Найсвіжіше:
• Чи визнає Україна Крим російським: Зеленський зробив гучну заяву • Найзбитковіше КП Тернополя виплатило собі майже мільйон на премії • Помер 60-річний ветеран російсько-української війни з Тернопільщини • П’яний водій з Бучаччини пропонував хабаря копам • Трагічно загинув військовослужбовець з Тернополя • Як вибрати духову шафу для дому: на що звертати увагу? • Смертельна автопригода на Чортківщині: деталі • ФК «Збараж» на чемпіонат області заявив 20 футболістів • Жорстока війна забрала життя військового з Тернопільщини • Автотроща з травмованими сталася на Гусятинщині • На Тернопільщині на продаж виставлено діючий спиртзавод • У Тернополі засудили таксиста за домагання до неповнолітньої пасажирки • У Тернополі ліквідують головну медустанову для атлетів • Відомий біатлоніст з Тернопільщини розповів, як потрапив у ДТП в Італії • Стала відома дата та час фіналу Зимової першості Тернопільщини з футболу • Крав все – від документів до ноутбуків: у Тернополі затримали серійного автомобільного крадія • Індустріальний парк «Chortkiv-West»: перспективи оцінили незалежні експерти • На Тернопільщині набирає обертів конфлікт через вільний випас худоби • Завідувачка хмельницької лікарні не задекларувала майна на 10,6 млн грн • На Волині підозрюють мера у розтраті понад 6 млн грн • Одружився син відомого телеведучого з Тернополя • Збаразький «Галич» на обласний чемпіонат заявив 22 футболістів • На Донеччині загинув сапер з Тернопільської області • Великогаївський «Агрон» заявив на новий сезон 20 футболістів • Футбольний чемпіон Тернопільщини дозаявив колишнього гравця «Карпат» та «Ворскли»
rss

Тернополяни звернулися до Президента з проханням вплинути на Сергія Надала


Опубліковано: 31 Серпня 2018р. о 14:20

«Парку ім. Шевченка скоро не буде взагалі», – стверджують активісти

Уже другий місяць тривають протистояння між активістами та забудовником у парку Національного відродження у Тернополі, де планується зведення так званої  Вуличної академії. Однак яким би привабливим соціальним проектом не називав це забудовник, цільове призначення земельної ділянки досі незмінне – під будівництво готелю із закладом громадського харчування.

23 серпня на місці забудови громадські активісти провели народне віче. Вони розмістили плакат з інформацією стосовно знищення парків, у якому стверджують, що згідно з кадастровою картою України, у районі парку Національного відродження планується забудувати понад 30 тисяч кв. м зелених зон. Усе це «завдяки» головному архітектору Тернополя Василю Бесазі та його висновкам, а також підписаним мером міста рішенням. 

Ускладнює протистояння наявність молодиків спортивної статури на будівництві, у народі – «тітушок», які захищають інтереси забудовника цілодобово, при цьому словесно погрожуючи та ображаючи мешканців міста. Поліція, звісно, ніяк не реагує, а лише займається фіксацією.

В активістів із цього приводу є свої міркування. Вони вважають, що така пасивність правоохоронних органів спровокована тим, що поліцейські не мають жодного бажання кусати руку, що їх годує. Адже на останньому засіданні сесії Тернопільської міської ради були виділені 7 земельних ділянок, площею 0,10 га кожна, в елітному районі міста, неподалік озера. Ці ділянки отримали зовсім не пересічні громадяни і навіть не атовці, а діючі працівники поліції, шість з яких – дільничні інспектори.

Спочатку на віче виступив громадський активіст Олег Фостяк – архітектор, експерт реанімаційного пакета реформ, який пояснив людям наступне: «Будівництво готелю та офісних приміщень у парку заборонено. Про те, що ця ділянка виводилася з парку, інформації немає. Однак  інститут  «Діпромісто»  не зрозуміло на яких  громадських слуханнях вирішив самовільно вивести цю земельну ділянку із меж парків. Хоча міський голова Сергій Надал і заявляє, що усюди були громадські слухання, але у відповідях на запити, які ми подавали, немає жодного протоколу, в якому би було сказано, в яких приміщеннях проводились громадські слухання, хто там був присутній, і підписів учасників немає. Нам розказують про протоколи погоджувальної комісії, яку сам Надал і призначив із людей, які робили ті проекти. Якби вони не проголосували, то цілком ймовірно, що на них би відкрили кримінальні справи.

Зараз же нам розказують, що будівництво ведеться тільки на обгородженій ділянці.  Раніше вона належала до парку і була призначена для розміщення атракціонів.  Нині вже забудовують 1/4 частину виділеної ділянки, але все решта буде також забудовано, а частину дерев – вирізано. Тому сьогодні вкрай потрібно насамперед скасувати незаконні містобудівні умови, які були видані.  Чому незаконні? Бо вони були видані на підставі фальшивого висновку  управління архітектури. Ні в зонінгу, що діяв з 2006 року і пройшов громадські слухання,  ні в генплані, який  був затверджений у 2010 році і також пройшов громадські слухання,  ніяких забудов не було. Людей просто обманюють. У 2010 році в Тернополі було лише 65%  озеленення, необхідного для містян, і про це говорили проектанти. І ті ж проектанти у 2018 році заявляють, що в 1,5 раза збільшилась кількість озеленення. Це як?!

Парк Шевченка буде знищено повністю. Цьому вже є підтвердження в кадастровій карті: ділянки, які належали до паркових зелених зон, зараз виведені, і вже є висновки, що це… не зелена зона! А заяви про те, що з’являться нові парки, – це неправда!»

Людям, які прийшли на віче, запропонували підписати відкритий лист до Президента України. У  ньому активісти просять  зберегти європейські цінності, зобов’язати відповідні інстанції не поновлювати декларацій для сумнівних проектів і відкликати існуючі документи, що дозволяли б реалізацію будівництва та експлуатації, провести розслідування усіх зазначених фактів порушень та покарати винних осіб згідно з законодавством України. Окрім цього, у зверненні вказано перелік винних, на думку активістів, осіб та факти їхнього службового зловживання й висвітлені корупційні схеми.

Хочу зазначити, що цього разу «тітушок» побільшало. За моїми підрахунками, будову охороняло близько 80  чоловік, з’явилося багато «новеньких»,  можна сказати, навіть підлітків. Цікаво, куди дивляться їхні батьки? Також була ситуація, коли вчителька впізнала серед «тітушок» своїх колишніх учнів. Вона запитувала їх, як вони можуть так чинити, але хлопці понуро відмовчувались.

До речі, кілька тижнів тому активісти спробували ідентифікувати частину «тітушок». Вони віддрукували плакати з їхнім зображенням і розвішували по місту. Як виявилось, тих хлопців, які потрапили на той плакат, преміювали – по 350 гривень. Саме в таку суму оцінив людську гідність забудовник, а «тітушки» з цим погодилися.

І нібито віче йшло до свого фінального завершення, однак до людей підійшов чоловік спортивної статури і назвався Володимиром. Він звернувся до людей зі словами: «Поки ми в такій країні будемо жити і так поводитись, так воно і буде. Я також працюю тренером, багатьох із них знаю (про «тітушок»). Хтось займався боксом, хтось – паурліфтингом. Мені пропонували  500 гривень за день, щоб я стояв тут і обороняв. Можливо, завтра буду побитий за ці слова, але вважаю, що треба до кінця стояти за своє. Я вам хочу сказати: їх («тітушок», – авт.) бити немає змісту. В людей закінчуються гроші і вони розійдуться. Просто нам треба стояти до кінця. А вони будуть тут доти, поки не закінчаться у забудовника гроші. Вони не за ідею стоять, а за гроші, а ми – за ідею». Люди такий виступ підтримали гучними оплесками.

Після проведення віче ми звернулися за коментарем до співорганізатора акції Юлії Мамчак, в якому вона зазначила: «Ми підготували звернення до Президента України, оскільки він є гарантом Конституції, до  міністрів ЖКГ, екології, архітектури.  До Олега Тягнибока, оскільки керівник міста Сергій Надал є членом партії ВО «Свобода». Може, хоч його керівництво дасть йому «по голові» за те, що він таке робить з нашим містом. Ми звернулися до Тимошенко Юлії Володимирівни, Ляшка Олега Валерійовича, Купрія Віталія Миколайовича… Я думаю, що вони є амбітними політиками. Скоро президентські вибори, то, може, хоча б якось вони вплинуть на те, що робиться в Тернополі. Ми вказала усі факти незаконних  забудов, підкріплені документами, показали, що в час, коли віддавалася земля, діяв мораторій на зменшення меж парку.  Це вже  само собою є підставою, щоби скасувати всі ті сесійні рішення та містобудівні умови. У зверненні загально пройшлись по Генплану,  по містобудівних та по територіях парків. Вказали винних. Ми дуже сподіваємось, що хтось із тих посадовців, до яких ми звернулися, знайде управу. Це єдина наша надія».

Ми ж нагадаємо читачам, що згідно з інформацією, яку можна знайти у відкритих джерелах, багатостраждальний парк Національного відродження вже втратив 3,788 гектара землі. З них 1,9542 – за час каденції попередніх мерів та 1,8338 га – за час керування містом Сергієм Надалом. Погодьтесь, для одного парку – це якась фантастична кількість землі. Якщо рухатися таким курсом і далі, то за кілька років від парку мало що залишиться.

Зараз тернополяни опинилися в такій ситуації, що їхня думка не має жодного значення для місцевої влади. Якщо ще декілька років тому страйки, мітинги і пікети давали хоч якийсь результат і громадяни відчували, що можуть вплинути на хід подій, то сьогодні це лише можливість висловитись, але не бути почутими! Ні протестами, ні будь-якими іншими способами донести до влади свою позицію сьогодні не є інструментом впливу на неї…


Джерело: Тижневик "Номер один"




Новини
25 Квітня
24 Квітня
За кого ви проголосуєте, якщо вибори президента відбудуться у 2025 році?
Погода
Реклама
Ua News media group
Партнери
Тестовий банер 2
Найпопулярніше