Перебування у Єдиному реєстрі боржників тягне за собою цілий ряд наслідків. Так, боржнику мають право відмовити у відкритті рахунку в банку. Ця заборона діє з початку 2019 року. Водночас їх зобов’язали повідомляти виконавчу службу про намагання відкрити поточні рахунки.
Неприємності чекають і на боржників, які полюбляють подорожувати. Адже їм “світить” заборона на виїзд за кордон. Здебільшого, ця заборона застосовується до платників аліментів. Вони часто нехтують такими боргами та починають усвідомлювати всю серйозність ситуації лише після відмови у перетині кордону. Як наслідок подорож закінчується не встигнувши розпочатись.
Для “членів ЄРБ” нотаріуси не зможуть здійснити жодної угоди. Тобто про продаж чи купівлю чогось дороговартісного доведеться забути.
Блокування поточних рахунків та списання з них боргів в будь-який момент – ще одна неприємність, яка чекає на тих, кого внесли до вищеозначеного реєстру.
Доступ до реєстру має кожен, тому інформацію можуть отримати також і кредитори перед видачею позики. Траплялось, що через інформацію про боржника-жениха навіть скасовувались весілля. Потенційна друга половинка дізнавалась про борги по аліментах. Розуміючи, якщо потенційний чоловік не сплачує аліменти на дитину, йому не варто довіряти. Водночас боржники не зможуть розлучитись та поділити майно.
Не секрет, що компанії, які дбають про свою репутацію можуть відмовити у працевлаштуванні, посилаючись знову ж на інформацію з реєстру. Тож, борги необхідно повертати, а краще взагалі їх не мати, щоб згодом не мати неприємностей.
Реєстр боржників працює в Україні з 2016 року. Його було утворено відповідно до закону “Про виконавче провадження”.
До ЄРБ вноситься інформація про тих, хто:
– програв суд та не виконав його рішення;
– не сплатив штраф за порушення ПДР;
– має борги з виплати аліментів;
– вчасно не виплатили кредит. В цьому разі банк стягує заборгованість через нотаріуса.
Після того, як приватним чи державним виконавцям надходить виконавчий лист про заборгованість, інформація заноситься в автоматизовану систему виконавчого провадження. З цієї бази вона автоматично передається до ЄРБ.
Джерело: Тижневик "Номер один"