Таку відзнаку тернополяни отримали у Києві, де ГО “Інститут масової інформації” (ІМІ) презентував результати дослідження “Рада, дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ “Про інформацію” у Регламентах місцевих рад”, що реалізоване у рамках проекту ІМІ “Блогери України проти корупції” за підтримки Freedom House.
Як повідомили в інституті масової інформації: «За результатами моніторингу ІМІ “Барометр свободи слова” за дев’ять місяців 2017 року зафіксовано 31 випадок порушення прав журналістів на доступ до інформації. Для порівняння: за аналогічний період 2016 року було 22 таких випадки. У рамках даного дослідження експерти ІМІ проаналізували регламенти 47 обласних та міських рад на предмет забезпечення прав журналістів та дотримання вимог Закону України “Про інформацію”. Дослідження показало, що із 47 місцевих рад понад третину (17 рад) порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів».
Тернопільська обласна рада визнана однією з кращих та гідною звання «Рада, дружня до медіа». До депутатів обласної ради звернулася виконавча директорка ГО «Інститут масової інформації: «Із врахуванням положень статей 4 та 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» регламентом Тернопільської обласної ради не встановлено обмежень доступу громадян до відвідування пленарних засідань сесій обласної ради, а також не передбачено процедури акредитації журналістів і представників засобів масової інформації» та побажала «…і надалі у повній мірі та без виключень дотримуватися прав журналістів та представників засобів масової інформації й реалізовувати максимальну відкритість та гласність роботи ради».
Коментуючи отримання відзнаки «Рада, дружня до медіа», голова обласної ради Віктор Овчарук зазначив: «Отримання відзнаки Інституту масової інформації «Рада, дружня до медіа» є визнанням проведеної нами чималої роботи та підкреслює вагому діяльність депутатського корпусу, котрий напрацював та прийняв відповідний законодавству України якісний Регламент обласної ради. Також це визнання успішної роботи апарату облради, який працює у межах законодавства та сприяє діяльності журналістів нашого регіону.
Маємо наголосити, що ми завжди прагнемо працювати відкрито та прозоро. На сайті обласної ради оперативно розміщується інформація про всі події, дотичні до обласної ради, наших комунальних установ, документи, фінансові звіти комунальних установ, здійснюється публічне звітування. Ми ведемо онлайн-трансляції сесій обласної ради, конкурсних комісій тощо. Часто розповідаємо про життя об’єднаних територіальних громад, районів, області в цілому. У своїй роботі Тернопільська обласна рада чітко дотримується Закону України “Про доступ до публічної інформації”. Разом з тим, відзнака Інституту масової інформації – не перша наша нагорода у царині свободи слова. Нещодавно ми посіли перше місце серед обласних рад у рейтингу інформаційної відкритості. Це результати моніторингу забезпечення «права знати» органами місцевої влади, проведеного центром «Ейдос» і Центром демократії та верховенства права у рамках платформи «Омбудсмен+». Рейтинг оголошено 29 вересня на конференції «День права знати: забезпечення доступу до публічної інформації». А минулоріч Тернопільська обласна рада перемогла у номінації “Найпрогресивніша обласна рада” та була нагороджена Коаліцією “Прозорі ради” за впровадження у свою роботу кращих практик прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування в Україні. Нині ми висловлюємо подяку за високу оцінку нашої діяльності, це ще раз переконує, що рухаємось у правильному напрямку. Ми розуміємо, що лише впроваджуючи партнерські стосунки зі ЗМІ, громадськими організаціями як елементами громадянського суспільства, зможемо спільно досягнути європейських стандартів».
Джерело: Тижневик "Номер один"