Івано-Франківщина завжди вважалася одним із найпривабливіших регіонів для туризму. І хоча в останні роки турпотік дещо знизився за рахунок іноземних гостей, українці із задоволенням приїжджають сюди в усі сезони хоча б на декілька днів, щоби насолодитися «родзинками» цього гостинного краю. І навіть якщо вам здається, що ви знаєте все про Івано-Франківськ, насправді тут вас чекають ще багато незвіданих доріг і маршрутів.
1. Пристань Варяга
Ця унікальна місцина розташована в селі Делева Олешанської громади. Звідси починають свій сплав любителі водних прогулянок Дністровським каньйоном. Під час подорожі човном можна зупинитися, щоби помилуватися каскадами струмків, що вливаються в Дністер, гіпсовою печерою Грот відлюдника, а також неймовірними краєвидами. На порталі «Ваш.Івано-Франківськ», який заснував відомий журналіст Олег Шевченко, можна переглянути актуальні карти населених пунктів Прикарпаття, щоби правильно спланувати свій відпочинковий маршрут.
2. Церква Святого Михаїла
В селі Чесники Рогатинської громади розташований єдиний на Івано-Франківщини храм оборонного типу – Церква Святого Михаїла. Саме тут Архистратиг зображений на диво з терезами в руках, а не з мечем. Таке зображення символізує суд над людьми, щоби відібрати з них праведників для ангельської спільноти.
Є у церкві й потаємний підземний хід, яким колись селяни втікали до лісу під час ворожих нападів.
3. Черченський курорт
Черче Рогатинської громади славиться своїми грязьовими купелями, які функціонують тут вже багато років. Тут здебільшого заболочена місцевість, насичена цілющими мікроелементами підземних вод. Тому все селище сьогодні нагадує великий курорт з чисельними купелями для оздоровчих процедур.
4. Колиска легендарної Роксолани
Подорожуючи Прикарпаттям, варто обов’язково побувати в Рогатині, де, за переказами, народилася славетна Настя Лісовська. Тут досі збереглася Церква Святого Духа, яку спорудили у ХVI столітті без жодного цвяха. За легендою, батько Роксолани служив у ній священником.
А на згадку про Роксолану в Рогатині спорудили їй пам’ятник та назвали її ім’ям площу, де він встановлений.
5. Бурштинське море
У місті Бурштин варто побувати на місцевому водосховищі, яке ще називають Бурштинським морем. Хоча його свого часу створили для обслуговування ТЕЦ, мандрівники давно перетворили водойму на місце відпочинку.
Влітку тут працюють облаштовані пляжі, спеціальні місця для дозвілля та рибальства. У водосховищі водиться білий амур, який харчується планктонами, а тому вода в Бурштинському морі завжди чиста.
6. Галицький замок
Місто Галич, яке колись було навіть столицею Галицько-Волинського князівства, пишається своїм Старостинським замком, збудованим у ХIV столітті. Серед усіх замків Івано-Франківщини від зберігся найкраще і вабить туристів з вершини місцевої гори.
У Галичі варто також прогулятися пішохідним мостом через Дністер, біля якого встановлений якір, викопаний з дна річки. Це нагадування усім гостям міста, що тут раніше був розташований порт, а Дністром ходили судна.
7. Музей під відкритим небом
В селищі Крилос Галицької громади просто неба в дубовому лісі розташований Музей народної архітектури та побуту Прикарпаття. А навпроти можна побачити пам’ятник «Меч і Рало», який символізує об’єднання Галичини і Волині.
Дивовижні краєвиди Дністра відкриваються туристам із музею історії давнього Галича, а в національному природному парку можна побувати в Центрі реабілітації диких тварин.
8. Село-тризуб
Село Вільшаниця розташоване у Тисменицькій громаді. У ньому – три головні вулиці, які спускаються до полів, створюючи тризуб. Легенда стверджує, що ініціатором виникнення поселення був сам Данило Галицький, котрий любив тут полювати.
9. Шешорські водоспади
Маленький та Великий Гук – надзвичайно красиві водоспади в селищі Шешори Косівської громади. Його також називають батьківщиною відомої народної пісні «Гуцулка Ксеня».
Любителям піших прогулянок варто пройтися до полонини Росохата, дорогою перетнувши річку Пістинька та гірський потік. На полонині працюють колиба і сироварня, де бажаючі можуть спробувати власноруч приготувати банош та сир.
10. Делятинське Морське око
Селище Делятин славиться своїм озером, яке називають Морським оком. А все через те, що посеред водойми розташований невеликий острівець, який нагадує зіницю.
Також у Делятині можна відвідати костел Святого Франциска, який збудував австрійський імператор Франц Йосиф у 1882 році.
Загалом, чи не кожен населений пункт Івано-Франківщини має свої принади, власну історію та легенди. Саме тому кожен, хто хоч раз побував на Прикарпатті, повертається сюди знову і знову для захоплюючих подорожей.
Джерело: ПЕРШИЙ онлайн