Десять днів Тернопіль «купався» у мистецтві кіно в рамках однойменного форуму «Кінохвиля», участь в якому взяли понад три десятки відомих українських режисерів, продюсерів, акторів, аніматорів, кінознавців, кінокритиків.
За задумом організаторів, форум мав стати вдалим початком до повноцінного кінофестивалю, який планують провести уже в наступному році.
Чи збіглося очікування з реальністю та що чекати мешканцям Файного міста, розповів співавтор проекту, заступник міського голови Леонід Бицюра.
– Такий формат був уперше застосований в Україні. Він привернув увагу відомих діячів, пов’язаних зі сферою кіно. Ми прийняли майже півсотні гостей: режисерів, продюсерів, авторів, артистів і т.д. Упродовж десяти днів мали змогу переглянути близько п’ятдесяти стрічок, серед яких були і прем’єри. Ми були свідками восьми інформаційних панелей та майстер-класів, у яких глядачам розкривали секрети кіномистецтва, завдяки чому ми зуміли привернути увагу людей, які хочуть пов’язати свою долю з кінематографом. Також нам вдалося залучити дуже серйозних спікерів,- розповідає Леонід Бицюра.
За його словами, впродовж форуму в Тернополі зібралася уся кіноеліта, що дасть можливість стартувати більш серйозно уже в 2017 році та провести нові заходи, пов’язані з кіно.
– Упродовж форуму ми оголосили про ряд кінопремій, які започатковуємо в Тернополі та області. Передусім це дві премії, пов’язані з іменами наших визначних земляків, – Ярослава Геляса та Степана Шагайди. Адже нашим завданням було не тільки показати фільми, а й повернути пам’ять про цих двох визначних земляків. Ще одну премію ми вручатимемо за кращу короткометражку про Тернопіль, а також за кращий фільм, знятий на гаджет,- продовжує Бицюра.
У наші плани на 2017 рік входить реалізувати домовленості, які були досягнуті в рамках форуму. Зокрема, привернути до зйомок фільмів на Тернопільщині наших режисерів. До речі, половина з них раніше не були ні в Тернополі, ні в області. Саме через це ми зробили тур по двох районах Тернопільщини – Бережанськомуй Теребовлянському. Нас цікавила підготовка портфоліо для можливого відбору локацій для зйомок кіно. Для нас це був новий досвід.
Виявляється, за словами заступника міського голови, режисерів не цікавлять туристичні маршрути і ті об’єкти, які є характерними й особливими для нашого краю. Їх цікавить щось інше. А що саме, організатори покажуть у фотокаталозі, який вийде друком до наступного літа.
– Перед нами стояло три завдання, які, як на мене, вдалося втілити в життя. По-перше, ми долучили до формування культури кіно значну глядацьку аудиторію. По-друге, показали, що українська стрічка існує та розвивається. І по-третє, налагодили зв’язок між кваліфікованими майстрами кіно. Нам вдалося багато, але завдань на 2017 рік ще більше!- запевняє пан Бицюра.
До речі, за збігом обставин, паралельно з форумом у Файному відбулися зйомки короткометражного фільму, який носитиме назву «Спрага до неба». Фільм вийде 17 лютого 2017 року, він присвячений темі АТО та Тернополю, яким раніше його не знали городяни.
Тетяна Колеснік
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: кіно, тернопіль