На Тернопільщині планують розвивати кінематографію. Програму підтримки галузі депутати облради прийняли минулого тижня. Її реалізація передбачає майже 7 млн. грн. вливань. І хоча програму прийняли, питання викликало дискусію у сесійній залі.
Програма розвитку кінематографії та забезпечення кінообслуговування населення Тернопільської області передбачена на п’ять років. У перші два заплановано облаштувати відеостудію, закупити для неї обладнання для зйомок та виготовлення кіновідеопродукції, переоснастити відеомережу області на сучасні відеопроекційні технології кінопоказу, перевести наявний фільмофонд на цифрові носії. Це, на думку розробників програми, допоможе залучити значно більше глядачів.
Загальний обсяг фінансування програми – сім мільйонів гривень, два з яких заплановано виділити у 2017 році. У наступні роки суми зменшуватимуться і становитимуть трохи більше мільйона гривень.
У результаті реалізації програми передбачається збільшення показника відвідуваності на 10%. У 2015 році кількість глядачів у закладах кінематографії становила близько 30 тисяч.
Питання розвитку галузі кіно та профільного комунального підприємства породило у сесійній залі дискусію. Одні депутати вважають, що її потрібно підтримати. Інші переконані, що це марне витрачання коштів і вбиті часом та безгрошів’ям комунальні заклади ніколи не зможуть конкурувати з приватними кінотеатрами.
– У тексті програми зазначено про підтримку проведення кінофестивалів в області, організацію прем’єрних показів кращих вітчизняних та зарубіжних кінострічок та зустрічей з кіномитцями, – каже голова фракції ВО «Свобода» Олег Сиротюк. – Вважаю, що за передбачені 30 тисяч гривень на рік реалізувати цю мету не можливо, тому пропоную по даній статті передбачити 100 тисяч гривень. Установі, яка мала б висвітлювати діяльність обласної ради, керівництва облради, треба дати можливість відряджати працівників на зйомки за межі Тернополя. Відповідно, пропоную збільшити обсяг фінансування на оплату праці та відрядження осіб, які відповідальні за реалізацію програми, на 450 тисяч гривень
Олег Сиротюк навів приклад гучного кінофестивалю «Хвиля», який нещодавно відбувся у Тернополі. Депутат каже, що це позитивний приклад того, що може робити вітчизняне кіно.
Заступник голови обласної ради Любомир Крупа вважає, що це питання слід розглядати глобальніше.
– Треба бачити план розвитку КП «Кінодністер», – зазначив Любомир Крупа. – А потім вже говорити, чи будемо ми розвивати документальне кіно. Тим більше, наша область туристична і треба робити документальні фільми про свята замків, борщівську сорочку, «Лемківські дзвони», розвиток територіальних громад, а ми говоримо про анімацію.
Голова обласної ради Віктор Овчарук пояснив, що прийнята програма ще не означає, що кошти будуть виділені. Але комунальному підприємству потрібно дати шанс. Мовляв, до цього часу у КП «Кінодністер» не було фінансової можливості розвивати свою діяльність. Тож рада планує спершу виділити кошти, а потім отримати звіт про виконану роботу.
Зоряна Гарасимів
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: кіно, КІнодністер