98% краян, які пройшли профпідготовку, змогли працевлаштуватися
Із 13 вересня стартував щорічний Тиждень освіти для дорослих. Відбувається він у другій декаді першого осіннього місяця більш ніж у 50 країнах світу під егідою ЮНЕСКО. Ця міжнародна ініціатива закликає присвятити час своєму професійному та особистісному саморозвитку. У розвинених країнах світу, за даними Інституту ЮНЕСКО, різноманітною освітньою та просвітницькою діяльністю вже охоплено до 40-50% дорослого населення.
«Служба зайнятості Тернопільщини також надає ряд послуг із професійного навчання дорослого населення. За 8 місяців 2021 року 1567 безробітних проходили професійне навчання або підвищували свою кваліфікацію за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Завершили навчання 1486 осіб, із них 98% уже працевлаштовано.
Також 19 особам видано ваучери на оплату навчання у закладах освіти України.
5 краян підтвердили результати неформального навчання за професією кухар», – розповів директор Тернопільського обласного центру зайнятості Василь Олещук.
Сьогодні – стажер, завтра – кваліфікований працівник
Для задоволення потреб 352 роботодавців області у висококваліфікованих кадрах, швидкої адаптації безробітних до умов конкретного виробництва цьогоріч 477 краян стажувалися на конкретних робочих місцях (серед них 2 учасники АТО, 15 осіб з інвалідністю) за 128 професіями та спеціальностями. Найбільше підвищували кваліфікацію трактористи-машиністи с/г виробництва, продавці, водії, кухарі, слюсарі, кравці, медсестри, менеджери.
Тернополяни можуть навчатися у сучасних ЦПТО ДСЗУ
На сьогодні в системі державної служби зайнятості України діють 11 центрів професійно-технічної освіти, де жителі Тернопільщини можуть здобути фах та підвищити кваліфікацію за 345 напрямками та професіями сфер будівництва, послуг, промисловості, ІТ-технологій, сільського господарства, транспорту і зв’язку, народних промислів тощо. Це спеціалізовані заклади освіти європейського рівня для навчання дорослого населення, які здійснюють курсове та індивідуальне навчання, у тому числі дистанційно; мають потужну сучасну матеріально-технічну базу з найновішим обладнанням і технікою, у тому числі закордонного виробництва. У разі потреби є місця для комфортного проживання на час навчання.
Так у січні-серпні 2021 року в Рівненському, Львівському, Івано-Франківському, Одеському, Полтавському, Херсонському ЦПТО пройшли навчання 896 краян, з яких 3 демобілізовані учасники АТО та 22 особи з інвалідністю.
У зв’язку з карантинними заходами, понад 300 безробітних навчалися онлайн із проходженням практики на місцевих підприємствах. Вони здобували професії: робітник зеленого будівництва, плодоовочівник, тракторист-машиніст с/г виробництва, кухар, рибовод, електрогазозварник, продавець продтоварів, швачка; проходили курси з дотримання вимог виробничої санітарії, гігієни та охорони праці на підприємствах, у тому числі в умовах карантину, вивчали новітні види автотранспортних засобів та тракторів.
893 особи завершили навчання, із них 95,1% працевлаштовані.
Також діють безкоштовні платформи онлайн-курсів: «Дія. Цифрова освіта», Освітній портал Державної служби зайнятості, Prometheus, Lingva skills.
«Нові знання – нові можливості, – каже Василь Олещук. – Тож прагніть до вдосконалення своїх знань і умінь, опановуйте щось нове, будьте конкурентоспроможними і сучасними! Навчайтеся і рухайтеся вперед!
Якщо Ви зацікавились можливістю навчання, зверніться у місцевий підрозділ Тернопільської обласної служби зайнятості.
Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Тернопільського обласного центру зайнятості
Джерело: Тижневик "Номер один"