Найсвіжіше:
• На Тернопільщині збираються виключити з Ради церков представників УПЦ (МП) • Енергетики повідомили, чи вимикатимуть світло на Тернопільщині 8 вересня • Виправдувальний вирок стосовно скандального головного архітектора Тернополя скасують • Громада на Тернопільщині провела в останню дорогу земного життя загиблого на Донеччині бойового медика  • Отримав поранення не сумісне з життям: на Луганщині помер військовослужбовець з Тернопільської області • На Тернопільщині помер відомий священник ПЦУ • Тернопільські ветерани дочасно пробилася до півфіналу кубка України • Відстрочка від мобілізації: в ТЦК пояснили, як її оформити • Вища футбольна ліга Тернопільщина: зміна лідера у бомбардирів за системою «гол +пас», усі поразки господарів за мінімумом голів • Знову Полтава, знову болюча втрата: під час ракетного обстрілу загинув ще один воїн з Тернопільської області • У ДТП біля Теребовлі серйозно травмувався водій мотоцикла • У Полтаві від російської ракети загинув ще один військовослужбовець з Тернопільщини • Внаслідок ракетного обстрілу Полтави загинув 53-річний солдат з Тернопільщини • У Курській області загинув син кадрового офіцера з Тернопільщини • Все про віскі: історія створення напою, головні складові, особливості приготування • Громада на Тернопільщині завтра прощатиметься з загиблим на війні молодим воїном • Енергетики повідомили, чи вимикатимуть світло на Тернопільщині 7 вересня • Тернопільська громада 7 вересня попрощається із загиблим на Донеччині воїном • Голова адміністрації сусідньої з Тернопільською області витратив з бюджету 25 млн грн на дорогу до готелю свого батька • Вихованець тернопільського футболу заявлений за донецький «Шахтар» • «Наглядач» за Тернопільською областю може сісти на 12 років за вимагання неіснуючого боргу • Помер багаторічний керівник спорту Козівщини • Ряди Небесного воїнства поповнив ще один житель Борщівщини: останній бій прийняв біля Покровська • Дві вихованки тернопільського футболу взяли участь у матчах Ліги чемпіонів • Білим янголом на щиті повертається додому 47-річний воїн з Тернопільщини
rss

Тернопільщина повільно наближається до «червоної» зони


Опубліковано: 28 Жовтня 2021р. о 22:00

Кожного дня контролюємо статистику захворюваності на коронавірус у Тернопільській області та все більше дивуємось. Результати не втішні. Що нас чекає у майбутньому? Ніхто не знає… В Україні уже чотири області опинилися в “червоній” зоні: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька та Одеська. На Тернопільщині наразі не запровадили надзвичайно жорстких карантинних обмежень, але все до цього йде.

Ніхто не має права вас змушувати робити щеплення

Аби зменшити кількість хворих та поширення COVID-19, на Тернопільщині тільки посилили карантинні вимоги. Тут, як і по всій Україні, вже з 21 жовтня почали перевіряти, чи всі вакциновані. Але, майте на увазі, ніхто не має права вас змушувати робити щеплення. 19 стаття Конституції України наголошує: «Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством». Тому примус до певних дій з боку посадових осіб, не підкріплений відповідними законами, тягне за собою відповідальність. Якщо після примусової вакцинації ви ще й отримали серйозні ускладнення, то кримінальна відповідальність посадовцям гарантована. А згідно з іншою статтею, як зазначають юристи, кожна людина має невід’ємне право на життя. Ніхто не може бути свавільно його позбавлений. Обов’язок держави – захищати життя людини.

Якщо мешканці Тернополя та області не вакцинуватимуться, то їм буде заборонено відвідувати громадські місця, а це найгірше, що може бути. Вакцина або штраф…

– Але це не каральний метод. Матимуть право працювати тільки ті, які вакциновані або у яких наявний ПЛР-тест, який дійсний 72 години, чи 48-годинний тест на антиген або відповідна довідка від лікаря про неможливість вакцинації, – зазначив голова Тернопільської ОДА Володимир Труш.

Люди з хронічними захворюваннями ризикують важче перенести COVID-19

Єдиним справжнім протипоказанням до щеплення від COVID-19 наразі є серйозна алергічна реакція на першу дозу вакцини, наприклад анафілактичний шок. Також не варто робити вакцинацію за температури тіла вище 38°C. Якщо ви приймаєте препарати, що впливають на імунну систему, або просто боїтеся, що стан вашого здоров’я може бути протипоказанням, порадьтеся зі своїм лікарем.

– Хронічні хвороби не є протипоказанням до щеплення. Навпаки, люди з хронічними захворюваннями ризикують важче перенести COVID-19, а тому потребують захисту, який дає вакцинація, – пояснили у Міністерстві охорони здоров’я України.

У Тернопільській області ситуація з вакцинованими дійсно плачевна. Всі бояться, думають, що після щеплення будуть фатальні наслідки. Але ми бачимо, скільки людей помирає невакцинованих.

– В області показники захворюваності становлять 474 випадки на сто тисяч населення; у Тернополі – 496,7 при рекомендованому не вище 70. У цілому є території, які значно перевищують середньообласний показник. Найгірша ситуація у Заліщицькому районі – 759,1 випадків та сто тисяч населення. Цілий ряд територій мають показник нижче 600, йдеться про Борщівський, Гусятинський, Зборівський райони. Дуже прикро, що цей показник постійно зростає. За останні дні він зріс із 358 до 474. Наступною поганою ознакою є те, що ми періодично сягаємо коефіцієнта виявлення 20 на сто тисяч і вище. Це межа між “помаранчевою” і “червоною” зонами. І останніми днями коливаємося навколо цього показника, – розповів епідеміолог обласного центру з контролю хвороб Володимир Паничев.

Серед негативних тенденцій щодо захворюваності на COVID-19 Володимир Паничев також відзначив:

– періодичне сягання коефіцієнта виявлених випадків на 100 тис населення в межах 20% і вище. Показник 20%, відповідно до кількості обстежених, є граничним між «помаранчевою» та «червоною» зонами. В останні дні ці показники у регіоні коливаються в межах 19,5%. Найближчим часом, ймовірно, вони будуть знову перевищені;

– при вирівнюванні показників за тиждень збільшується кількість тих, хто захворів, аніж тих, хто одужує. Це призводить до збільшення числа людей, які одночасно хворіють;

– зміни у віковій структурі: почали більше хворіти діти та люди віком 65 років і старші. Відповідно збільшується кількість летальних випадків. Наразі їхнє число складає близько 10 хворих щоденно.

«Весь персонал має бути щеплений зеленою або жовтою вакцинами»

Окрім держустанов та тих категорій людей, яких МОЗ зобов’язало щепитися, вакцинації підлягають перевізники та їхні пасажири. Посилено вимоги і до закладів громадського харчування.

– Якщо це ресторан, то в одній залі повинно сидіти не більше 50-ти осіб, 4 за одним столом. Основна умова – весь персонал має бути вакцинований зеленою або жовтою вакцинами. Тоді вони можуть повністю працювати. Це стосується не тільки працівників, а й гостей, – озвучив заступник начальника Держпродспоживслужби Ігор Павлишин.

Від 21 жовтня Держпродспоживслужба спільно з поліцією почали перевіряти заклади громадського харчування та інших установ на дотримання карантинних вимог. Один підприємець сказав, що його заклад сьогодні не перевіряли, про нові обмеження дізнався зі ЗМІ.

– Думаю, що це взагалі не наше питання і не наша юрисдикція перевіряти людські сертифікати. Ми не та організація, яка повинна цим займатися. Виходить так, що ми ніби між двох вогнів: з одного боку, в нас є споживачі, гості, які мають право нам не показувати цих речей, а з іншого – влада, яка диктує ці нові умови. Вона каже, що ми повинні так робити, і ми ставимо запитання до наших гостей, а вони говорять протилежне, – розповів тернопільський підприємець Назарій.

«Працюють 16 медзакладів, де розгорнуто 1605 ліжок»

Такі обмеження можуть тривати довго, адже кількість хворих на коронавірус стрімко росте. Більшість госпіталізованих, за словами лікарів, не вакциновані.

– На превеликий жаль, ситуація з захворюваністю на коронавірусну хворобу набирає негативних обертів. Збільшилась кількість хворих. Сьогодні (коментар за 21 жовтня, –авт.) активними хворими залишаються понад 7600 осіб. Тиждень тому було 6000. Зростає кількість смертей. Якщо у 2020 році від коронавірусу померло 519 чоловік, то станом на сьогоднішній день – 917. Щодня приріст 200-400 хворих. Ми починали лікувати ковід, який наростав з осені, у 7-ми закладах. Думали, що цього буде достатньо. Але сьогодні працюють уже 16 закладів, де розгорнуто 1605 ліжок. Зараз там знаходяться 737 хворих. За 21 жовтня в області було здійснено 100 викликів екстреної медичної допомоги до пацієнтів із коронавірусом. Я би сказала, що ситуація є активною у негативну сторону. І для того, щоби попередити різні ускладнення, в якійсь мірі зупини ріст захворюваності, на обласній комісії ТЕБ та НС було ухвалено рішення застосувати заходи, які відповідають «червоній» зоні, – зазначила директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Ольга Ярмоленко.

Нагадаємо, у «червоній» зоні заборонена робота закладів громадського харчування, ТРЦ та інших розважальних закладів; закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл; непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів; проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів ігрових видів спорту без глядачів; робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Із 21 жовтня усі повинні дотримуватись маскового режиму. При відвідуванні Тернопільської обласної державної адміністрації, міської ради, органів виконавчої влади кожна особа змушена показати документ про вакцинацію. Не пред’явивши його, громадянину заборонено відвідувати заклад. Це стосується і перукарень, фітнес-клубів, басейнів та інших громадських місць. Якщо колектив стовідсотково вакцинований і його відвідувачі показують необхідні документи, то проблем не виникатиме.

У разі недотримання карантинних вимог громадянину загрожує штраф у розмірі 37 тис. гривень. Але до 24 жовтня поліцейські просто попереджали людей, і вони виконували прохання. Надалі жартувати ніхто не буде. За підроблені COVID-паспорти тернополянам грозить кримінальна відповідальність.

За словами тернопільських медиків, до зростання кількості хворих на COVID-19 призвели наступні чинники: зміна штамів вірусу з британського на «Дельта», невиконання рекомендацій щодо вакцинації та масові порушення протиепідемічних заходів.

До речі, 20 жовтня на Тернопільщині отримали вакцину від коронавірусу понад 6 тисяч мешканців. Це рекордна кількість щеплень за весь час. З початку проведення щеплення одну дозу отримали понад 180 тисяч людей, а дві – 144 тисячі, це майже 25% жителів області.

«Думаю, що вакцина захистить мене й оточуючих»

У пункт вакцинації, що в Тернополі на проспекті Злуки, прийшла тернополянка Вікторія. Їй лише 18 років.

– Я вирішила, що це найкращий варіант. Мені потрібно йти на роботу, а там вакцинація необхідна. Не бачу в цьому ніякої проблеми. Думаю, що вакцина захистить мене й оточуючих, ­- сказала Вікторія.

Сімейний лікар Ірина Кузьменко розповіла, що в центрі вакцинації на Злуки працюють 5 мобільних бригад. За один день отримують щеплення понад три сотні тернополян.

– У зв’язку з обмежувальними заходами, які ввели у державі, ажіотаж був 20-го і 21-го жовтня. Різко зросла кількість хворих на коронавірус. Люди це знають і тому приходять вакцинуватися, – зазначила пані Ірина.

Цього року епідемію називають пандемією невакцинованих. Тому медики вкотре наголошують, щоби люди не зволікали, а швидше захистили себе та інших від розповсюдження коронавірусу. На Тернопільщині вакцинація проводиться щодня. Отримати щеплення можна до 18:00 у пунктах вакцинації, які є в кожному місті, а в деяких населених пунктах їх є по декілька.

Бережіть себе! Залишайтеся здоровими!


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , , ,





Новини
7 Вересня
6 Вересня
Чим, на вашу думку, закінчиться війна з росією?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше