Найсвіжіше:
• У Тернополі відбувся масштабний футбольний форум (+фото) • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 23 листопада • Бучацький «Колос» отримав нагороди за третє місце у вищій футбольній лізі Тернопільщини (+фото) • На Тернопільщині ділки незаконно продали 11 т спирту, маскуючи його під дистильовану воду • На Запоріжжі загинув військовослужбовець з Тернопільщини • Вартість реконструкції очисних споруд Кременця становить неймовірних 65 мільйонів гривень • На кордоні затримали чергові «закохані серця» з Тернопільщини • Двоє підприємців з Тернопільщини переправлення через кордон військовозобов’язаних • У Тернополі затримали серійного злодія • В індустріальному парку на Тернопільщині збудують підприємство на 120 робочих місць • Польські фермери попередили про блокаду одного з пунктів пропуску на кордоні з Україною • Чиновник міськради на Тернопільщині вимагав у бізнесмена пів мільйона хабаря  • Тернополянин оцінив вартість фіктивної інвалідності у вісім тисяч доларів • Ветеранська команда з Тернопільщини перемогла на футбольному турнірі на Львівщині • На Тернопільщині встановили пам’ятник на честь воїнів Української галицької армії • Тернопільський перевізник виплатить 250 тис грн компенсації за смерть пасажира • На Тернопільщині водійка іномарки спричинила смертельну аварію • 2,5 роки надій та сподівань: офіційно підтвердили загибель на Харківщині воїна з Тернопільщини • Тернопільські енергетики оприлюднили графік вимкнень світла на 22 листопада • У Кременеці на Тернопільщині відкрили пам’ятник Герою України полковнику Сергію Лі • Великобританія запровадила санкції проти найбагатшого уродженця Тернопільщини • Вартість гаражів у Шумську під час аукціону зросла у 4 мільйони разів • Громада на Тернопільщині заплатить 4,7 млн грн за стихійні сміттєзвалища • 53-річний військовослужбовець з Тернопільщини назавжди повернувся додому: помер у лікарні  • Бій Олександра Усика проти Тайсона Ф’юрі: анонс реваншу
rss

Тернопільські активісти контролюватимуть розподілення ліків від гепатиту в трьох областях


Опубліковано: 9 Листопада 2019р. о 9:02

Купівля ліків для медичних установ за державний кошт – дуже приваблива галузь для різних корупційних діянь. Особливо якщо ці ліки купуються за кордоном. З 2015 року Міністерством охорони здоров’я було визначено авторитетні закордонні організації, через які закупляються ліки для важкохворих пацієнтів. Закупівлі здійснюються за «Програмою розвитку ООН в Україні». Відповідно до неї закупляються ліки і передаються МОЗу, яке у свою чергу розподіляє їх на склади. Оскільки ліки є досить дорогими і для того, щоби переконатися, що вони доходять до пацієнта, ПРООН звернулася до досвідчених громадських організацій із проханням взяти участь у конкурсі та здійснити моніторинг розподілу ліків.

У цьому році такий моніторинг придбаних і розподілених лікарських засобів  для хворих на гепатит В і С у Тернопільській, Хмельницькій та Рівненській областях здійснюватиме тернопільська громадська організація «Нівроку», представники  якої розповіли про основну мету та завдання проєкту.

– Творче об’єднання «Нівроку» має з’ясувати, чи доходять ліки до пацієнта та чи були створені перешкоди при отриманні цих безкоштовних препаратів. У нашій області подібний моніторинг  ще не проводився. Раніше ми розробили програму із профілактики вірусних гепатитів В та С, вона була успішно ухвалена обласною радою. Проконтролювати абсолютно всі надходження ліків не реально. Тому на даний час наша організація займатиметься точковою перевіркою поступлення медичних препаратів (по препаратах від недуг В і С). Наступних два місяці будемо досліджувати долю ліків, які були закуплені ПРООН для нашої, Хмельницької та Рівненської областей, – розповів голова ГО «Творче об’єднання «Нівроку» Олександр Домбровський.

Також організація спробує в анонімній формі з’ясувати, чи були випадки, коли за ліки, які повинні надаватися пацієнту безкоштовно, вимагали кошти, або хворий направлявся в окремий аптечний кіоск, де міг придбати зазначені медикаменти.

– Подавши запити до управління охорони здоров’я Тернопільської, Хмельницької та Рівненської областей, нам надійшла інформація про дати отримання ліків та розподіл їх на лікарні. Основним нашим завданням є спілкування з пацієнтами. Ми хочемо володіти інформацією, як вони отримують ліки, чи достатньо їх,  регулярно їх отримують чи є переривання, бо якщо воно не заплановане, може мати дуже негативні наслідки. Пацієнт в електронній формі заповнює анкету, де вказує, з чим стикається при отриманні ліків, чи є перешкоди або вимагання грошей за ці безкоштовні медичні препарати. Хочу наголосити, що дане анкетування є анонімним, без жодних електронних адрес та прізвищ. Ми не маємо на меті обговорювати випадок конкретної людини. А збираємо дані, аби запобігти майбутньому незаконному поводженню з ліками за державний кошт, – повідомила експерт проєкту Ольга Мазаєва.

Для тих людей, які не зможуть пройти анкетування в електронному форматі, воно буде також і у паперовій формі. Організатори мають на меті співпрацювати з медичними установами, де і зможуть зібрати «живі» дані. Опитування серед деяких хворих уже проведено, інформація зібрана, однак висновки робити рано, повідомляють експерти проєкту. Хто бажає пройти анкетування, наживо поспілкуватися, можуть звертатися в організацію «Нівроку» або ж зателефонувати за номером 0673704406.

На реалізацію цього проєкту виділено понад 120 тисяч гривень. І вже 10 грудня буде оголошено аналітичні дані, які збере громадська організація за два місяці.

Соломія Вершигора

ЦИФРА: 1013 випадків хворих на гепатит С зареєстровано у Тернопільській області. У 2017 році хворих було 685, у 2018 – 710. Спостерігається стрімке зростання кількості хворих за два останні роки.

За даними управління охорони здоров’я ТОДА

 

Корисна інформація

Гепатит В і С може передатися: від інфікованої матері дитині, від інфікованої дитини неінфікованій дитині протягом перших 5 років життя, статевим шляхом під час незахищеного статевого акту, зі слиною через поцілунок, зубну щітку (при активній формі захворювання вірус гепатиту B може міститися у слині у достатній кількості для зараження), менструальними, вагінальними виділеннями і сім’яною рідиною, у результаті повторного використання шприців і голок у медичних установах чи серед користувачів ін’єкційних наркотиків. Крім того, інфікування може статися під час медичних процедур, нанесення татуювань або використання лез для гоління чи подібних предметів, заражених інфікованою кров’ю.

При звичайних побутових контактах – рукостисканні, обіймах, розмові, користуванні спільним посудом тощо з інфікованою людиною – вірус гепатиту B не передається.


Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: , , ,

Перегляньте також:





Новини
22 Листопада
21 Листопада
Скільки ви готові витратити на підготовку житла до цієї зими?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше