Від початку березня тернополяни можуть записатися у чергу на щеплення проти ковіду онлайн. Це можна зробити через мобільний додаток «Дія». Функція доступна у контакт-центрі МОЗ із питань коронавірусу. Записатися можуть бажаючі люди віком від 18 до 59 років. Коли черга дійде до тих, хто записався, їх про це повідомлять, і людина зможе з’явитися до пункту вакцинації. Однак українці, і тернополяни зокрема, не поспішають користуватися такою послугою, аргументуючи сумнівною якістю вакцини.
25 лютого на Тернопільщину прибуло 16 тисяч доз вакцини від коронавірусу. У першу чергу щеплять лікарів, через 28 днів вони повторно приймуть вакцину згідно з правилами. Першою вакцинованою в області стала завідувачка інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої лікарні Ольга Дивоняк. Для жінки це виважене рішення, на ковід не хворіла ні вона, ні її родина, тому з метою безпеки вирішила щепитися, аби не наражати на небезпеку себе та інших.
На даний час вакцинація носить рекомендаційний характер. Для тих, хто перехворів ковідом, слід почекати пів року, а вже потім отримати вакцину. Пані Ольгу щепили вакциною CoviShield, це індійський препарат, аналог вакцини AstraZeneca. Вакцину AstraZeneca, крім Індії, виробляють також і в Південній Кореї. Препарати обох виробників були схвалені ВООЗ.
– У першу чергу щепимо медиків. Для вакцинації в області створено 12 мобільних бригад. Через 28 днів після першої вакцинації людина отримує другу. Препарат одразу розділяють на дві частини. Вакцину привезли в автомобілях із холодильною системою у супроводі поліції, – розповіла регіональний координатор вакцинальної кампанії в Тернопільській області Марія Павельєва.
Однак щеплення цією вакциною викликало гучний скандал. Зокрема представники партії «Європейська солідарність» вимагають від президента та головного санітарного лікаря країни достовірної інформації щодо вакцини та подальшого алгоритму дій.
Україна повинна боротися за якісну вакцину від коронавірусу, як це роблять інші країни. Про це зазначив лідер партії «Європейська солідарність» Петро Порошенко. «Вакцина, яку привезли в Україну, є сумнівною. Вибачте за лексикон, це цілковите лайно», – заявив Петро Олексійович. Лідер ЄС наголосив, що корупцію у закупівлях вакцини мають розслідувати НАБУ і Генпрокуратура.
Нагадаємо, в Україну перша партія вакцини прибула ще 23 лютого. Вона летіла з Індії із зупинкою у Стамбулі. 24 лютого міністр охорони здоров’я Максим Степанов проконтролював відвантаження першої партії у кількості 500 тисяч доз AstraZeneca (CoviShield) з заводу-виробника в індійському місті Пуне.
Цікава ситуація з іншими країнами, які навідріз відмовляються вакцинуватися препаратом, який прибув в Україну. До прикладу, 34% німців не планують робити щеплення від коронавірусу, хоча Німеччина отримала 1,4 мільйона доз вакцин. Вакцинацію AstraZeneca в Німеччині рекомендують проводити людям не старшим 65 років. Водночас молодше населення із груп ризику нею також вагаються вакцинувати через те, що заявлений рівень ефективності нижчий, ніж в інших вакцин (Moderna, Prizer-BioNTech).
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: AstraZeneca, вакцина, ковід, препарат, тернопіль