеки. Активісти місцевого осередку ВО «Автомайдан» розіслали повідомлення про те, що готові доставляти жителів обласного центру при потребі у лікарні на власному авто…

І тільки ближче до обіду «зарухалися» місцеві чиновники. Принаймні з’явилися  мізерні повідомлення про те, що діється на вулицях Тернополя та коли сніговий колапс зможуть усунути.

Щоб бодай якось пом’якшити шквал обурення на своє ім’я, міський голова Сергій Надал вирішив сам вийти з лопатою та розчистити доріжку до міської ради. Та навіть зробив фото напам’ять, яке згодом стало предметом глуму та насмішок у тернополян.

Своїм вчинком мер, вочевидь, хотів показати, що кожен тернополянин повинен долучитися до боротьби зі снігом та розчистити доріжку до власного подвір’я. Та, якщо відверто, все це швидше нагадувало паніку збоку влади, аніж реальну стратегію до ліквідації «апокаліпсису». Саме так іменували городяни ту кількість снігу, яка випала на Файне місто за добу. Люди не могли знайти пояснення, чому попри те, що міська влада щороку збюджету виділяє чималі кошти на прибирання Тернополя, місто стоїть повністю «законсервоване».

– Велика затримка була у тому, що замість 12 одиниць техніки вийшло лише 7, які мали посипати дороги, – пояснював Сергій Надал під час брифінгу в понеділок, 14 листопада. – Загалом на дорогах міста працює понад 27 одиниць техніки. Хочу сказати, що ми забезпечили повністю виїзд громадського транспорту на сьогодні, але, на жаль, зранку вони не виїхали, бо їх власна територія була нерозчищена.

За словами міського голови, комунальні працівники з 18 години суботи працюють цілодобово, щоправда, чергуються, адже частина тих, хто не спав уночі, відсипаються, щоб з обіду знову приступити до роботи.

Аби зняти із себе відповідальність за повністю провальну операцію під умовною назвою «Сніг», мер наголосив, що буде введено штрафні санкції щодо перевізників, які зірвали графік руху транспорту, а також юристи ради будуть готувати позов на виставлення штрафних санкцій приватному підприємству «Тернопіль Комунал Сервіс», яке не впоралося з завданням і не очистило вулиць Тернополя вчасно.

Люди шоковані

Можливо, тернополяни ще б ковтнули «мульку» про те, що через аномальну кількість опадів розчистити завали оперативно та якісно було не під силу за будь-яких обставин, що підприємство, яке мало б займатися прибиранням, чомусь не справилось. Однак повідомлення про надскладні погодні умови в Тернополі та сильні снігопади опублікували не будь-де, а на офіційному сайті міської ради ще в п’ятницю, 11 листопада. Тому в муніципалітеті знали та мали б готуватися до зими. Як мінімум перевірити, чи достатньо справних одиниць техніки має «Тернопіль Комунал Сервіс». Та цього чомусь не сталося.

Обуренню збоку тернополян не було меж. Хтось звинувачував у цій ситуації «абстрактну» владу, хтось безпосередньо міського голову, який не виправдав свого іміджу вправного господарника на практиці.

– Тернопіль засипало… До таких погодних умов ми виявилися неготовими ні технічно, ні морально, хоча про негоду знали заздалегідь. Про вчорашній день (неділю, 13 листопада,-авт.) взагалі говорити не хочеться – повністю паралізоване місто. Сьогодні (14 листопада,-авт.) ж практично не розчищені дороги призвели до транспортного колапсу. З громадського транспорту курсують лише переповнені тролейбуси. І хоча міський голова заявив, що місто працює в звичайному режимі, на багатьох підприємствах сьогодні вихідний. На майбутнє комунальним службам слід краще готуватися до таких надзвичайних подій. А людям – запастися терпінням, лопатами і пальним для генераторів, – прокоментував ситуацію генеральний директор ПП “Агата-Буд” Сергій Лупійчук.

Стихія показала, що влада повністю не готова до вирішення прямих функціональних обов’язків.

І проблема не лише в тому, що сніг не розчищають, а й не вивозять. З  потеплінням він почне масово танути та проникати у щілини асфальтного покриття, що в свою чергу призведе до руйнування доріг, у які  тільки цього року «вкатали» чимало бюджетних гривень. Відповідно міській владі доведеться «латати» їх заново.

Фірма без техніки

Мовчати у цій ситуації не змогли і депутати міської ради. Позаяк вказівок чиновникам, тим паче міському голові, по протидії стихії давати вони не можуть, тому вдалися до відвертої критики. Але, на відміну від пересічних тернополян, вона носила ще й фактажне підґрунтя.

– Я з 2007 року в журналістиці, а тому добре пам’ятаю кожну зиму та боротьбу зі стихією. Пам’ятаю, бо писав про це. У 2013 році в місті відбувся перелом: комунальне підприємство Міська шляхово-експлуатаційна дільниця “КП МШЕД” довели до банкрутства, аби на ринок прибирання й утримання міста прийшла приватна фірма (спочатку фірма “Руфусів», потім ТОВ “Тернопіль Комунал Сервіс”). Коріння підприємств тягнуться з Луцька і пов’язують їх із заступником пана Надала Владиславом Стемковським. КП «МШЕД» таки «вбили», а місто “якісно обслуговує”, як от минулу добу, приватна установа. Що має та фірма та скільки десятків мільйонів отримує ця «чудова» організація з бюджету Тернополя, потрібно запитами з’ясовувати, – каже депутат міськради Тернополя Андрій Шкула.

Дійсно, підприємство «Тернопіль Комунал Сервіс», яке з обуренням згадав депутат, пов’язують із луцькими бізнесменами, звідки приїхав у Тернопіль і заступник міського голови Владислав Стемковський. 

Ця контора з’явилася на тернопільському ринку після того, як було доведено до банкрутства КП “Міська шляхово-експлуатаційна дільниця” шляхом передачі замовлень на прибирання міста луцькій фірмі. Тоді навіть відкрили кримінальне провадження, адже тендер на прибирання міста лучани виграли, не маючи належної для таких видів робіт техніки. Звісно, якщо підприємство може прибрати за допомогою, приміром, одного тракторця – питань немає. Однак у ключі останніх подій всім стало очевидно, що фірма-сусід хіба бурульки з дахів прибрати може і то не факт. Не секрет, що це підприємство немає свого належного матеріального забезпечення, тому часто-густо просто орендувало його в інших фірм. Можливо, під час помірних снігопадів «Тернопіль Комунал Сервісу» ішли назустріч, але в такій ситуації, коли кожен сам за себе, до підприємства повернулися спиною.

-У ті роки, коли існував МШЕД,якщо пригадуєте, місто прибирали в рази краще! – стверджує депутат Андрій Шкула.

Звісно, ідеалізувати роботу КП не можна. Та принаймні воно мало власну техніку, якою могло сміло при потребі розпоряджатися, до того ж це все-таки були власні комунальники, а не приватники, які можуть і не виїхати на прибирання доріг, якщо їм не заплатиш.

Нашим журналістам вдалось поспілкуватися з одним із колишніх працівників цього ліквідованого комунального підприємства, який обіймав неостанню посаду. Через конфлікти, які точилися між КП та міською радою, називати себе чоловік не захотів. Проте пояснив, що той колапс, у який втрапив Тернопіль, – не катастрофічний.

– Два-три грейдери треба мати, щитків штук шість, поливалок – 3 одиниці. Плюс на приватний сектор потрібна техніка. Для вирішення непростої ситуації потрібно було 25 одиниць техніки. Це той мінімум, з яким можна працювати проти такої кількості снігу.Всю техніку одночасно запускати треба було. Невелика перерва – і знов виходити. Не варто було зупинятися, – каже екс-працівникМШЕДу.

Чоловік припускає, що того ресурсу, який би вплинув на ситуацію та дав можливість швидко справитися з заметами, у Тернополі просто немає.

–Ще п’ять років тому техніка була стара. Тих кілька приватних фірм, які є,  залучають на розчищення обласних доріг. А так звана ЖЕКівська техніка нічого не вирішує в таких ситуаціях,– міркує фахівець-комунальник.

Що ж, сніг став хорошою перевіркою насамперед для міського голови Сергія Надала, який напередодні хурделиці, 12 листопада, з пафосом та красномовністю у стінах ПК «Березіль» звітував перед жителями міста про успішну роботу за рік на посаді. 

Тернополяни навіть жартували: якби мер звітував у неділю, то весь сніг жителі міста носили б йому прямо на сцену. Жарти жартами. Та, мабуть, варто зробити висновки в цій історії. Іабо уважніше обирати міську владу, або змиритися, що для усіх європейських міст зима – це пора року, а для Тернополя –споконвічне стихійне лихо.

Тетяна Колеснік


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше