Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Тернопільські аграрії отримали доступ до нових фінансових ресурсів


Опубліковано: 13 Березня 2017р. о 12:00

gr-1-638Уже ні для кого не секрет, що аграрний сектор на Тернопільщині займає найважливішу нішу для розвитку місцевої економіки. Однак, незважаючи на дуже позитивні тенденції, сільськогосподарські виробники, як ніхто інший, залежать від потреби наявності коштів для проведення поточної діяльності та модернізації, що зумовлено, насамперед, сезонністю виробництва і, відповідно, отримання виручки від продажу продукції. Іншими словами, аграрії потребують значного фінансування, яке протягом тривалого часу для багатьох залишалося недоступним.

Як же аграрним підприємствам отримати кошти? Звичайно, вони можуть подати заявку на отримання кредиту в банку. Однак на сьогодні така процедура є досить складною, ймовірність відмови – високою, а невигідні відсотки значно стримують використання цього механізму. Також аграрії можуть оформити товарний кредит із постачальниками на таку необхідну продукцію, але ставки та умови отримання коштів також є невигідними. Сьогодні можемо говорити про те, що нарешті в аграріїв з’явилась реальна альтернатива, яка запрацювала на практиці – механізм аграрних розписок, який передбачає залучення коштів аграріями для своєї діяльності під заставу майбутнього сільськогосподарського врожаю (товарна грошова розписка) або можливості здійснення виплат у майбутньому (фінансова аграрна розписка).

– Середній та дрібний фермер на сьогоднішній день – це міць та сила і потенціал сільського господарства в Україні. Однак досить часто вони стикаються з такою ситуацією, коли мають знання, хороший потенціал, але не мають достатньо фінансів. Отримання кредитів може займати доволі довгий період. Тому Міжнародна фінансова корпорація (IFC) впроваджує новий проект – “Аграрні розписки”. Найголовніше, що у нас є загальна мета – за рахунок впровадження цього інструмента ми хотіли б покращити доступ до фінансування саме цього сегмента середнього і дрібного господарства, – зазначив керівник проекту «Аграрні розписки в Україні» Олексій Омельяненко.

Тернопільська область стала однієї з небагатьох в Україні, яка була включена у пілотний проект впровадження аграрних розписок.

– На даний час, у період обмежених ресурсів, оборотних для наших аграріїв, будь-який новий механізм їх фінансування – це корисна річ. Тому що є лізинг, є кредит банківський, є товарні кредити. Це ще один механізм, який працює, який дозволить у деяких випадках брати дешевший ресурс для здійснення своєї діяльності, і це тільки позитив, – зауважив директор департаменту агропромислового розвитку ТОДА Віталій Луй.

На сьогодні тернопільські аграрії активно включилися в обговорення нового інструменту отримання фінансових ресурсів. За прогнозами фахівців, до місяця часу на Тернопільщині мають з’явитися перші результати в даному напрямку.

– Живі кошти потрібні завжди, особливо для того господарства, яке стає на шлях розвитку. Фермери, які тільки починають свою роботу, застави як такої не мають, техніка стара, приміщення в більшості не є офіційними тощо. Завдяки аграрним розпискам, молоді фермери мають можливість отримати обігові кошти, адже основною заставою виступає майбутній вирощений урожай. Що характерно, земля не є об’єктом застави. Для того, щоб отримати аграрну розписку, є кілька умов. Одна з основних – усі землі повинні бути зареєстровані, з кадастровими номерами, – каже керівник фермерського господарства «Еко лани» зі 100 гектарами землі в с. Колосова, що на Кременеччині, Олександр Бойко.

В умовах нестабільної фінансової ситуації та недоступності класичного кредитування аграрні розписки стають чи не єдиним прозорим і насправді доступним механізмом залучення коштів для виробників сільськогосподарської продукції.

Якщо порівнювати аграрні розписки з класичними засобами залучення фінансування, то вони набагато простіші й доступніші, а умови – більш лояльні, вони не передбачають потреби аграріїв працювати на покриття відсотків за кредитом.

Звичайно, успішне укладання аграрних розписок потребує проведення значної підготовчої роботи, однак досвід показує, що воно того варте!

Віталій Попович

 

Довідка

Аграрна розписка – це зобов’язання виробника поставити сільськогосподарську продукцію або сплатили гроші в майбутньому в обмін на отримані кошти для здійснення своєї господарської діяльності.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , ,





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше