Минулий рік для обласного управління юстиції пройшов під гаслом оновлень. Галузь відмовилась від радянських стандартів у частині документообігу і перенесла свої послуги у віртуальну площу. Тернополяни вже пристосувалися до нових онлайн-сервісів і активно використовують їх.
Торік повноваження у сфері реєстрацій було передано місцевим органам влади та нотаріусам. Зокрема, 21-му центру надання адміністративних послуг, 17-ти районним державним адміністраціям, 4-ом міським радам (міст обласного значення), 5-ти акредитованим суб’єктам, 18-ти міським, сільським, селищним радам та 134 нотаріусам, – зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Едуард Кольцов.
У червні минулого року припинено діяльність усіх 14-ти районних, міськрайонних та міжрайонних управлінь юстиції в області. Кількість працівників системи була скорочена удвічі. За рахунок економії коштів започатковано соціальний проект, як бюро правової допомоги, який забезпечує гарантований безкоштовний адвокатський захист усім затриманим у кримінальних справах, а також право на захисника у цивільних та адміністративних судових спорах. На Тернопільщині з 1 вересня 2016 року такі бюро утворено у кожному районному центрі.
Крім того, в області активно впроваджено онлайн-сервіси: видача електронного апостилю, он-лайн подання документів (запис без черги в органи ДРАЦС) і видача свідоцтва про народження дитини безпосередньо у пологовому будинку.
Зараз не потрібно витрачати часу в чергах, знаходити посередників серед державних службовців, щоб отримати той чи інший документ. Усі сервіси можна отримати через Інтернет у себе вдома чи на роботі, зайшовши на сайт Міністерства юстиції й оплативши послугу своєю платіжною карткою.
Для одержання апостилю тепер немає необхідності їхати до Києва та стояти в чергах, достатньо направити відскановані документи через мережу Інтернет та отримати в електронній формі документи з проставленим апостилем, перевірити його достовірність, оплативши послугу з використанням платіжних систем. Цим сервісом минулоріч в області скористалися 4102 осіб, заявляє Едуард Кольцов.
Понад дві тисячі малюків Тернопільщини отримали свідоцтва про народження у пологовому будинку, що становить 40% від загальної кількості. Спершу цей сервіс запрацював у пологовому будинку Тернопільської міської комунальної лікарні №2. Потім – у кожному райцентрі, а в середині року – ще й перинатальному центрі «Мати і дитина», що на Замковій.
Як передбачено проектом, працівники відділів ДРАЦС приймають документи та видають свідоцтва про народження і здійснюють реєстрацію дитини безпосередньо у закладах охорони здоров’я. 18 пологових будинків в області мають фронт-офіси Мін’юсту, в яких батьки упродовж року отримують документ свого малюка.
Джерело: Тижневик "Номер один"
Мітки: електронні сервіси